دیگران چه می خوانند..؟
نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل علت اصلی آتش سوزی گلکسی نوت 7 مشخص شد
گلکسی نوت 7 ، عامل آتش سوزی گلکسی نوت 7
گلکسی نوت 7 یکی از محصولات شرکت سامسونگ می باشد و عامل اصلی آتش سوزی این گوشی ها توسط محققان مشخص شده است.
تاریخ انتشار : 29 دی 1395
بازدید : 1,061 نفر

باتری های گلکسی نوت 7

این روزها خبر آتش سوزی گوشی های گلکسی نوت 7 همه جا را پرد کرده است،اما محققان در جستجوی پیدا کردن عامل اصلی این اتفاق بده اند که چرا باید گوشی های سامسونگ دجار این اتفاق شوند. تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که مشکل از باتری های موجود در گوشی های سامسونگ بوده است و این اتفاق ناگوار ربطی به کاربران گوشی های سامسونگ ندارد.

تحقیقات شرکت سامسونگ الکترونیک درباره آنچه که باعث آتش گرفتن برخی از گوشی های گلکسی نوت 7 شده بود، به این نتیجه رسیده است که باتری دلیل اصلی این آتش سوزی بوده است و نه مسائل سخت افزاری و نرم افزاری.

بزرگترین سازنده گوشی های هوشمند در جهان همان طور که خود را برای عرضه گلکسی S8، یکی از گوشی های پرچمدار سامسونگ، در نیمه اول سال آماده می کند، به دنبال راهی برای پشت سر قرار دادن یکی از بزرگترین شکست های ایمنی محصول در تاریخ تکنولوژی است.

 

گلکسی نوت 7

باتری عامل آتش سوزی گوشی های گلکسی نوت 7

 

سرمایه گذاران و تحلیلگران معتقدند اگر سامسونگ می خواهد اعتماد مجدد مصرف کنندگان خود را به دست آورد، بسیار مهم است که به ارائه یک توضیح قانع کننده درباره اشتباهاتی که برای گلکسی نوت 7 پیش آمده بود و اینکه چطور می خواهد از بروز مشکلات مشابه جلوگیری کند، بپردازد. نتایج حاصل از این تحقیقات به احتمال زیاد در 23 ژانویه اعلام خواهد شد، یک روز قبل از آنکه سامسونگ درآمد سه ماهه چهارم خود را منتشر کند.

سامسونگ در ابتدا یک فراخوان از 2.5 میلیون گوشی گلکسی نوت 7 در ماه سپتامبر و علت آتش سوزی را به عنوان یک مشکل در فرآیند تولید یکی از تولیدکنندگان اعلام کرد. اما پس از آن گوشی هایی که سامسونگ مدعی شده بود باتری هایی که سالم هستند هم دچار آتش سوزی شدند و بدین ترتیب این شرکت ناچار شد فروش این گوشی را کاملا متوقف کند که به سود عملیاتی سامسونگ ضرری 5.2 میلیارد دلاری وارد کرد.

 

گلکسی نوت 7

باتری عامل آتش سوزی گوشی های گلکسی نوت 7

 

یکی از تحلیل گران می گوید:اینکه سامسونگ گفته بود مشکل از تولیدکنندگان است به نظر عجیب می آید. اما به نظر می رسد سامسونگ ممکن است فضای کافی برای باتری در داخل گوشی قرار نداده باشد. همچنین منابع دیگری می گویند سامسونگ قادر به تکرار آتش سوزی در طول تحقیقات خود شده است و به نظر نمی رسد این مشکلات ناشی از طراحی سخت افزار و یا مسائل مربوط به نرم افزار باشد.

در حالی که چشم انداز کسب وکار گوشی های هوشمند سامسونگ در این سال مانند یک علامت سوال بزرگ باقی مانده است، انتظار می رود سود این شرکت با افزایش چشمگیر قیمت تراشه های حافظه و فروش در حال رشد صفحه های نمایش دیودی گوشی های هوشمند همچنان افزایش داشته باشد.

علت اصلی آتش سوزی گلکسی نوت 7 مشخص شد

علت اصلی آتش سوزی گلکسی نوت 7 مشخص شد
51
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف