نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها گرفتگی سینوس ها را درخانه درمان کنید
گرفتگی سینوس ها ، چای گوجه فرنگی
گرفتگی سینوس ها زمانی رخ می دهد که مجرای سینوسی منتهی به بینی گرفته می شوند. برای درمان سریع گرفتگی سینوس نسخه هایی گیاهی و خانگی فوق العاده موثر را امتحان کنید.

داروهای گیاهی و خانگی برای درمان گرفتگی سینوس ها

 در جمجمه ی انسان، چهار جفت مجرای سینوسی وجود دارد که تمام شان روزنه ای به بینی دارند. وقتی یک یا چند تا از این مجراها می گیرند، گرفتگی سینوسی رخ می دهد و بینی و مجراهای سینوسی با یک غشای مخاطی یک سره پوشیده شده و وقتی بافت های موجود در آن غشا متورم یا عفونی می شوند، مجراها مسدود می شوند. دکتر مایکل مورای، متخصص درمان خانگی چند درمان برای گرفتگی سینوس پیشنهاد کرده است:

جالا نتی گرفتگی سینوس ها را درمان می کند

جالا نتی یعنی تمیز کردن با آب. این یک روش بسیار قدیمی است که برای شستن حفره های بینی استفاده می شود. نیم لیتر آب بردارید و یک قاشق نمک در آن حل کنید. حالا آن را در ظرفی بریزید و بعد قیف مخصوص بینی را روی سوراخ راست بینی خود بگذارید و آب را به داخل آن بالا بکشید. بعد سرتان را به پهلو خم کنید طوری که آب از سوراخ سمت چپ بینی خارج شود. بعد همین کار را با سوراخ سمت چپ انجام دهید.

مرطوب کننده ای عالی برای درمان گرفتگی سینوس ها

مرطوب کننده گرفتگی سینه را از بین برده و مجراهای گرفته ی بینی را باز می کند. از جمع شدن مخاط جلوگیری کرده و باعث روان ماندن آن در مجراهای بینی می شود. آن را در فضای محصور و پوشیده ای قرار داده و بخار تسکین دهنده ی آن را استنشاق کنید.

چای گوجه فرنگی بهترین درمان خانگی گرفتگی سینوس 

چای گوجه فرنگی

چای گوجه فرنگی داروی گیاهی فوق العاده برای درمان گرفتگی سینوس ها


در کتاب «دایره المعارف درمان خانگی» نوشته دکتر مایکل مورای آمده که گوجه سرشار از مواد آنتی اکسیدانی و ضدباکتری بوده و در درمان سرماخوردگی و برطرف شدن گرفتگی سینوسی بسیار مفید است. دو گوجه ی تازه را در دو لیوان آب بجوشانید. دو حبه سیر خرد شده و شش تا هفت دانه ی خرد شده ی فلفل به آن اضافه کنید و بگذارید تا 10 دقیقه بجوشد. گوجه را در آب کاملا له کنید و بعد آبش را بگیرید. سعی کنید آن را داغ داغ بخورید و پیش از قورت دادن بگذارید چند دقیقه در گلویتان بماند.

برای درمان سریع گرفتگی سینوس ها غذاهای تند را امتحان کنید

سعی کنید غذاهای ادویه دار و سرشار از فلفل هندی بخورید. ادویه جات باعث باز شدن مجراهای مسدود شده، مخاط را رقیق کرده و آن را روان می کند.

گرفتگی سینوس ها ، داروی گیاهی خانگی برای درمان گرفتگی سینوس ها

گرفتگی سینوس ها را درخانه درمان کنید
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 29
برگرفته از دایره المعارف داروهای خانگی /ن
این مطلب مفید بود ؟ 21 8
نظر کاربران
علی

علی

خداخیرتون بده مفیدبود

پاسخ دادن 1 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف