نمناک سرگرمیدیدنی ها فانوس چینی عجیب ترین و جذاب ترین گل دنیا! + تصاویر
فانوس چینی ، عکس فانوس چینی
گل فانوس چینی به عنوان نماد زندگی پس از مرگ معروف است این گل زیبا یک ویژگی بسیار جالب و منحصر به فرد دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید.

گل فانوس چینی در بهار خشک می شود!

گل فانوس چینی یا گل زنگوله ای با گل های فانوسی شکل و آویخته ای که دارد بسیار چشمگیر و هیجان انگیز است. رنگهای زرد و قرمز شور و حرارت مناطق حاره را تداعی میکند، بیراه هم نیست زیرا زادگاه آن مناطق استوایی برزیل است.

این گیاه که فانوس چینی نام دارد به عنوان نماد زندگی پس از مرگ معروف است.این گیاه در زمستان شکوفه می دهد و در بهار خشک می شود و فقط میوه اش داخل گلبرگ خشک باقی می ماند

 

فانوس چینی

فانوس چینی از جمله گیاهان پهنبرگ واز خانواده گل ختمی(Malvaceae) میباشد .این نامگذاری توسط گیاه شناس اسکاتلندی Philip miller انجام شده است که بر گرفته از کلمه aututilon میباشد.
این گیاه بومی آمریکای جنوبی و برزیل میباشد و چند گونه از این گیاه بومی شمال آمریکا و آمریکای مرکزی و استرالیا میباشد.

فانوس چینی

درختچه فانوس چینی گیاهی همیشه سبز و به نسبت پردوام وپر عمر میباشدوتا ارتفاعی بین 1.25 تا 2 متر قد میکشد ،گل های این گیاه به صورت زنگوله باز میشوند و ساقه هایی نازک و طولانی دارد فصل گلدهی این گیاه از اوایل بهار تا اواسط تابستون میباشد و به رنگهای سفید ،زرد ، نارنجی ،عنابی ، صورتی و قرمز دیده میشوند .

فانوس چینی

ین گیاه باید در آفتاب کامل و یا نیمسایه باشد وخاکی را نیاز دارد که خوب زهکشی شده باشند . در خاک هایی که با مواد آلی تقویت شده باشد بهترین رشد و گلدهی را خواهد داشت. در ماه های گرم به آبیاری منظم و عمیق نیاز دارد ، هر چند که ایام خشک را بهتر از اغلب درختچه ها تحمل می کند. برای حصول بهتری رشد ، در اواخر زمستان و مجددا در اواسط تابستان از مواد غذایی کامل گیاهی استفاده کنید و به این وسیله خاک را غنی کنید.

 

فانوس چینی عجیب ترین و جذاب ترین گل دنیا! + تصاویر

فانوس چینی عجیب ترین و جذاب ترین گل دنیا! + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از آخرین خبر - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف