نمناک اخبارحوادث ماجرای گروگانگیری 24 هزار دلاری در مشهد
گروگانگیری ، گروگانگیری مشهد
آدم ربایی و گروگانگیری دختر بچه 8 ساله در مشهد با تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی ناکام ماند.
تاریخ انتشار : 24 دی 1393

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی صبح روز گذشته به تشریح ماجرای گروگانگیری پرداخت و گفت:بعدازظهر چهارشنبه گذشته اعضای یک خانواده افغانی وقتی متوجه شدند که فرزندشان از مدرسه به منزل بازنگشته است، به شدت نگران شدند و به جست وجوی او پرداختند.
این در حالی بود که مشخص شد دختر 8 ساله از ظهر که با پای پیاده عازم مدرسه شده بود، گم شده و به مدرسه نیز نرفته است. وقتی تلاش های این خانواده برای پیدا کردن دختربچه بی ثمر ماند، آنان ساعت 10:30 شب به کلانتری طبرسی جنوبی مراجعه کردند و موضوع را به پلیس گزارش دادند.
سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود:در حالی که تحقیقات مقدماتی پلیس در این باره آغاز شده بود روز بعد مردی با شماره تلفنی از افغانستان با پدر کودک تماس گرفت و گفت:دخترتان نزد ماست و باید تا فردا مبلغ 24 هزار دلار برای آزادی او بپردازید!
وی اضافه کرد:با مشخص شدن ماجرای آدم ربایی، این پرونده با دستور قاضی سیدجواد حسینی (قاضی شعبه 811 دادسرای مشهد) به پلیس آگاهی ارجاع شد و گروهی از کارآگاهان زبده دایره مبارزه با آدم ربایی و سرقت های مسلحانه به فرماندهی سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی آگاهی) بلافاصله تحقیقات اطلاعاتی تخصصی خود را در این باره آغاز کردند.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد:در همان مراحل اولیه تحقیقات مشخص شد که انگیزه آدم ربایان اختلافات مالی با یکی از بستگان نزدیک گروگان است و این احتمال قوت گرفت که آدم ربایان از بستگان پدر کودک ربوده شده هستند؛ بنابراین دایره عملیات اطلاعاتی محدود به بستگان گروگان شد. این در حالی بود که گروگانگیران هر لحظه تهدیدات خود را برای دریافت پول بیشتر می کردند.
سرهنگ بیدمشکی با اشاره به این که بررسی ها نشان داد که یکی از بستگان پدر گروگان اختلاف 55 میلیونی مالی با داماد خانواده دختربچه دارد، افزود:با به دست آمدن این اطلاعات، کارآگاهان در عملیاتی هماهنگ، یکی از رابطان گروگانگیران را در شرق مشهد شناسایی و او را با دستور مقام قضایی دستگیر کردند.
وی تصریح کرد:با اطلاعاتی که فرد دستگیر شده در اختیار پلیس گذاشت، عاملان گروگانگیری شناسایی شدند و برخی از نزدیکان آنان که احتمال می رفت در این ماجرا نقش داشته باشند به پلیس آگاهی احضار شدند.
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه داد:با صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی حسینی، کارآگاهان حلقه های محاصره را تنگ تر کردند و منزلی که احتمال نگهداری دختربچه در آن وجود داشت، مورد شناسایی پلیس قرار گرفت اما قبل از آن که عملیات محاصره این منزل آغاز شود، ساعت 20:30 دوشنبه، یکی از گروگانگیران، دختربچه را در نزدیکی مدرسه محل تحصیلش رها کرد و گریخت.
سرهنگ بیدمشکی گفت:همزمان با بازگشت کودک افغانی به آغوش خانواده اش، مشخص شد که ظهر روز حادثه هنگامی که دختربچه در حال رفتن به مدرسه بود، یکی از بستگان پدرش در حالی که همسرش نیز سوار بر خودرو بوده، دختر بچه را به سوی خود فرا می خوانند و در یک لحظه او را می ربایند.
وی در پایان افزود:تلاش کارآگاهان با توجه به سرنخ های موجود برای دستگیری عاملان اصلی آدم ربایی همچنان ادامه دارد.

ماجرای گروگانگیری 24 هزار دلاری در مشهد

ماجرای گروگانگیری 24 هزار دلاری در مشهد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 16
برگرفته از روزنامه خراسان - /م
این مطلب مفید بود ؟ 12 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف