نمناک سبک زندگیکار و زندگی با بهترین گیاهان گلدار خانگی آشنا شوید
گیاهان گلدار خانگی ، نگهداری از گیاهان
گیاهان هم می توانند به عنوان انرژی بخش خانه شما باشند و هم به عنوان یک تصفیه کننده هوای عالی. با برترین گیاهان گلدار خانگی که زیبایی را برای منزلتان ارمغان می آورند آشنا شوید.

آشنایی با 12 گیاه گلدار خانگی

شاید شما هم از جمله افرادی باشید که علاقه فراوانی به نگهداری از گیاهان در منزل دارید اما نمی دانید کدام گیاه را انتخاب کنید . ما در این مطلب به شما می گوییم اگر می خواهید زیبایی را به منزلتان بیاورید با این گیاهان گلدار خانگی آشنا شوید.

معرفی برترین گیاهان گلدار خانگی

همه افرادی که گیاه خانگی دارند می دانند، نگهداری از گیاهان خودتان و گل دادن آنها چه حس خوبی دارد! 12 گیاهی که امروز به شما معرفی می کنیم، بهترین گیاهان گلدار خانگی هستند.
دانستن این نکته هم الزامی است که تعدادی از این گیاهان تنها در هنگام خرید گل دارند و در خانه و به وسیله باغبانان خانگی گل نمی دهند، اما شاخسار زیبایشان، هزار باغ گل را می ارزد!

1- بنفشه آفریقایی
این گیاه را می توانید در انواع رنگ ها و فرم گل های مختلف پیدا کنید. اگر شرایط نور زیاد اما نه مستقیم، آبیاری با احتیاط و رطوبت کافی را برای این گیاه فراهم کنید، او هم با گل های زیبایی که در طول سال می دهد از شما تشکر خواهد کرد.

2- بنت قنسول
بنت قنسول یکی از گیاهانی است که محبوبیت جهانی دارد. این گیاه با رنگ های گوناگونش، در حوالی پاییز در گلفروشی ها پیدا می شود و زیبایی اش هوش از سر آدمی به در می کند! البته ممکن است بگویید که این گیاه گل خاصی ندارد، درست است، اما برگ های رنگی نوک شاخه بنت قنسول از هر گلی زیبا تر است!

گیاهان گلدار خانگی

 بنت قنسول یکی از گیاهان گلدار خانگی

3- ارکیده
ارکیده ها با 30٫000 گونه شناخته شده و ده ها هزار گونه هیبرید، بزرگ ترین گروه گیاهان روی زمین هستند. گل های خیره کننده این گیاه زیبا در رنگ ها و فرم های بیشماری خودنمایی می کنند. بعضی از آنها مسحور کننده اند، بعضی عجیبند و تعدادی دیگر کاملا زشت هستند!

4- اسپاتی فیلوم
اسپاتی فیلوم معمولا در دیزاین های شیک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. گل های سفید و تاخورده آن، در بالای شاخسار سبز و براقش خودنمایی می کنند. این گیاه استوایی نور فیلتر شده را ترجیح می دهد و هوای گرم و مرطوب را دوست دارد. اگر گیاه را در شرایط مناسب نگهداری کنید، گل ها در اواخر تابستان ظاهر می شوند و هفته ها بر روی گیاه باقی می مانند.

5- بگونیا
بگونیاهای گلدار را گاهی به عنوان گیاهی بیرونی می شناسند در حالی که این گیاه، گیاه خانگی عالی است. بگونیا نیازهای کمی دارد و برخی گونه های آن شاخسار خیره کننده ای هم تولید می کنند!

بهترین گیاهان گلدار خانگی

بگونیا یکی از گیاهان گلدار خانگی

6- بروملیاد
اکثر بروملیادها برگ هایی فشرده و نوار مانند دارند که شکل قرار گیری شان، فنجانی در قسمت میانی گیاه تشکیل می دهد. گل این گیاه از میان این فنجان ظاهر می شود و بر روی براکته هایی رنگی و خوشه مانند تشکیل می گردد. وادار کردن این گیاه به گل دهی مقداری سخت است، اما خوشبختانه گل گونه های جدید بروملیاد تا چند هفته یا چند ماه بر روی گیاه می ماند و خستگی تان را به در می برد.

7- کاکتوس های بیابانی
اگر تا به حال کاکتوسی بیابانی را در حالی که گل داده است دیده باشید، می دانید که کاکتوس ها یکی از زیباترین گل ها را در بین تمام گل های روی زمین دارند. انواع بسیار گوناگونی از کاکوس ها وجود دارد و در حدود نصف آنها می توانند در شرایط خانه گل دهند.

8- کالانکوا
این گیاه بی تکلف به دلایلی محکم در این لیست جای گرفته، اول اینکه نگهداری آسانی دارد و دلیل بعدی هم آن که گل دهی کالانکوا به آسانی نگهداری اش است! این گیاه گل هایش را در خوشه هایی قائم و صاف و در انواعی از رنگ ها ظاهر می کند. جالب است بدانید که کالانکوا در واقع یک ساکولنت است.

 گیاهان گلدار خانگی 

کالانکوا یکی از گیاهان گلدار خانگی

9- آماریلیس
آماریلیس یکی از خیره کننده ترین گل ها را در میان گیاهان پیاز دار دارد. آماریلیس گل های بزرگ و خوشرنگ خود را بر روی شاخه های قائم ظاهر می کند. این گیاه در گلفروشی ها به دو نوع کاشته شده در گلدان و پیاز نکاشته قابل یافت است. گل های آماریلیس به رنگ های نارنجی، صورتی و چند رنگ موجود هستند. بعد از تمام شدن دوره گل دهی گیاه، پیاز آن را از خاک بیرون بیاورید و در مکانی خشک و خنک به مدت 6 هفته نگهداری کنید و سپس مجددا آن را بکارید.

10- کاکتوس کریسمس
این کاکتوس در واقع کاکتوس جنگلی مناطق نیمه حاره ای است. این گیاه گل های زیبای قرمز یا صورتی خود را بر روی شاخسار عجیب و سبز رنگش تولید می کند. این گیاه معمولا در هنگام خرید گل دارد و می توان در خانه هم آن را وادار به گل دهی کرد.

11- هیبیسکوس
هیبیسکوس یکی از ماندگار ترین گیاهان استوایی است. گل های گیاه در دو نوع یک گل و دو گل قابل یافت هستند و دارای رنگ های متنوعی می باشند. چند گونه جدید و هیبرید گیاه، گل هایی چند رنگ و به اندازه یک بشقاب تولید می کنند! هیبیسکوس گیاه مناسبی برای تازه کارها نیست و گل دهی و حتی زنده نگه داشتن گیاه می تواند کار سختی باشد.

گیاهان گلدار خانگی

هیبیسکوس یکی از گیاهان گلدار خانگی

12- آنتوریوم
جنس آنتوریوم یکی از خیره کننده ترین گیاهان در تمام دنیاست. البته شما تنها یک گونه آنتوریوم را در گلفروشی ها پیدا می کنید. آنتوریوم ها گیاهانی جنگلی هستند که وادار کردن آنها به گلدهی در خانه نیاز به فراهم کردن شرایط مناسب دارد.

آشنایی با دو گل زیبای آپارتمانی دیگر

درفش گیاه

این گیاه که فلامینگو هم نام دارد اغلب گل های قرمزرنگ دارد، اما نوع ترکیبی آن گل های صورتی، بنفش کم رنگ و سبز دارند. برای این گلتان ظاهر خوبی داشته باشد آن را با اسفنج تر تمیز کنید. گل های این گیاه تا مدت زمان طولانی باقی می مانند بنابراین می توانید ان ها را بریده و در گلدان قرار دهید.

گیاهان گلدار خانگی

 درفش گیاه یکی از گیاهان گلدار خانگی

 ختمی

این گل بومی هاوایی بزرگ ترین گل های ممکن در بین گیاهان آپارتمانی را داراست. گل های ان می توانند تا 20 سانتی متر باشند. این گیاه در اواخر بهار تا اواخر پاییز و حتی در زمستان گل می دهد. برای نگهداری بهتر این گیاه را در معرض نور خورشید و در مکان گرم نگه دارید، بهتر است ان را در مقابل پنجره غربی یا شرقی قرار دهید.

با بهترین گیاهان گلدار خانگی آشنا شوید

با بهترین گیاهان گلدار خانگی آشنا شوید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از فوت وفن _ پروشات / ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف