نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد از کجا و چطور متوجه گره خوردگی زبان نوزاد شویم؟
گره زبان نوزاد ، گره خوردگی زبان نوزاد
گره زبان نوزاد مشکلی است که اغلب افراد آن را نادیده می گیرند و آن را درمان نمی کنند، اما نکته جالب توجه این است که درمان نکردن گره خوردگی زبان می تواند مشکلات جبران ناپذیری را داشته باشد.

گره خوردگی زبان در نوزادان :علل، علائم و درمان

تغذیه با شیر مادر به طور طبیعی به نوزادان می رسد به همین سادگی اما واقعیت کاملا متفاوت است. به عقیده ی برخی تغذیه دادن با شیر مادر برای بسیاری از مادران جدید مانند یک مبارزه است. یک کودک گرسنه که گریه می کند، می تواند منجر به اضطراب و افسردگی شود. دلایل متعددی وجود دارد که تغذیه با شیر مادر، می تواند مانند یک مبارزه باشد اما یکی از دلایلی که اغلب نادیده گرفته می شود، گره خوردگی زبان نوزاد است ؛ مشکلی که در این بخش از نمناک به بررسی علل و راههای درمان آن خواهیم پرداخت.

گره خوردگی زبان نوزاد چیست؟

گره خوردگی زبان نوزاد یک حالت رایج است که اغلب نادیده گرفته می شود. حدود 4% نوزاد با این شرایط متولد می شوند که اغلب تشخیص داده نمی شود. اگر کودکی با لکنت زبان حرف می زند، پوست زیر زبانش زیاد یا کم به سمت جلوی زبان او می آید. اگر گره خوردگی زبان نوزاد تشخیص داده نشود یا درمان نشود، می تواند باعث عوارض طولانی مدت بسیاری زیادی می شود.

 گره زبان نوزاد

دلایل اصلی گره خوردگی زبان نوزاد چیست؟

چه چیزی سبب گره خوردگی زبان نوزاد می شود؟

علت دقیق گره خوردگی زبان نوزاد ناشناخته است. اما به نظر، ژنتیکی می رسد بنابراین، اگر کسی در خانواده شما دارای لکنت زبان است، ممکن است کودک شما نیز دچار آن شود.

علائم گره خوردگی زبان نوزاد :

اگر نوزاد شما در شیر خوردن مشکلی دارد، باید او را برای گره خوردگی زبان نوزاد نزد پزشک ببرید در یک نوزاد، علائم گره خوردگی زبان نوزاد به این شکل ظاهر می شود:

به دلیل اینکه نوزاد شما دچار مشکل چفت شدن دارد، ممکن است نوک سینه شما را گاز بگیرد و بجود که اگر درمان نشود، گره خوردگی زبان نوزاد می تواند باعث عوارضی در نوک سینه شما شود.

گره خوردگی زبان چیست

علت و علائم گره خوردگی زبان نوزاد  

بچه های بزرگتر با مشکل گره خوردگی زبان علائم زیر را نشان می دهند:

  • ساختار تغییر یافته و ظاهر چهره و دندان
  • مشکلاتی در خوردن
  • مشکلات هضم
  • تاخیر در حرف زدن
  • مشکل داشتن در انجام کارهای ساده ای مانند لیسیدن بستنی
  • یک معاینه فیزیکی ،علائم بیشتری را نشان می دهد، مانند:
  • عدم توانایی زبان برای حرکت میان لب ها
  • عدم توانایی لمس سقف دهان به وسیله زبان
  • نوک زبان که به نظر صاف یا مربع می رسد
  • نوک زبان به نظر دارای شکاف یا قلب شکل می رسد

گره خوردگی زبان نوزاد و تغذیه با شیر مادر:

بزرگترین عارضه ی لکنت زبان، مشکل در شیر مادر خوردن است همه ما از مزایای تغذیه با شیر مادر می دانیم ، برای نوزاد تازه متولد شده، تغذیه با شیر مادر ،نه تنها سالم نیست، بلکه راهی عالی برای پیوند با مادر است. یک کودک با مشکل گره خوردگی زبان ،لذت شیر مادر خوردن را از دست می دهد این شرایط موجب نارضایتی در تمام دوره شیردهی می شود -هم برای مادر و هم برای کودک. شما ممکن است هزاران مشاور تغذیه ای را ببینید، اما تا زمانی که گره خوردگی زبان نوزاد را درمان نکنید، تجربه شیر دهیتان بهبود نخواهد یافت.

شیر مادر

مزایای شیر مادر برای نوزاد تازه متولد شده 

درمان گره خوردگی زبان نوزاد و کودکان:

خبر خوب این است که موارد بسیاری زیادی از گره خوردگی زبان به خودی خود در طی شش هفته اول زندگی نوزادی درست می شود.بقیه کودکان دیگر یاد می گیرند که با این شرایط به زندگی عادی خود ادامه دهند اما تعداد زیادی از کودکان نیازمند اقدامات اصلاحی هستند که جراحی یک راه حل برای اصلاح این شرایط است. هنگامی که پزشک شما مشکل گره خوردگی زبان را تشخیص می دهد، ممکن است به او یک فرموتومی توصیه کند دکتر شما حتی ممکن است شما را به یک متخصص برای جراحی،ارجاع دهد. سن، در این روش جراحی مهم نیست می توان آن را برای یک نوزاد 7 روزه و همچنین فردی 70 ساله انجام داد این جراحی به خودی خود بسیار امن و مقرون به صرفه است.

گره خوردگی زبان

 درمان های عالی برای گره خوردگی زبان کودکان

فرونوپلاستی روشی برای درمان گره خوردگی زبان نوزاد

گزینه دیگری نیز وجود دارد، فرونوپلاستی که می تواند برای رها سازی زبان استفاده شود ، فروموتومی می تواند بدون بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام شود.مشکل این جراحی این است که، یک سوم بچه ها باید برای بهبود کامل، دوبار این جراحی را انجام دهند.

گره خوردگی زبان نوزاد وضعیت خطرناکی نیست اما می تواند منجر به تاخیر در رشد دهانی و همچنین افزایش ضعیف وزن شود. اگر فکر می کنید ،کودک شما مبتلا به گره خوردگی زبان است، حتما به مشاوره پزشکی بروید به یاد داشته باشید، تنها موارد بسیار شدیدی از گره خوردگی زبان نوزاد و کودکان نیاز به عمل جراحی دارند.

گره زبان نوزاد چیست + روش های تشخیص و درمان گره خوردگی زبان

از کجا و چطور متوجه گره خوردگی زبان نوزاد شویم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف