نمناک اخبارجامعه مشمولان غایب میتوانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند؟
گواهینامه رانندگی ، گواهینامه رانندگی سربازان فراری
علیرضا محجوب عضو کمیسیون اجتماعی جزییاتی از دریافت گواهینامه رانندگی افرادی که وضعیت خدمت سربازی آنها معلوم نیست ارائه داد.
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1395

چه کسانی می توانند گواهینامه رانندگی بگیرند؟

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد:طبق مصوبه قبلی مجلس تمامی کسانی که معافیت تحصیلی دارند و خدمت سربازی نرفتند می‎توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند.

علیرضا محجوب عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی، درباره اینکه آیا مشمولان نظام وظیفه می‎توانند در جهت دریافت گواهینامه اقدام کنند اظهارکرد:طبق مصوبه قبلی مجلس تمامی کسانی که معافیت تحصیلی دارند و خدمت سربازی نرفتند می‎توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند.

علیرضا محجوب

 وی افزود:افرادی که وضعیت خدمت سربازی آنها معلوم نیست و طرح معافیت هم شامل حال آنها نمی‎شود نمی‎توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند.

 عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس خاطرنشان کرد:طبق روال قبل تمامی افرادی که دارای شرایط معافیت سربازی به دلایل مختلف از جمله معافیت تحصیلی هستند می‎توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند. 

محجوب تصریح کرد:در حال حاضر هیچ مانعی برای دریافت گواهینامه برای کسانی که مجوزهای لازم را دارند وجود ندارد اما بدون شک افرادی که سرباز هستند و یا از زمان سربازی آن گذشته است و جز مشمولان غائب محسوب می شوند شرایط دریافت گواهینامه را ندارند.

 وی تاکید کرد:این ماده قانونی مجلس تنها به این دلیل صورت گرفته است که جوانان و افرادی که به هر دلیل از رفتن به خدمت سربازی خوداری می‎کنند وارد عمل شوند و به زندگی خود سامان دهند.

مشمولان غایب میتوانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند؟

مشمولان غایب میتوانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند؟
:
امتیاز : 2.3 تعداد رای : 11
برگرفته از دنیای اقتصاد - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 5 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف