نمناک دنیای مدگوناگون روش ساده برای گشاد کردن کفش های تنگ در خانه
کفش ، کفش های تنگ
اگر کفش هایتان کمی تنگ است و پاهایتان را ناراحت می کند یا کفش زیبایی را دیده اید ولی فقط یک جفت آن هم کوچک تر از پای شما را دارد نگران نباشید آنرا بخرید زیرا میتوانید در خانه آنها را به سادگی گشاد کنید.

چگونه در خانه کفشتان را گشاد کنید

برای شما هم پیش آمده وقتی بعد از مدتی سراغ کفشی می روید می بینید برایتان تنگ شده است؟ یا در خانه متوجه می شوید کفش جدید پایتان را می زند. این ترفندها به شما کمک خواهند کرد.

روش هایی برای بزرگتر کردن کفش های تنگ

یک جفت جوراب کلفت و سشوار

جوراب کلفت را پایتان کنید یا از چند جوراب روی هم کمک بگیرید. سعی کنید کفش را بپوشید. سشوار را روشن کرده و به بخش هایی از کفش که تنگ هستند نزدیک کنید. در حین این کار کمی پایتان را بکشید. برای گرفتن نتیجه چند بار این کار را تکرار کنید. اگر کفش چرم دارید بعد از این کار مقدار کرم مخصوص روی کفش بزنید.

کفش ها را داخل فریزر بگذارید

دو کیسه ی ضخیم و محکم را برداشته و تا یک سوم آن پر آب کنید. درب کیسه را محکم بسته و هر یک را داخل یکی از کفش ها بگذارید. کمی کیسه را داخل کفش فشار دهید تا قالب آن شود. باید کیسه کاملاً فیت انگشتان و قسمت پاشنه ی کفش باشد.
کفش ها را داخل فریزر بگذارید. این کار را قبل از خواب بکنید تا در طول شب کاملاً یخ بزند. با یخ زدن آب حجم آن زیاد شده و از داخل به کفش فشار وارد می کند. این کار کفش شما را گشاد خواهد کرد.
کفش ها را از فریزر درآورید. 20دقیقه صبر کنید تا یخ کمی آب شده و بتوانید کیسه ها را از کفش بیرون بیاورید. اگر پس از امتحان کفش متوجه شدید بازهم تنگ است این کار را دوباره تکرار کنید.
این روش را بهتر است برای کفش های گران قیمت امتحان نکنید.

کفش

گشاد کردن کفش های تنگ

روزنامه ی مرطوب

روزنامه ها را خیس کرده و درون کفش ها فشار دهید. تا حد ممکن داخل کفش را از روزنامه های خیس پر کنید تا کاملاً داخل آن را بگیرد.
مراقب باشید با وجود روزنامه های زیاد کفش بدشکل نشود. با وجود روزنامه ها کفش شما هنوز هم باید ظاهر عادی خود را داشته باشد.
زمانی که کفش و روزنامه ها خوب خشک شدند آن ها را درآورده و کفشتان را امتحان کنید.
شما می توانید از جوراب خیس هم کمک بگیرید. در روش قبل می توان برای فریز کردن کفش ها از روزنامه کمک گرفت.

دانه های جو

این روش بسیار قدیمی است و در گذشته نیز استفاده می شده است. بوت های چرمی خود را از دانه های جو پر کنید. روی آن آب بریزید و بگذارید شب بماند. دانه ها جو آب را جذب خود کرده و پرحجم تر خواهند شد. بگذارید پوتین های چرمتان خشک شوند. حالا بوت خود را دوباره امتحان کنید.

استفاده از قالب کفش

قالب کفش جنس های متفاوت داشته و هم شکل پا است. قالب ها را می توان از طول و عرض با پیچ هایی تنظیم کرد.
گشاد کردن کفش با قالب چند روز زمان می برد. در این مدت کفش ها را امتحان کنید از میزان گشادی آن مطمئن شوید.
برخی مغازه ها اسپری یا روغن مخصوصی دارند که فرآیند گشاد شدن کفش را سرعت داده و یکنواخت می سازند. به جای آن ها می توانید از اسپری الکل و آب یا روغن های مخصوص کفش چرم کمک بگیرید.

روش ساده برای گشاد کردن کفش های تنگ در خانه

روش ساده برای گشاد کردن کفش های تنگ در خانه
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12
برگرفته از آفتاب-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 9 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف