نمناک بهداشت و سلامتتغذیه حواستان به این خط روی گوشت مرغ باشد!
گوشت مرغ ، نکات مهم تغذیه سالم
اهمیت و دقت در تهیه گوشت مرغ به عنوان اصلی ترین پروتئین مصرفی در سبد غذایی ایرانیان رابطه ای مستقیم با سلامت خانواده دارد پس دانستن نکاتی در این زمینه اهمیت خاصی دارد.
بازدید : 10,310 نفر

خطوط سفید روی گوشت مرغ باید شما را نگران کند

افزایش تقاضا و گوشت مرغ مورد نیاز مصرف کنندگان دلیل اصلی استفاده از روشهای متفاوت برای رشد سریعتر این گروه از تامین کنندگان پروتئین مورد نیاز انسان هاست .

تغییرات در این روند تغییراتی را در محصولات ارائه شده به همراه خواهد داشت که یکی از آنها خطوط سفید ظاهر شده روی گوشت سینه مرغ است .

هنگام خرید گوشت مرغ به این خطوط دقت کنید

به گزارشtimeforhealthyfood.com روش هایی که برای تسریع رشد مرغ مورد استفاده قرار می گیرد علت اصلی این تغییرات است و در اصل هرچه خط های سفید روی سینه مرغ بیشتر باشد یعنی مرغ در مدت زمان کوتاهی رشد کرده و هورمونی ست و چربیش بالاست.

خطوط سفید سینه اغلب از ناحیه جلویی گوشت سینه و در محلی که بال به آن متصل می گردد پدیدار می شوند و به مرور که شرایط بدتر می شود (افزایش وزن و سن) این خطوط در سرتاسر گوشت سینه و موازی با فیبرهای عضلانی امتداد می یابند و همچنین از نظر ظاهری نیز ضخیم تر می شوند.

گوشت مرغ

خط سفید روی گوشت مرغ نشانه چیست؟

در آزمایشات هیستولوژی نواحی که دارای این خطوط می باشند دارای سلول های چربی و بافت های همبند همزمان با دژنراسیون بافت عضلانی می باشند و برخی از دانشمندان اعتقاد دارند که چربی و بافت همبند به نواحی که دژنراسیون بافت عضلانی اتفاق می افتد، نفوذ می نماید.

به عقیده برخی از کارشناسان وجود این خطوط روی سینه ی مرغ برای مصرف کنندگان خطرناک نمی باشد در حالیکه دسته ای از متخصصان تغذیه مصرف این دسته از پروتئین را که در کارخانه با روشهای سریع رشد می کند توصیه نمی کنند.

بر اساس گزارش کامل و دقیق بعد از بررسی 285 مرغ این خطوط سفید در 95 درصد انها دیده شده است که عده ای علت آن را کشتار نامناسب و عده ای تغذیه نادرست می دانند.

حواستان به این خط روی گوشت مرغ باشد!

حواستان به این خط روی گوشت مرغ باشد!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 17
منبع : timeforhealthyfood - بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 17 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف