گشاد كردن لباس
با این ترفند ساده میتوانید در 7 مرحله لباس های تنگی که دیگر اندازه تان نیستند را گشاد کنید و دوباره از آن ها استفاده کنید.

روش گشاد کردن لباس تنگ

لباس تان تنگ شده؟ ماشین لباس شویی خرابش کرده؟ به هر دلیلی ممکن است یک روز ببینید بلوزی که همیشه می پوشیدید، برایتان تنگ شده است. چگونه میتوان لباس ها را گشاد کرد؟

تیشرت محبوبی که برای تان تنگ شده را از کمد در آورید، لباسی که از مدت ها قبل می خواستید بخرید اما نخریدید، چون اندازه تان نبوده را هم بخرید! با این روش ساده هر لباس تنگ و کوچکی را طوری گشاد و اندازه کنید که انگار از اول برای تن شما دوخته شده بوده!

گشاد کردن لباس

آموزش گشاد کردن لباس

به چه چیزهایی نیاز داریم؟
– یک لباس خیلی تنگ!
– بشکاف
– نخ و سوزن
– قیچی تیز
– سوزن ته گرد
– متر
– اتو
– مقداری پارچه (پارچه ای را انتخاب کنید که به رنگ یا طرح پارچه لباس شما بیاید، از رنگ های متضاد هم می توانید استفاده کنید! استفاده از پارچه لباس های قدیمی تان هم فکر خوبی است!)

مرحله اول:دکمه های سر آستین را جدا کنید و دوباره وصل شان کنید
به وسیله بشکاف دوخت دکمه های سر آستین را بشکافید و آنها را جدا کنید. مواظب باشید که در هنگام کار با بشکاف، به پارچه لباس آسیب نزنید و آن را پاره نکنید. این کار را با حوصله انجام دهید. حالا دکمه ها را دوباره در نزدیکی لبه آستین، به لباس بدوزید. این کار باعث می شود سر آستین گشاد تر شود و مچ دست تان فضای بیشتری در آستین داشته باشد. خب مشکل آستین ها که حل شد!

مرحله دوم:پشت لباس را ببرید!
لباس را روی سطح صافی، طوری پهن کنید که قسمت عقبی آن رو باشد. حالا به وسیله متر وسط قسمت پشتی لباس را پیدا کنید و علامت بزنید. حالا قسمت پشتی را با قیچی ببرید تا به قسمت سر شانه برسید. سر شانه را نبرید.

گشاد کردن لباس

گشاد کردن لباس تنگ

مرحله سوم:لبه ها را اتو بزنید
لبه های قسمت بریده لباس را به اندازه 1٫5 سانتی متر داخل بدهید و روی آن را اتو کنید تا صاف بایستد.

مرحله چهارم:پارچه را بیاورید!
پارچه ای که با لباس تان هماهنگ باشد را انتخاب کنید (از پارچه های توری یا گیپور هم می توانید استفاده کنید، نمای خوبی به کار می دهند!)
نکته:اگر می خواهید از پارچه یک لباس قدیمی تان استفاده کنید، می توانید با بقیه پارچه، برای قسمت پایینی لباس هم حاشیه ای بدوزید!

مرحله پنجم:پارچه را فیکس کنید
قسمت پشتی بریده شده لباس را به اندازه دلخواه (به مقداری که دیگر برای تان تنگ نباشد) باز کنید. پارچه ای که تهیه کرده اید را زیر قسمت باز شده، از سمت درست (از روی پارچه) آن، قرار دهید. حالا به وسیله سوزن ته گرد، پارچه را روی لباس فیکس کنید. در این مرحله می توانید لباس را پرو کنید تا ببینید به اندازه کافی گشاد است یا باز هم باید گشاد تر، و یا برعکس تنگ ترش، کنید. اگر اندازه لباس خوب بود به مرحله بعد بروید!

مرحله ششم:بدوزید
با استفاده از چرخ خیاطی یا حتی به وسیله دست، لباس را از قسمت لبه ها به پارچه ای که اضافه کردید، بدوزید. برای دوخت از نخی هم رنگ لباس استفاده کنید و سعی کنید دوختی تمیز و راست بزنید. حالا سوزن های ته گرد را از لباس بیرون بیاورید.

مرحله هفتم:اضافه های پارچه را ببرید
لباس را به پشت بر گردانید و قسمت های اضافه پارچه را با دقت ببرید. مواظب باشید که محل دوخت را نبرید. یک لبه 1٫5 سانتی متری از محل دوخت، از پارچه نگه دارید تا پارچه نخ کش نشود. در صورتی که می خواهید از کارتان مطمئن شوید، این لبه را سر دوزی کنید تا کار تمیز تر در بیاید و لباس در شستشو نخ کش نشود.

خب! حالا لباسی دارید که نه تنها به خوبی اندازه شما است و بر تن می نشیند، بلکه قسمت پشتی آن هم بسیار زیبا است!
با این روش ساده دیگر نگران چاق شدن و اندازه نشدن لباس هایتان نباشید! چاق شوید و آنها را هم با خودتان بزرگ تر کنید!

گشاد کردن لباس تنگ در 7 مرحله + عکس

4.360
این مطلب مفید بود ؟528
برگرفته از فوت و فن - /ح
برچسب : خلاقیت
وبگردی