نمناک اخبارحوادث پسربچه 3 ساله گروگان 30 ساعته زوج آدم ربا
گروگان ، گروگانگیری
راز آدم ربایی پسر بچه 3 ساله که به دست یک زوج گروگان گرفته شده بود توسط مادر شوهر فاش شد.
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1394

 نقشه شوم زوج کودک ربا در گروگانگیری پسر 3ساله نافرجام ماند، آنها با مخفی کردن کودک در خانه ای روستایی قصد اخاذی و سوءاستفاده داشتند اما نقشه شان نقش بر آب شد. گزارش ناپدید شدن پسربچه 3ساله، ساعت 20چهارشنبه گذشته به پلیس اهواز اعلام شد. آن شب مردی نگران و سراسیمه نزد مأموران رفت و گفت:دقایقی قبل برای خرید از خانه بیرون رفتم.

این درحالی بود که پسر 3ساله ام به نام مبین در حیاط خانه مشغول بازی بود. پس از خرید و بازگشت به خانه متوجه شدم که پسرم در خانه نیست. اطراف خانه را دنبالش گشتم اما اثری از پسرم نبود. به هرجا که فکر می کردم مبین به آنجا رفته باشد سر زدم اما هیچ کس اطلاعی از او نداشت. برای همین تصمیم گرفتم برای پیدا کردن او از پلیس کمک بخواهم.
با این شکایت، تیمی از مأموران پلیس مبارزه با جرایم جنایی با دستور سرهنگ خواجوی، رئیس پلیس آگاهی استان خوزستان جست و جو برای پیدا کردن پسربچه 3ساله را شروع کردند. این در حالی بود که خانواده وی نیز کوچه به کوچه به دنبال پسرشان می گشتند و به همه جا سر می زدند.
24ساعت گذشت و هنوز سرنوشت مبین کوچولو در هاله ای از ابهام بود. تنها فرضیه ای که پیش روی کارآگاهان مطرح بود اینکه پسربچه را ربوده اند اما هیچ تماسی با خانواده وی برقرار نشده بود. در شرایطی که تجسس های پلیسی در این زمینه ادامه داشت شامگاه پنجشنبه زنی با پلیس تماس گرفت و گفت که پسر و عروسش از شب قبل پسربچه ای را در اتاقکی در انباری خانه شان مخفی کرده اند.
همین تماس کافی بود تا کارآگاهان به تحقیق در این خصوص دست بزنند. وقتی این زن مشخصات پسربچه را اعلام کرد کارآگاهان دریافتند که او کسی جز مبین کوچولو نیست. تیمی از مأموران راهی خانه مورد نظر که دریکی از روستاهای اطراف اهواز بود شدند و با توجه به حساسیت موضوع آنجا را زیرنظر گرفتند. آنها وقتی وارد خانه شدند هرچه گشتند اثری از پسربچه نبود چراکه عروس خانواده وقتی متوجه تماس مادرشوهرش با پلیس شده بود شبانه با شوهرش و پسربچه از خانه فرار کرده بود.
 
دستگیری آدم ربایان
 
دستگیری
 
ماموران پس از اطلاع از این ماجرا به اقدامات اطلاعاتی دست زدند تا اینکه در ردیابی های خود دریافتند زوج کودک ربا به روستای دیگری در اهواز رفته اند. همین سرنخ کافی بود تاکارآگاهان ساعت 2بامداد جمعه راهی مخفیگاه آنها شوند. این زوج جوان که با حضور پلیس حسابی غافلگیر شده بودند به دام افتادند و مأموران پسربچه 3ساله را که در یکی از اتاق ها زندانی شده بود آزاد کردند و تحویل خانواده نگرانش دادند.
 
نقشه نافرجام
 
در ادامه متهمان تحت بازجویی قرار گرفتند. بررسی ها نشان می داد که مرد جوان مجرمی سابقه دار است که پیش از این بارها به اتهام سرقت و حمل مواد مخدر دستگیر شده و به زندان افتاده و مدتی قبل آزاد شده است.این مرد 27ساله که به تازگی با همسر 24ساله اش ازدواج کرده در ابتدا منکر کودک ربایی شد و ادعا کرد که بچه را در خیایان پیدا کرده و به خاطر علاقه ای که او و همسرش به بچه دارند تصمیم گرفته اند از او نگهداری کنند اما شواهد از ماجرای دیگری حکایت داشت. مرد جوان سرانجام به افشای حقایق پرداخت و گفت:روز حادثه با همسرم در خیابان بودیم که پسربچه ای را گریان در خیابان دیدیم.
به سمت او رفتیم. انگار به دنبال پدرش از خانه بیرون رفته و گم شده بود. همان لحظه فکری به سرم زدم. به همسرم گفتم اگر این پسر بچه را گروگان بگیریم، می توانیم از خانواده اش اخاذی کنیم. همسرم نیز قبول کرد. او به پسرک گفت که «بیا با هم به بازار برویم تا پدرت را پیدا کنیم.» به این بهانه او را سوار اتوبوس کردیم و به خانه بردیم.
قرار شد که روز بعد به آن محل بروم و با پرس وجو خانواده اش را پیدا کنم. می خواستم شماره ای از خانواده اش پیدا کنم تا نقشه مان را اجرا کنیم اما مادرم که متوجه شده بود پسربچه را دزدیده ایم، ما را لو داد و خیلی زود گیر افتادیم. به گزارش همشهری، در ادامه تحقیقات تکمیلی از این زوج گروگانگیر مشخص شد که آنها نه تنها قصد اخاذی از خانواده پسربچه را داشتند بلکه می خواستند از او برای گدایی و فال فروشی استفاده کنند اما نقشه هایشان نافرجام ماند. این زوج جوان بعد از انجام تحقیقات با قرار قانونی روانه زندان شدند.

پسربچه 3 ساله گروگان 30 ساعته زوج آدم ربا

پسربچه 3 ساله گروگان 30 ساعته زوج آدم ربا
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
برگرفته از همشهری-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 12 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف