گروگانگیری در اصفهان

پایان گروگانگیری میلیاردی مرد ثروتمند در اصفهان

تاریخ انتشار : 2 خرداد 1397کد مطلب : 14284زمان مطالعه : 2 دقیقه
گروگانگیری مرد ثروتمند توسط دو برادر برای باج گیری با اقدامات کارآگاهان ناکام ماند.

گروگانگیری میلیاردی مرد ثروتمند در اصفهان

عصرایران: دو برادر که مردی پولدار را با انگیزه باج گیری دو میلیاردتومانی گروگان گرفته بودند، بازداشت شدند.

تحقیقات پیرامون این پرونده از شب دوشنبه و زمانی شروع شد که زنی با مرکز فوریت های پلیسی استان اصفهان تماس گرفت و خبر داد شوهرش توسط افراد ناشناسی ربوده شده است. 

کارآگاهان بعد از اطلاع از موضوع فوراً وارد عمل شدند. زن جوان به آنها گفت:شوهرم مانند همیشه سر کار رفته بود اما کمی دیر کرد. به شدت نگران شده و منتظر بودم تا خبری از او بگیرم تا اینکه فردی ناشناس با من تماس گرفت و گفت همسرم را ربوده است و فقط در صورتی او را آزاد می کند که مبلغ دو میلیارد تومان به او بپردازم». 

کارآگاهان در بدو امر متوجه شدند فرد ربوده شده ثروتمند است به همین دلیل به این نتیجه رسیدند که آدم ربایان از مدت ها قبل طعمه خود را شناسایی کرده و زیر نظر گرفته و سپس نقشه شان را عملی کرده اند.

اعضای این باند نیز مانند تمامی آدم ربایان همسر طعمه شان را تهدید کرده بودند که نباید پای پلیس را به میان بکشد.

با وجود این کارآگاهان به تحقیقات خود ادامه دادند. آنها در وهله اول به همسر مرد ربوده شده آموزش دادند که در صورت تماس دوباره گروگان گیران با آنها چطور رفتار کند. 

مأموران در گام بعدی تمرکز خود را روی ردیابی تلفنی متهمان و سایر شگردهای پلیسی متمرکز کردند و عاقبت به سرنخ هایی از این افراد رسیدند.

آنها دیروز موفق شدند محل اختفای متهمان را پیدا کنند. پس از آن عملیات ویژه ای طرح ریزی شد و مأموران توانستند با غافلگیرکردن دو جوان گروگان گیر آنها را دستگیر و مرد ثروتمند را آزاد کنند.

در جریان تحقیقات مشخص شد متهم اصلی جوانی 28ساله است که با کمک برادر 17ساله اش این جرم را انجام داده است.

این متهم در بازجویی ها به جرمش اعتراف کرد و همراه برادرش روانه بازداشتگاه شد. بنا بر این گزارش تحقیقات از متهمان همچنان ادامه دارد.

*عکس تزئینی است.

انتهای پیام/م

پایان گروگانگیری میلیاردی مرد ثروتمند در اصفهان

35
این مطلب مفید بود ؟32
برچسب :
وبگردی