نمناک اخباراقتصاد ماجرای پیامک یارانه نقدی اردیبهشت 96 چیست؟
یارانه ، اس ام اس یارانه ای جدید
زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه 96 چه زمانی خواهد بود؟کدامیک از حذف شدگان لیست یارانه به گردونه بازمی گردند؟ در ادامه توضیحات کاملی در این خصوص بخوانید.
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396

زمان واریز یارانه اردیبهشت مشخص شد

برخی از خانوارهایی که از لیست دریافت یارانه حذف شده بودند در روزهای اخیر پیامکی از سوی سازمان هدفمندی برای سرپرستانشان ارسال شده که از ماه جاری یارانه دریافت خواهند کرد که هنور مشخص نیست این افراد جز کدامیک از دهک های جامعه هستند.در حالی که در ماه گذشته هفتاد و چهارمین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که یارانه برخی از اقشار کم درآمد جامعه چون عضو کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مطابق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها دو برابر به حساب این سرپرستان خانوار واریز شد.

 علاوه بر این قرار بود تا دولت با حذف یارانه دهک های پردرآمد جامعه منابع افزایش یارانه اقشار کم درآمد را تامین کند که با نزدیک شدن به تاریخ واریز هفتاد و چهارمین مرحله یارانه نقدی به نظر می رسد قرار نیست دهک های پر درآمد از لیست دریافت یارانه خط بخورند.
یارانه
 
در میان افرادی که یارانه آن ها در سال گذشته قطع شده است افرادی هستند که جز دهک های پردرآمد جامعه به حساب نمی آیند و به طور مثال فردی که کارگر یک نمایشگاه خودرو بوده و دارای سه فرزند است یارانه اش از اواخر سال گذشته قطع شده و یا زوج های جوانی که پس از جدا کردن یارانه از خانواده های خود تا کنون هیچ یارانه ای دریافت نکرده اند از جمله افرادی هستند که از لیست یارانه قلم خورده اند.همچین زوج های جوانی هستند که به علت قطع یارانه سرپرستان خانوارشان امکان دریافت یارانه برای این افراد وجود نداشته است.
  
با این وجود در روزهای اخیر شاهد ارسال پیامک از سوی سازمان هدفمندی یارانه های برای واریز مجدد به حساب سرپرستان خانوار هستیم، این پیامک های از شماره تلفن 5000107 برای برخی از سرپرستان خانواری که یارانه آنها به اشتباه قطع شده است ارسال شده که مضمون این پیامک ها به اینگونه است:
 
یارانه شما در تاریخ 1396.2.26 به حساب شما واریز می گردد سازمان هدفمندی یارانه ها yaraneh10.ir سرپرست گرامی به دنبال ثبت اطلاعات شما در سامانه.
 
حال با این وجود در حالی که قرار بود یارانه دهک ها پردرآمد جامعه حذف شود، در ماه اخیر شاهد ارسال پیامک برای برخی از سرپرستان خانوار و واریز مجدد یارانه به حساب این افراد هستیم ولی باید این نکته را نیز در نظر داشت که در میان افرادی که یارانه آن ها در سال گذشته و یا سال های اخیر قطع شده است،برخی افراد به طور واقعی جز دهک های پایین جامعه بوده اند و به مبلغ یارانه برای معیشت نیاز داشته اند و با بازگشت مجدد یارانه مشکل این افراد حل خواهد شد.
 
گفتنی است که هنوز مشخص نیست پیامک بازگشت یارانه برای کدام یک از اقشار جامعه ارسال شده است زیرا در میان افرادی که یارانه دریافت نمی کنند اقشار پردرآمدی هم وجود دارند که بازگشت آن به گردونه دریافت یارانه تنها مصیبت دولت برای پرداخت یارانه و کسری 7 میلیارد تومانی را تشدید می کند.
 
حال باید تا دو روز آینده صبر کرد و دید یارانه چه کسانی و چه دهک هایی مجددا از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها به حسابشان واریز خواهد شد و این یارانه مختص به اردیبهشت ماه خواهد بود و یا این خانوارها مجددا به لیست 70 میلیون دریافت کنندگان یارانه باز خواهند گشت.
 
هفتاد و پنجمین مرحله یارانه نقدی بامداد سه شنبه 26 اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.لازم به ذکر است که مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همچون ماه گذشته 45 هزار و 500 تومان است.

ماجرای پیامک یارانه نقدی اردیبهشت 96 چیست؟

ماجرای پیامک یارانه نقدی اردیبهشت 96 چیست؟
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 77
برگرفته از میزان آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 62 15
نظر کاربران
حسن

حسن

بنده همین پیامک را دریافت کردم ولی متاسفانه 26 اردیبهشت پرداخت نشد. خداکنه سرکاری نباشه.

پاسخ دادن 12 1
مجتبی مرنگی

مجتبی مرنگی

سلام بنده هم یکسال است که یارانه هم قطع شده اس ام اس امد ولی متاسفانه هیچ خبری از یارانه نقدی نیست چند بار هم اعتراض کردم بابت دلیلی که سازمان هدفمندی یارانه به ان اکتفا کرده در حالی که بنده 18 متر تجاری ندارم میتوانم ثابت کنم

پاسخ دادن 1 1
مصطفی

مصطفی

برای ما هم که زوج جوان و کم درآمدی هستیم این اس مس اومد ولی هنوز خبرب از پرداخت نیست.متاسفم برای خودمون.

پاسخ دادن 3 0
ف.ب.

ف.ب.

من و دخترم متاسفانه از همون ابتدای دولت یازدهم از یارانه جاماندیم! درواقع مارا جزء انصراف دهندگان محسوب کرده اند.درحالیکه من و دخترم مستمری بگیر با حقوق ۶۰۰ هزارتومان و مستاجر هستیم.این چهار سال به همه جا مراجعه کردم ولی هنوز موفق نشدم تا حرفمو به گوش مسئولین برسانم.نمیدونم با این گرانی و اجاره خونه و حقوق ناچیز به کجا باید مراجعه کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ دادن 6 1
شهروند

شهروند

ای کاش تعیین تکلیف می کردند بدانیم دلیل این پیامک چه بود. امروز در برنامه پیک بامدادی بعد از اخبار ساعت هشت صبح رادیو گفتند تا خرداد هم صبر می کنیم و بعد پیگیری می کنیم. ما که صبرمون زیاده اما خدا رو خوش نمی اد. شهریه ندیم مدرسه کارنامه نمی دن. دانشگاه امتحان نمیگیره. پول قبض رو ندیم میان آب و برق و گاز رو قطع می کنن. مگه بقیه صبر دارن که ما داشته باشیم؟ ما صبر می کنیم و اعتماد می کنیم

پاسخ دادن 0 0
علی

علی

سلام چرا یارانه من که یک ماشین لیزنگی خریدم والان هم از آبان سال 95 فروختم تا بدهیم رو پرداخت کنم ولی چون لیزینگ هست هنوز سند نخورده به نام خریدار باید یارانه من قطع بشه (اونم ماشین چینی )

پاسخ دادن 3 0
علیرضا صنعتی نیا

علیرضا صنعتی نیا

برای بنده نوشته بودند که 4 ماشین بنام شما هست ولی من همه آنها را بنام خریداران زدم و اعتراض کردم هنوز خبری نشده وبرایم پیامک آمد 26 اردیبهشت یارانه شما پرداخت خواهد شد ولی ....

پاسخ دادن 1 0
ک صالحی

ک صالحی

سلام من که چشمم اب نمیخوره مسولین هرکی به فکر خودشه هیچ کس به فکر مردم نیست این کارشونم عمدی بود من با سه تا بچه مستاجر هم هستم هنوز یک ریال دریافت نکردم

پاسخ دادن 0 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف