نمناک اخبارجامعه جزئیات جدید از گور دسته جمعی در تبریز + تصاویر
گور دسته جمعی ، عکس گور دسته جمعی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی پس از انجام کارشناسی های باستان شناسان این اداره، احتمال تاریخی بودن این گور دسته جمعی را رد کرد.
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395
بازدید : 14,607 نفر

جزئیات گور دسته جمعی کشف شده در تبریز

روز شنبه -بیستم آذرماه- خبرهایی مبنی بر پیدا شدن یک گور دسته جمعی در تبریز منتشر و عکس هایی از آن به سرعت در شبکه های اجتماعی دست به دست شد. رحیم شهرتی فر - فرماندار تبریز - نیز همان روز توضیحاتی درباره این گور ارائه داد.

او در این باره به ایسنا گفت که این گور، در حین توسعه شبکه فاضلاب تبریز پیدا شده است. کارمندان شرکت آب و فاضلاب در کوچه پاسدارانِ خیابان انقلاب [شهر تبریز] در حال حفاری بودند که با استخوان هایی شبیه باقی مانده اجساد انسان مواجه شده و سریعاً قضیه را به پلیس گزارش کردند. در این راستا، هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی انجام شده و دادستانی نیز خواستار بررسی بیشتر موضوع توسط پلیس است.

فرماندار تبریز همچنین تصریح کرده بود که اجساد پیدا شده شبیه گور دسته جمعی نیست و به نظر می رسد این اجساد مربوط به سالیان بسیار دور است.

پس از این صحبت ها، احتمال تاریخی بودن این گور دسته جمعی داده شد و شایعه ی آن در فضای مجازی پخش شد. اما امروز، مرتضی آبدار بخشایش - مدیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی - در گفت وگو با ایسنا این احتمال را رد کرد.

او با بیان اینکه «پیدا شدن این گور دسته جمعی موضوعیتی با میراث فرهنگی ندارد» به ایسنا گفت:از زمانی شرکت آب و فاضلاب این قسمت را حفاری کردند، این گور در عمق دو متری کشف شد و پس از آن دستور به توقف عملیات داده شد تا کارشناسان مربوطه از قسمت های مختلف آن جا را بررسی کنند. کارشناسان باستان شناسی هم ما بعد از اعزام به محل، گزارش کردند که در محدوده تاریخی بودن این گور نیز با میراث فرهنگی بی ارتباط است.

گور دسته جمعی

گور دسته جمعی

 

گور دسته جمعی

*عکس های گزارش متعلق به مسعود سپهری نیا است.

جزئیات جدید از گور دسته جمعی در تبریز + تصاویر

جزئیات جدید از گور دسته جمعی در تبریز + تصاویر
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 34
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 25 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف