گوشت قربانی حجاج

گوشت قربانی حجاج ایرانی چه می شود؟

تاریخ انتشار : 21 مرداد 1398کد مطلب : 2729زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس سازمان حج و زیارت ایران از سرنوشت گوشت قربانی حجاج در عربستان توضیحاتی ارائه کرد.

وضعیت گوشت قربانی حجاج در عربستان

ایسکانیوز؛ رئیس سازمان حج و زیارت گفت :گوشت قربانی حجاج ایرانی در منا به همراه سایر گوشت های قربانی حجاج کشورهای اسلامی به 27 کشور محروم ارسال می شود.

علیرضا رشیدیان در حاشیه بازدید از کشتارگاه صنعتی المعیصم و روند انجام عملیات ذبح با دکتر بندر حجار رئیس بانک توسعه اسلامی دیدار کرد.

وی پس از این دیدارگفت :بر اساس تفاهمی که از قبل انجام شده گوشت دامهای قربانی توسط این مجموعه برای مردم محروم این 27 کشور ارسال می شود. 

وی گفت:در این نشست دکتر حجار درخواست مشارکت بیشتر جمهوری اسلامی ایران در طرح های عام المنفعه بانک توسعه اسلامی را داشت که از کلیت آن استقبال کردیم اما این امر منوط به بهبود و توسعه روابط دو طرف خواهد بود. 

وی گفت:ضمن آنکه ما نیز تمایل خود به استفاده از ظرفیت بانک توسعه اسلامی در طرحهای زیر بنائی مانند دو طرح تصفیه خانه فاضلاب شهری در مشهد را اعلام کردیم. 

در مجموع 86 هزار و 500 دام قربانی متعلق به زائران ایرانی است که در روز یکشنبه 10 ذی الحجه همزمان با عید قربان 85 هزار راس قربانی ذبح شد.

رشیدیان در ادامه با اشاره دام های قربانی ذبح شده حجاح طی دیروز افزود :در مجموع 86 هزار و 500 دام قربانی متعلق به زائران ایرانی است که در روز یکشنبه 10 ذی الحجه همزمان با عید قربان 85 هزار راس قربانی ذبح شد. 

وی افزود :1500 راس قربانی دیگر به خواست حجاج شان در طلوع آفتاب روز یازدهم ذی الحجه در کشتارگاه معیصم ذبح خواهد شد. 

رشیدیان گفت :ذبح قربانی حجاح کشورمان در روز عید قربان طی دو مرحله انجام شد که در مرحله نخست قربانی بانوان ایرانی ذبح شد و بعد از اتمام آن، کار ذبح دامهای قربانی حجاج مرد به انجام رسید.

انتهای پیام/م

عربستان گوشتهای قربانی حجاج را چه می کند؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی