نمناک اخبارجامعه گوشت بوفالو هندی در سفره های ایرانی!
گوشت بوفالو ، سوسیس
گوشت بوفالوی هندی سر سفره های ایرانی ها خواهد نشست. سوال از سازمان دامپزشکی: اگر گوشت بوفالوی هندی مورد تایید است چرا فقط در سوسیس و کالباس مصرف می شود؟
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1394

راه یافتن گوشت بوفالو ی هندی به بخش گوشت های مصرفی ایرانی ها موضوعی بود که رئیس سازمان غذا و دارو در این مورد گفتگو کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت:ما از سازمان دامپزشکی این سؤال را داریم که اگر گوشت بوفالوی هندی مورد تأیید است، چرا فقط باید در سوسیس و کالباس مصرف شود.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد واردات اخیر گوشت بوفالو از هندوستان به کشور گفت:سازمان دامپزشکی مسئول این کار است و اگر تأیید کند که گوشت وارد کشور شود، ما به آن اطمینان داریم که همه مسائل سلامتی را رعایت کرده است.

وی ادامه داد:اما اگر این طور که گفته شده، فقط گوشت بوفالو انحصاراً در صنعت غذا باید مصرف شود، سؤالی که داریم این است؛ اگر گوشتی سلامتش مورد تأیید است و فقط باید در جای خاصی مصرف شود، چرا باید وارد شود و حتماً باید توجیه شود.

گوشت بوفالوی هندی

وی ادامه داد:صنعت غذا همان تولید سوسیس و کالباس است، البته ارزش غذای گوشت بوفالو که همان گاومیش است و در هند بسیار مصرف شده و مشکلی ندارد، شبیه گوشت گاو است، با این تفاوت که مقداری چرب تر است و درصد چربی شیر آن بالاتر است.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت:کشور ما واردکننده گوشت نیست چرا که بیش از 90 درصد گوشت مصرفی را خودمان تولید می کنیم، در زمینه گوشت سفید تقریباً وارداتی نداریم، چرا که حتی صادرکننده گوشت مرغ هم هستیم.

دیناروند افزود:در مورد هر میزان گوشتی که وارد کشور می شود، مسئولیت نظارتش برعهده سازمان دامپزشکی است و هرگاه وارد صنعت غذایی شود، نظارت ما آغاز می شود. 

گوشت بوفالو هندی در سفره های ایرانی!

گوشت بوفالو هندی در سفره های ایرانی!
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف