نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون بازیگران ایرانی با گریم شخصیت های سیاسی + تصاویر
گریم بازیگران ، نقش های سیاسی
در این مطلب مروری بر گریم های بازیگران در نقش های سیاسی از گریم عبدالرضا اکبری در نقش امام خمینی (ره ) تا گریم جعفر دهقان در نقش رضا شاه داشته ایم که قطعا برایتان جالب خواهد بود.
تاریخ انتشار : 13 مهر 1397

گریم بازیگران در قالب نقش های سیاسی

فیلم های تاریخی و سیاسی یکی از پرطرفدارترین فیلم ها در سینما و تلویزیون است که از سالهای ابتدایی ورود سینما به ایران همواره مورد توجه قرار داشته است. علاقه مردم به سریال هایی با محتوای سیاسی و تاریخی سبب شد تا فیلم های زیادی در این ژانرها ساخته شود.

هنرمندان زیادی در قالب شخصیت های سیاسی جلوی دوربین رفتند و ایفاگر نقش یکی از چهره های سیاسی در تاریخ شدند. در این مطلب مروری بر چند گریم از بازیگران در نقش های سیاسی داشته ایم که تماشای آن خالی از لطف نیست.

بازیگران با گریم شخصیت های سیاسی در تلویزیون

جعفر دهقان در نقش رضا شاه در معمای شاه و سرزمین کهن

جعفر دهقان

گریم جعفر دهقان در نقش رضا شاه در معمای شاه

از میان چهره هایی که در نقش های سیاسی درخشیدند میتوان به جعفر دهقان در سریال معمای شاه با نقش و گریم رضا شاه اشاره کرد. جعفر دهقان در نقش رضا شاه در سریال سرزمین کهن و معمای شاه درخشید و به اعتقاد خودش یکی از شبیه ترین ها به رضاشاه است.

جعفر دهقان

عکی از گریم جعفر دهقان در نقش رضا شاه

معمای شاه فیلمی به کارگردانی محمدرضا ورزی بود که روایتگر داستان زندگی محمدرضا پهلوی و اتفاقات پیرامون او بود و در سال 94 و 95 از شبکه یک سیما پخش شد.


امیر مهدی کیا در نقش محمدرضا پهلوی در معمای شاه

امیرمهدی کیا یکی دیگر از چهره هایی است که در گریم محمدرضا پهلوی توانست به خوبی از پس نقشش برآید. این هنرمند کشورمان که در سریال پدر خوانده در نقش شاه جلوی دوربین رفته بود باز هم در سریال معمای شاه در نقش شاه درخشید.

 امیرمهدی کیا

درخشش امیر مهدی کیا در نقش شاه در معمای شاه

امیرمهدی کیا در سریال معمای شاه با کم کردن وزنی حدود 13 کیلو بازی سختی را تجربه کرد اما توانست با این نقش در میان مردم ماندگار شود.

 امیرمهدی کیا

گریم امیرمهدی کیا در نقش محمدرضا شاه در معمای شاه

یکی دیگر از دشواری هایی که بازیگر نقش محمدرضا شاه در معمای شاه با آن مواجه بود تجربه گریم های سخت و چند ساعته بود که هر روز بر روی سر و صورت او انجام میشد.


عبدالرضا اکبری در نقش امام خمینی (ره) در فرزند صبح

اگر بخواهیم نامی از یکی از ماندگارترین نقش های کارنامه هنری عبدالرضا اکبری ببریم باید یادی از بازی و گریم او در فیلم فرزند صبح بکنیم. فرزند صبح فیلمی به کارگردانی بهروز افخمی درباره زندگی امام خمینی ره است که عبدالرضا اکبری در این فیلم نقش میانسالی امام ره را ایفا کرد.

عبدالرضا اکبری

 گریم عبدالرضا اکبری در نقش امام خمینی ره

عبدالرضا اکبری بعد از انجام گریم به دلیل شباهت به امام برای این نقش انتخاب شد و گریم او مورد پسند قرار گرفت. فرزند صبح فیلمی از بهروز افخمی بود که تولید آن سال 83 آغاز شد اما هنوز به پخش نرسیده است.

محمدرضا شریفی نیا

 محمدرضا شریفی نیا در نقش سید احمد خمینی

محمدرضا شریفی نیا در فیلم معمای شاه نقش سید احمد خمینی را ایفا میکند.


شکر خدا گودرزی در نقش امام خمینی (ره) در معمای شاه

یکی دیگر از چهره هایی که در نقش های سیاسی درخشید ، شکر خدا گودرزی بازیگر نقش آیت الله خمینی در سریال معمای شاه بود.

شکر خدا گودرزی

 شکر خدا گودرزی در نقش امام خمینی ره در معمای شاه

شکر خدا گودرزی کارگردان ، نویسنده و بازیگر کشورمان در سریال هایی چون شب دهم ، همسایه ها و حلقه سبز جلوی دوربین رفت و سپس برای بازی در نقش امام ره در معمای شاه انتخاب شد و به گفته خودش این نقش یکی از سخت ترین نقش های زندگی اش بود.

شکر خدا گودرزی

عکسی از گریم شکر خدا گودرزی در معمای شاه


اصغر معینی در نقش مصدق در معمای شاه

اصغر معینی بازیگر نقش مصدق در سریال معمای شاه بود که با گریم فوق العاده در این سریال یکی از شبیه ترین چهره ها به دکتر مصدق است و در طول دوران حرفه ای سه بار در نقش مصدق در سریال پدرخوانده ، سقوط و معمای شاه جلوی دوربین رفت.

اصغر معینی

اصغر معینی در نقش دکتر مصدق در معمای شاه

اصغر معینی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 6 شهریور 97 بعد از تحمل مدتی بیماری درگذشت و با نقش هایش ابدی شد.

اصغر معینی

گریم زیبای اصغر معینی در نقش دکتر مصدق

شاید اگر بخواهیم از مصدق سینمای ایران نام ببریم اصغر معینی یکی از ماندگارترین چهره های این عرصه است که با چهره و فیزیکش شباهت زیادی به دکتر مصدق دارد.


سیدجواد هاشمی در نقش شهید رجایی

سیدجواد هاشمی بازیگر نقش های مثبت سینما و تلویزیون یکی از چهره هایی است که در نقش سیاسی درخشید. جواد هاشمی در فلیم دولت عشق نقش محمدعلی رجایی را به خوبی ایفا کرد و با این نقش ماندگار شد.

سیدجواد هاشمی

سیدجواد هاشمی بازیگر نقش شهید رجایی

مجموعه دولت عشق سال 80 و 81 به کارگردانی حمید بهمنی از شبکه دو سیما پخش شد و داستان زندگی شهید رجایی را به تصویر کشید.

سیدجواد هاشمی

گریم سیدجواد هاشمی بازیگر نقش شهید رجایی

دولت عشق را شاید بتوان تنها فیلمی نامید که به صورت اختصاصی درباره زندگی شهید رجایی ساخته شد و سید جواد هاشمی تنها بازیگری بود که با نقش شهید رجایی در سینما و تلویزیون ما ماندگار شد.

فریبرز عرب نیا در نقش شهید چمران

فریبرز عرب نیا یکی از بازیگرانی است که در گریم شخصیت های سیاسی درخشید. فریبرز عرب نیا بازیگر نقش مختار در سریال مختارنامه در فیلم « چ » به کارگردانی ابراهیم حاتمی ایفاگر نقش مصطفی چمران شد.

فریبرز عرب نیا

گریم فریبرز عرب نیا در نقش شهید چمران

فیلم « چ » روایتگر زندگی دکتر مصطفی چمران بود که سال 92 ساخته شد و فریبرز عرب نیا با گریمی زیبا به چهره دکتر چمران در این فیلم نزدیک شد و برای بازی در این نقش انتخاب شد.

فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا در نقش شهید چمران در فیلم ابراهیم حاتمی کیا

علیرضا مهران در نقش آیت الله خامنه ای

یکی دیگر از چهره هایی که در نقش های سیاسی درخشید و نامش را در لیست بازیگران با گریم سیاسی ثبت کرد علیرضا مهران بازیگر جوان تئاتری بود که در فیلم معمای شاه به کارگردانی محمدرضا ورزی در نقش آیت الله خامنه ای جلوی دوربین رفت.

علیرضا مهران

گریم علیرضا مهران در نقش آیت الله خامنه ای 

علیرضا مهران از چهره های تئاتر کشورمان بود که برای اولین بار در سریال معمای شاه در نقش آیت الله خامنه ای جلوی دوربین رفت و با گریمی فوق العاده چهره اش شباهت زیادی به آیت الله خامنه ای در این سریال پیدا کرد.

علیرضا مهران

علیرضا مهران بازیگر نقش آیت الله خامنه ای 

بازیگرانی که با گریم شخصیت های سیاسی درخشیدند+ تصاویر

بازیگران ایرانی با گریم شخصیت های سیاسی + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف