گوجه پرشده با سالاد خیار و ریحان
اگر می خواهید یک سالاد شیرازی خوشمزه را جذاب و متفاوت از همیشه درست و سرو کنید از این دستور استفاده کنید تا با شکلی جدید آن را تجربه نمایید.

مواد لازم گوجه پرشده با سالاد خیار و ریحان

طرز تهیه گوجه پرشده با سالاد خیار و ریحان

طرز تهیه گوجه پرشده با سالاد خیار و ریحان

گوجه شکم پر با سالاد خیار و ریحان یکی از سالادهای خوشمزه است که درست کردن آن بسیار ساده و آسان میباشد. این سالاد را میتوانید به عنوان یک میان وعده و پیش غذا سرو کنید ، در ادامه طرز تهیه  گوجه پرشده با سالاد خیار و ریحان را برای 8 نف آموزش می دهیم.

برای درست کردن این سالاد ابتدا گوجه ها بشویید و بگذارید آبش برود. بهتر است از گوجه های بزرگ و سفت استفاده نمایید و قسمت بالایی گوجه را برش بزنید و مواد داخل آن را خالی کرده و در ظرفی بریزید. داخل گوجه را به کمک کمی نمک و فلفل طعم دار کنید.

به سراغ درست کردن سالاد خیار و ریحان بروید ، برای این کار خیار را نگینی خرد کرده و ریحان را به شکل نواری نازک برش بزنید و یا ساتوری کنید و گوشت داخل گوجه را که خارج کردید را خرد کنید.

در ظرفی خیار ، ریحان خرد شده ، ذرت و مواد داخل گوجه را به همراه روغن زیتون ، آب لیمو ترش و مقداری نمک و فلفل ریخته و هم بزنید و مواد سالاد را داخل گوجه بریزید و در ظرف مورد نظر سرو کنید. برای تزیین سالاد از برگ ها ریحان استفاده نمایید. 

نکات تکمیلی در مورد گوجه پرشده با سالاد خیار و ریحان

گوجه پرشده با سالاد خیار و ریحان جزو انواع سالاد میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه
گوجه پرشده با سالاد خیار و ریحان را می توانید در وعده پیش غذا - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه گوجه پرشده با سالاد خیار و ریحان

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
منبع : بخش آشپزی نمناک/ک.ک/ک
برچسب :
وبگردی