نمناک سرگرمیاتومبیل در صورت گیر کردن پدال گاز خودرو چه باید کرد؟
پدال گاز ، پدال گاز خودرو
گیر کردن پدال گاز، مشکلی است که ممکن است برای همه اتفاق بیافتد. در این شرایط بهترین راه برای توقف خودرو چیست؟

ترفندی رفع گیر کردن پدال گاز

گیر کردن پدال گاز یکی از خطرناک ترین و غیر منتظره ترین بخش های رانندگی است که شاید کمتر کسی اطلاعی از مهار و رفع آن داشته باشد،5 سال پیش، راننده یک دستگاه کیا سورنتو با مشکل گیر کردن پدال گاز مواجه شد و سرعت خودرو تا 193 کیلومتر بر ساعت بالا رفت.این اتفاق در رسانه ها سر و صدای زیادی بپا کرد.

خوشبختانه پس از طی مسافت 94 کیلومتر با حداکثر سرعت که حتی خودروهای پلیس نمی توانستند به وی برسند، راننده موفق شداین مشکل را برطرف کند. پیرو این اتفاق، شبکه تلویزیونی نشنال جئوگرافیک در طی یک برنامه از بینندگان سؤال کرد که در چنین شرایطی، چه باید کرد؟

در این برنامه 3 گزینه در اختیار بیننده قرار داده شد:

  • استفاده از ترمز دستی
  • قرار دادن دنده در حالت خلاص
  • خاموش کردن خودرو

در چنین شرایطی، ابتدا باید سیستم خودرو خود را در نظر بگیرید؛ اگر جعبه دنده آن دستی است، به راحتی با فشردن پدال کلاچ و سپس قرار دادن دنده در حالت خلاص، می توان این مشکل را برطرف کرد.

در خودروی با جعبه دنده اتوماتیک، بر اساس گزارش های موجود، باید امیدوار باشید که با خلاص کردن دنده، مشکل حل شود. اما در موردی که ذکر شد، راننده نتوانست این کار را انجام دهد.

در حقیقت ممکن است که استفاده از ترمز دستی یا خاموش کردن خودرو، شرایط وخیم تری در کنترل کردن خودرو به وجود آورد؛ ولی از طرفی به نظر می رسد که قرار دادن دنده در حالت خلاص (جعبه دنده اتوماتیک) کارساز نیست. پس آخرین راه، پیدا کردن راهی برای آزاد کردن پدال گاز است. یا شاید هم این طور نباشد؟ 

در صورت گیر کردن پدال گاز خودرو چه باید کرد؟

در صورت گیر کردن پدال گاز خودرو چه باید کرد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از جام جم آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف