نمناک اخباراقتصاد زمان واریز و برداشت یارانه نقدی مرداد 95
یارانه مرداد 95 ، یارانه نقدی
“یارانه مرداد 95” شصت و ششمین مرحله یارانه نقدی می باشد که سه شنبه هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1395

زمان واریز یارانه مرداد 95

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید دولت موظف است خانوارهایی که براساس بررسی ها دارای در آمد سالانه بیش از 350 میلیون ریال هستند باید از لیست دریافت یارانه نقدی حذف شوند.

که این طرح در تیرماه سال جاری و در شصت و پنجمین مرحله واریز یارانه نقدی عملی شد و حدود 200 هزار نفر از لیست حذف شدند که به گفته معاون وزیر تعاون از این تعداد 100 هزار نفر افراد فاقد کارت ملی بودند که در ماه های گذشته چندین بار تذکر داده شده بود و موجب شد در این مرحله از دریافت یارانه حذف شوند و این افراد برای واریز مجدد یارانه می توانند با دریافت کد شناسایی ملی و ورود به سامانه هدفمندی یارانه اعتراض خود را ثبت کرده واز طریق همین سایت پیگیری کنند.

حال با گذشت حدود یک ماه باید منتظر ماند و دید که از میان این افراد، یارانه چند نفر به حساب آن ها بازگردانده خواهد شد.

علاوه براین از تعداد مذکور 100 هزار نفر نیز به تشخیص وزارت تعاون از افراد دارای درآمد بالاتر از حد مجاز در سال، کسبه، قضات و... شناخته شدند که از لیست دریافت یارانه حذف شدند.
براین اساس نوبخت ، سخنگوی دولت اعلام نمودند در سال جاری ، 48 هزار میلیارد تومان درآمد را از محل هدفمندی یارانه ها پیش بینی کردیم که مصارف و منابع در سال 1395 نیز به همین صورت خواهد بود ضمن این که آهنگ کند حذف یارانه نقدی برای افرادی که نیازمند نیستند را ادامه خواهیم داد.

سیاست دولت در حذف یارانه نقدی این است که یارانه افرادی که از دریافت حذف می شوند به خزانه واریز نگردد بلکه به شکل دیگری به خود آن ها برگردد که در این راستا می توان به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد که 10 درصد از منابع اجرای این طرح از اجرای طرح حذف یارانه نقدی صورت گرفت.

این در حالی است معاون وزیر تعاون گفته بود دولت حذف یارانه 24 میلیون نفر را در سال جاری اجرایی نمی داند و بر این اساس اصلاحیه ای را تقدیم مجلس خواهد کرد.

با این وجود با گذشت 5 ماه از سال جاری از میان 24 میلیون نفر تنها 200 هزار نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده اند و با توجه به صحبت ها سخنگوی دولت و معاون وزیر تعاون تعداد حذف شدگان از لیست یارانه نقدی اصلاح خواهد شد.

حال باید منتظر ماند و دید در 26 مرداد ماه علی رغم اینکه هیچ اطلاع رسانی برای حذف یارانه، سرپرستان خانوار صورت نگرفته کسی از لیست حذف خواهد شد یا خیر؟

پیش بینی می شود شصت و ششمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی، مربوط به مرداد ماه 95 ساعت 24 سه شنبه 26 مرداد 95 که برای هر مشمول 45 هزار و 500 تومان است به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

یارانه مرداد 95 ، مبلغ و تاریخ پرداخت یارانه مرداد 95

زمان واریز و برداشت یارانه نقدی مرداد 95
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 42
برگرفته از میزان - /م
این مطلب مفید بود ؟ 30 12
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف