نمناک سرگرمیگوناگون گرم ترین کشورهای دنیا را بشناسید + تصاویر
گرم ترین کشورها ، گرم ترین کشورهای جهان
لیبی رکوردار گرم ترین کشورهای دنیاست که مردم این کشور با مشکلات پوستی بسیاری دست و پنجه نرم می کنند.

آشنایی با گرم ترین کشورهای دنیا

کره زمین از نظرآب و هوا بسیار متنوع است.جایی معتدل جایی گرم و سوزان و جایی سرد و یخبندان، ما اکنون گرم ترین کشورهای دنیا را به شما معرفی می کنیم. از این که در تمام طول روز قطرات عرق از پشت و پیشانی تان می چکد و دائماً مجبورید خودتان را در وان آب سرد غوطه ور کنید خسته شده اید؟ وقتی دیگران نزدیکتر از نیم متری شما قرار می گیرند، خلقتان تنگ می شود؟ چیزی که توصیف کردم یک تابستان بسیار گرم و جهنمی است. اگر چه در کشورهای سرد، تابستان یک موهبت است اما برای کشورهایی که سردترین شب ها به حدود 17 درجه سانتی گراد می رسد، تابستان می تواند واقعاً جهنم باشد. اما این فقط تابستان است و می گذرد، مگر نه؟ تصور کنید کشوری هیچ فصلی به جز تابستان نداشته باشد. تابستان ابدی شاید برای شما یک کابوس باشد، اما کشورهایی وجود دارند که دمای آن ها تقریباً در تمام طول سال بالا است و میتوان لقب گرم ترین کشورهای دنیا را به آن ها داد. بالاترین دما در سرتاسر دنیا، دائماً در این کشورها ثبت می شود. در اینجا با ده کشور داغ دنیا بر اساس دمای متوسط روزانه و دمای حداکثری، آشنا شوید:

گرما در برخی از کشورهای دنیا به قدری است که زندگی ساکنین آنجا را مختل می کند.

گرم ترین کشورهای جهان :

مکزیک

گرم ترین کشورهای دنیا

مکزیک جزو گرم ترین کشورهای دنیاست

مکزیک که در مرکز قاره ی پهناور آمریکا واقع شده است، اغلب در فیلم های هالیوودی مکانی خشک و خطرناک نشان داده می شود که البته چندان هم دور از واقعیت نیست. در تابستان ها روزهایی هستند که دمای این کشور به 50 درجه ی سانتیگراد می رسد. با این وجود این گرما مانع آن نشده است که مکزیک در تابستان مقصد پرطرفداری برای گردشگران نباشد.

سومالی

گرم ترین کشورهای دنیا

سومالی یکی از گرم ترین کشورهای دنیاست

سومالی که کشوری ناامن است، در فهرست گرمترین کشورهای کره ی زمین قرار می گیرد. این کشور که در منطقه ی شاخ آفریقا واقع شده است، در طول سال، روزهای بارانی زیادی را نمی بیند. دمای هوا به 50 درجه ی سانتیگراد می رسد و به علت نبود آب کافی، قحطی و سوء تغذیه در این کشور به وضوح قابل مشاهده است.

هند

گرم ترین کشورهای دنیا

هند از گرم ترین کشورهای دنیاست

شبه قاره ی هند در فصل تابستان، دارای میانگین دمایی 50 درجه ی سانتیگراد در بخش های غربی، جنوبی و مرکزی است؛ هر چند که این دمای بالا موقت است. البته مکان هایی چون کرالا و گوآ حتی در زمستان هم جزو مناطق گرم گردشگری محسوب می شوند.

سودان

گرم ترین کشورهای دنیا

سودان جزو گرم ترین کشورهای دنیاست

همان طور که همیشه دیده ایم، کشورهای آفریقایی اغلب کشورهای گرم و خشکی هستند. سودان هم یکی از گرمترین و خشک ترین کشورهای این قاره است که دمای میانگین آن به 52 درجه ی سانتیگراد می رسد. بیابان زایی جزو اساسی ترین مشکلات این کشور بوده و دمای بالای هوا، قحطی و خشک سالی، زندگی انسان ها، گیاهان و حیوانات را در معرض خطر قرار داده است. در این کشور تقریبا هیچوقت باران نمی بارد.

عمان

گرم ترین کشورهای دنیا

عمان یکی از گرم ترین کشورهای دنیاست

عمان کشوری عربی و جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا است و در فهرست خشک ترین و گرمترین کشورهای دنیا نیز جای می گیرد. در این کشور حدود 5 الی 6 ماه دمای هوا بین 50 تا 53 درجه ی سانتیگراد است. جالب است بدانید که از ثروت این کشور برای مقابله با شرایط سخت آب وهوایی استفاده می شود تا زندگی شهروندان آن با راحتی پیش برود.

ایران

گرم ترین کشورهای دنیا

ایران جزو گرم ترین کشورهای جهان است

دیدن نام کشورمان در این فهرست چندان هم دور از تصور نبود. ایران جزو کشورهای چهار فصل محسوب می شود، هر چند در برخی از نقاط دمای هوا به 50 درجه ی سانتیگراد هم می رسد. این کشور نیز جزو مناطق خشک و گرم جهان است و مردم آن در فصل تابستان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند.

الجزایر

گرم ترین کشورهای دنیا

الجزایر یکی از گرم ترین کشورهای دنیاست

تقریبا شرایط آب وهوایی تمام کشورهای آفریقایی یکسان است و الجزایر نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این کشور تعدادی کوه پوشیده ازبرف وجود دارد، اما اکثرا آب وهوا گرم و خشک است. دمای میانگین هوا 50 تا 53 درجه است و بیشترین دما متعلق به منطقه ی صلاح است. مناطق ساحلی این کشور باران را تجربه می کنند، اما این پدیده در قسمت های مرکزی هرگز اتفاق نمی افتد.

عراق

گرم ترین کشورهای دنیا

عراق جزو گرم ترین کشورهای جهان است

غیر از جنگ، عراق با مشکلات دیگری چون خشکسالی نیز مواجه است. این کشور همسایه، دمایی بین 48 تا 54 درجه ی سانتیگراد را تجربه می کند و دمای هوا در بیشتر روزهای سال بالای 40 درجه است. به مانند ایران، عراق نیز مناطقی دارد که در زمستان ها شاهد بارش برف است، ولی در بیشتر مناطق گرمای هوا بیداد می کند.

عربستان سعودی

گرم ترین کشورهای دنیا

عربستان یکی از گرم ترین کشورهای دنیاست

عربستان، کشوری دیگر از منطقه ی خاورمیانه است که مردمش جزو ثروت مندترین مردم دنیا هستند. با وجود گرمای زیاد و خشکی فراوان، حکومت این کشور با مدیریت درست شرایط، باعث شده که سختی زیادی متوجه شهروندانش نباشد. دمای هوا در عربستان در روزهای تابستان به 54 درجه ی سانتیگراد می رسد.

لیبی

گرم ترین کشورهای دنیا

لیبی رکوردار گرم ترین کشورهای دنیاست

به گرمترین کشور دنیا رسیدیم. لیبی به قدری گرم است که مردم این کشور با مشکلات پوستی دست و پنجه نرم می کنند. سال 1922 این کشور با دمای 57/8 درجه ی سانتیگراد، رکورد گرمترین نقطه ی دنیا را به نام خود ثبت کرد. با وجود بیابان های فراوان زندگی در این کشور آسان نیست.

گرم ترین کشورهای دنیا را بشناسید + تصاویر

گرم ترین کشورهای دنیا را بشناسید + تصاویر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از شریان نیوز / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف