نمناک اخبارسیاست گروگانهای داعش فروخته می شوند! + تصاویر
گروگانهای داعش ، گروگان داعش
گروه تروریستی تکفیری داعش عکس هایی از گروگانهای نروژی و چینی با شماره تلفن منتشر کرد و به نوعی گروگانهای داعش در معرض فروش قرار گرفتند.
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1394
بازدید : 3,053 نفر

فروش گروگانهای داعش

گروه تروریستی داعش روز چهارشنبه اعلام کرد یک نروژی و یک چینی را گروگان گرفته است و برای آزاد کردن آن ها باج می خواهد. این گروه تکفیری در آخرین شماره از نشریه ای موسوم به «دابق» که آن را در مناطق تحت اشغال خود منتشر می کند، تصاویری از دو گروگان خود منتشر و با دادن یک شماره تلفن که مربوط به عراق است، اعلام کرد هر شخصی که خواستار آزادی این دو گروگان است می تواند با تماس با شماره تلفن مزبور، مبلغ درخواستی این گروه را پرداخت کند. 

 گروگانهای داعش
 
تصاویری از «اوله یوهان گریمسگارد اوفستاد» 48 ساله از نروژ و یک شهروند 50 ساله چینی به نام «فن جینگوی» روز چهارشنبه در جدید ترین شماره از دابِق، نشریه تبلیغاتی آنلاین و انگلیسی زبان این گروه تروریستی در توئی تر منتشر شده است. 
در این تصاویر به جزئیات بیشتری در مورد اینکه این زندانیان کِی و کجا به اسارت گرفته شده اند و هم اکنون در کجا به سر می برند، اشاره ای نشده است. 
در پیام زیر تصویر هر یک از این زندانیان آمده است:برای هر کسی که ممکن است نگران صلیبیون، کافران و متحدان آن ها باشد و همچنین آنچه به آن عنوان سازمان های «حقوق» بشر داده شده است؛ این زندانی از سوی دولت خود رها شده است، دولتی که تلاش لازم برای خرید و آزادی وی نکرد. 
در زیر این تصاویر همچنین آمده است:هر کس که خواهان پرداخت خونب ها برای آزادی و انتقال اوست، می تواند با شماره تلگرام زیر تماس حاصل کند. این پیام محدودیت زمانی دارد. در این پیام ها به مقدار پول مورد نیاز برای مبادله اشاره ای نشده است. «ارنا سولبرگ» Erna Solberg نخست وزیر نروژ در بیانیه ای تائید کرد که یک تبعه این کشور توسط گروه های تروریستی به اسارت گرفته شده و یک کار گروه ویژه برای رسیدگی به این مسأله تشکیل شده است. 
وی گفت:این امری جدی و پیچیده است. هدف ما این است که شهروندمان را به صورت امن به نروژ بیاوریم. سولبرگ نخست وزیر نروژ در یک کنفرانس خبری در همین رابطه گفت:هدف ما این است که شهروند خود را به خانه بازگردانیم ولی به خواسته داعش درمورد پرداخت باج برای آزادی این گروگان عمل نخواهیم کرد. 
 
گروگانهای داعش
 
وی گفت:ما نمی توانیم به فشارهای تروریست ها و جنایتکاران تن بدهیم، نروژ به هیچ گروهی باج پرداخت نمی کند، این یک اصل است که نمی توانیم از آن تخطی کنیم؛ پرداخت باج، این خطر را که تعداد بیشتری از نروژی ها در آینده ربوده شوند افزایش خواهد داد.
 

گروگانهای داعش فروخته می شوند! + تصاویر

گروگانهای داعش فروخته می شوند! + تصاویر
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 7
برگرفته از ابنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 4 3
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف