مادران باردار مبتلا به سنگ کلیه و مجاری ادراری ، کودکان زیر سه سال و کسانی که فشار خون بالا دارند باید از مصرف گوجه سبز خودداری کنند.

مصرف گوجه سبز برای این افراد ممنوع است

گوجه سبز میوه ای آبدار و ترش مزه است که خواص فراوانی دارد اما با وجود این خواص مصرف این میوه نوبرانه برای سه گروه از افراد مضر می باشد . آیا می دانید چه کسانی نباید گوجه سبز مصرف کنند؟

این افراد نباید گوجه سبز مصرف کنند

گوجه سبز از آن دسته میوه ها و نوبرانه هایی است که کمتر کسی ممکن است بگوید آن را دوست ندارد اما شاید بد نباشد بدانید که این ترش خوشمزه برای گروه هایی از افراد بسیار مضر است و حتی خوردن آن محدودیت سنی دارد .
کارشناسان توصیه می کنند اگر مادر باردار مبتلا به سنگ کلیه و مجاری ادراری است از خوردن آلو و گوجه سبز خودداری کند، زیرا در ترکیب این میوه اسید اگزالیک وجود دارد که می تواند در بدن برخی افراد باعث ایجاد سنگ های متبلور در مجاری ادراری شود .

گوجه سبز

مصرف گوجه سبز برای این افراد ممنوع

همچنین کودکان از حدود سنین 3 سالگی به بعد می توانند گوجه سبز به میزان کم بخورند، اما حتما باید والدین از نداشتن حساسیت به این میوه در آن ها اطمینان داشته باشند .
زیاده روی در مصرف گوجه سبز به دلیل مقادیر بالای اسید سیتریک موجود در آن می تواند باعث نفخ معده شود و به دلیل کال بودن و طعم ترش آن می تواند باعث فرسایش مینای دندان شود .
و دست آخر این که برای خوردن گوجه سبز در مصرف نمک افراط نکنید. نمک زیاد برای سلامتی مضر است. به خصوص افراد با فشار خون بالا و بیماران کلیوی از خوردن نمک زیاد اجتناب کنند .

هشدارهای مهم در مصرف گوجه سبز:

  • این میوه اگر نشسته و آلوده باشد، احتمال ابتلا به بیماری های عفونی گوارشی از جمله حصبه و مسمومیت های غذایی را مطرح می سازد.
  • گوجه سبز طبع سردی دارد و بهتر است آن را با گلپر مصرف کنید.
  • هسته گوجه سبز کال، دارای ترکیب های سمی خطرناکی است و هرگز نباید آن ها را خورد.

گوجه سبز

عوارض مصرف گوجه سبز برای این افراد ممنوع

مضرات گوجه سبز:

  • بالا بودن میزان اسید در گوجه سبز باعث ایجاد معده درد، سوزش معده یا حتی ریفلاکس در افراد مبتلا به ناراحتی های معده می شود.
  • توجه داشته باشید، مصرف زیاد گوجه سبز باعث نفخ معده می شود.
  • ترش و اسیدی بودن گوجه سبز باعث ساییده شدن موقتی مینای دندان و احساس درد خاصی در دندآن ها می شود.

خوردن گوجه سبز در بارداری

4.218
این مطلب مفید بود ؟153
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از الو دکتر ، هفت گنج / ف
نظرات
وبگردی