نمناک سبک زندگیخانه داری گیاه انرژی زا که به شما آرامش می دهد
گیاه انرژی زا ، گیاه تزیینی
نگهداری از گیاهان خانگی و تزیین حس خوبی را در فضای داخل منتشر می کند . امروز روش مراقبت و پرورش گیاهی را برایتان خواهیم گفت که در سرتاسر دنیا به گیاه انرژی زا شهرت دارد و به شما آرامش می بخشد.

گیاه انرژی زا کراسولا خانه تان را زیبا می کند

گیاهی که در این بخش به شما معرفی خواهیم کرد گیاه انرژی زا کراسولا است که انواع مختلف دارد اما به طور کلی مراقبت و نگهداری مشابهی برای آنها توصیه می شود. نگهداری از گیاهان خانگی در داخل خانه یا محل کار تاثیر مثبتی بر روح و جسم افراد داشته و فضای خانه را مطبوع و پرانرژی می کند. نگهداری گیاه کراسولا در خانه سبب تبادل انرژی های مثبت شده، رفاه و آرامش را برای شما و خانواده تان به ارمغان می آورد. کراسولا نوعی گیاه آبدار است که گونه های متفاوتی دارد. این گیاه در مقابل گرما و سرما کمی مقاوم است اما در صورت قرار گرفتن در معرض سرما یا گرمای بسیار شدید نابود می شود. خوشبختانه این گیاه به مراقبت فراوان نیاز ندارد و هر فردی می تواند به راحتی آن را رشد دهد.

هر چه ظرفی که این گیاه در آن نگهداری می شود بزرگ تر باشد، بیشتر رشد می کند. این گیاه به علت داشتن روغن های خاص تاثیر مثبتی بر انرژی روح و جسم شما بر جای می گذارد.
 
گیاه کراسولا

آشنایی با گیاه کراسولا گیاه انرژی زا

 
 

روش پرورش و نگهداری کراسولا گیاه انرژی زا

 
گیاه کراسولا از تیره کراسولاسه از آفریقای جنوبی منشأ می گیرد و صد ها سال است که به عنوان یک گیاه آپارتمانی، در خانه ها نگهداری می شود. به طور کلی نگهداری از این گیاه و برطرف کردن نیاز هایش کار بسیار ساده و لذتبخشی است.

نیاز های رشدی گیاه کراسولا
گیاه کراسولا از تیره کراسولاسه باید در معرض نور درخشان خورشید و رطوبت پایین قرار بگیرد تا تکثیر کراسولا رخ دهد.. درختچه های کراسولا در صورتی که به طور ناگهانی از مکانی با نور کمتر به مکانی که به طور کامل در معرض نور خورشید قرار دارد منتقل شوند، دچار آفتاب سوختگی خواهند شد؛ بنابراین اگر گیاه تان به نور کم خو گرفته است، میزان نور را به تدریج افزایش دهید.
این گیاه محیطی با درجه حرارت 8. 12 درجه سانتیگراد در شب و 23.9 تا 26.7 درجه سانتیگراد در روز را ترجیح می دهد. اما با وجود این گیاه دمای زیر 4.4 درجه سانتیگراد را نیز تحمل می کند.
گلدان این گیاه هر 2 تا 3 سال یکبار باید تعویض شود و PH مناسب برای رشد گیاه کراسولا 6.5 است.
آبیاری و تغذیه گیاه کراسولا
گیاه کراسولا، گیاهی گوشتی و آبدار است و این قابلیت را دارد که آب را در برگ ها، ساقه و ریشه های خود ذخیره کند.
این گیاه دارای یک چرخه رشدی دو مرحله ای (فعال/غیر فعال) است. آب دادن و غذا دادن به این گیاه باید بر اساس مرحله ای از چرخه رشد که در آن قرار دارد (یعنی فعال بودن یا غیر فعال بودن گیاه) مشخص شود. در طول بهار و تابستان، خاک این گیاه باید کمی مرطوب نگه داشته شود.
به این گیاه یک بار در هفته و به میزان زیاد (روش غرقابی) آب دهید، سپس قبل از آبیاری بعدی اجازه دهید تا خاکِ گیاه کاملاً خشک شود. پس از آب دادن به گیاه، فوراً آبِ جمع شده در ظرفِ زیرِ گلدان را خالی کنید.
هر دو هفته یکبار، به خاک گیاه تان تقویت کننده گیاهی 10-20-10 یا 5-10-5 بیافزایید (تقویت کننده گیاه بنفشه آفریقایی نیز برای تقویت گیاه کراسولا بسیار مناسب است).
کراسولا را در ماه های زمستان، یعنی زمانی که گیاه در خواب و غیر فعال است، خشک نگه دارید. به این گیاه از اوسطِ آبان تا اوایلِ بهار تقویت کننده ندهید.
گیاه کراسولا را وادار به گل دادن کنید
برای تکثیر کراسولا که به طور معمول، تمام گیاهان سالم و بالغِ کراسولا، در دی ماه (در نیمکره شمالی) شکوفه می دهند. شکوفه دهی آن ها با کوتاه شدن طبیعیِ طولِ روز ها، شروع می شود. اگر درخت کراسولای شما در اتاقی است که به طور معمول چراغ هایش در شب روشن است، این امکان وجود دارد که گیاه تان شکوفه ندهد.
در اوایلِ پاییز گلدانِ کراسولا را به محیطی عاری از روشناییِ شب، منتقل کنید. برای اینکه گیاه تان شکوفه بدهد، محلی را برای آن انتخاب کنید که در شب روشنایی نداشته باشد، اما در روز، نور طبیعی خورشید را به میزان کافی دریافت کند.

گیاه انرژی زا ، آشنایی با گیاه انرژی زا کراسولا

گیاه انرژی زا که به شما آرامش می دهد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 12
برگرفته از پارسه گرد /ن
این مطلب مفید بود ؟ 12 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف