یارانه بگیران 94

یارانه بگیران سال 94 مشخص شدند

تاریخ انتشار : 14 بهمن 1393کد مطلب : 11665زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: چهار گروه برای دریافت یارانه نقدی و غیرنقدی در سال 1394 مشخص شدند.

محمدمهدی مفتح سخنگوی تلفیق امروز در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با اشاره به تعیین تکلیف تبصره 21 لایحه بودجه در مورد هدفمندی یارانه ها اظهار داشت:کمیسیون تلفیق در رابطه با مسائل مهم به نظر دولت توجه زیاد دارد، زیرا باید این موضوع عملیاتی شود و اطلاعات اجرایی و ریز آن در دست دولت است و در صورتی که دولت معتقد به این موضوع باشد، می توان آن را به خوبی اجرا کرد، در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهد شد.
وی تأکید کرد:آنچه در کمیسیون تلفیق تصویب شد، مورد تأیید نماینده دولت که سخنگو و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است، بود و در حقیقت پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه مورد تأیید قرار گرفت و نماینده دولت نیز آن را به صراحت تأیید کرد.
به گفته سخنگوی تلفیق بودجه، درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال آینده 48 هزار میلیارد تومان است.
وی در مورد هزینه های آن بیان داشت:5 هزار میلیارد تومان برای تولید، حمل و نقل عمومی، بهینه سازی مصرف انرژی، واحدهای تولیدی، خدماتی و مسکونی اختصاص می یابد.
مفتح ادامه داد:10 درصد از درآمد هدفمندی که 4.8 هزار میلیارد تومان است،در بخش بهداشت و درمان هزینه خواهد شد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه تا 37 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی موضوع ماده 7 هدفمندی تعریف شده است، گفت:بر این اساس چهار گروه می توانند یارانه دریافت کنند:

1ـ کلیه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یارانه می گیرند.

2ـ عشایر و خانوارهای ساکن روستاها

3ـ کلیه بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی مشروط به اینکه حداکثر مستمری تا 2.5 میلیون باشد.

4ـ کلیه خانوارهایی که برای سازمان هدفمندی احراز شده و درآمد ماهانه آنها زیر 2.5 میلیون تومان است.

وی ادامه داد:همچنین مقرر شد، از محل صرفه جویی حذف خانوارهای پردرآمد، اعتبار آن در هر استان به بنگاه های تولیدی همان استان و ایجاد اشتغال مولد اختصاص یابد.

مفتح تأکید کرد:یارانه نقدی همان 45 هزار و 500 تومان خواهد بود و خانوارهای یارانه بگیر می توانند به جای دریافت یارانه نقدی، یارانه سود تسهیلات مسکن تا یک و نیم برابر یارانه نقدی بگیرند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به اینکه 1.2 هزار میلیارد تومان برای یارانه تسهیلات مسکن تخصیص یافت که برای خانوارهای آسیب پذیر روستایی، مسکن مهر، سکونتگاه های حاشیه شهرها و ساماندهی مسکن بافت فرسوده خواهد بود.

این نماینده مجلس عنوان کرد:جابه جایی تا 10 درصد در این ردیف های بودجه بلامانع است، همچنین 100 درصد درآمد از محل افزایش برق در سال 93 و 94 تا مبلغ 7 هزار میلیارد تومان به صنعت برق اختصاص می یابد.

یارانه بگیران سال 94 مشخص شدند

3.6217
این مطلب مفید بود ؟15760
برگرفته از فارس نیوز - /م
برچسب :
نظرات
وبگردی