یارانه نقدی خرداد 94

خبری از یارانه نقدی خرداد 94 نیست!

تاریخ انتشار : 24 خرداد 1394کد مطلب : 16261زمان مطالعه : 2 دقیقه
با وجود اینکه معمولا یارانه نقدی در بیست و دوم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شد از ماه گذشته این روال تغییر کرده و حتی برای واریز یارانه خرداد 94 هنوز زمان مشخصی اعلام نشده است.

برخلاف روال دولت گذشته که یارانه نقدی اغلب در زمانهای متفاوت پرداخت می شد، این روند در دولت دهم از نظم بیشتری برخوردار شد و مدتها بود که یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی به ازای هر نفر در بیست و دوم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شد.

حتی در مواقعی پیش آمده بود که به دلایل محتلف دولت پیش دستی کرده و یارانه را دو تا سه روز زودتر از زمان مقرر پرداخت می کرد. اما در دیرترین زمان واریز، در ماه گذشته یارانه نقدی با تاخیر دو روزه و 24 اردیبهشت ماه واریز شد که البته گویا این روال برای ماه جاری نیز ادامه دارد.

تاکنون سازمان هدفمندی یارانه ها که معمولا زمان واریز یارانه را یک یا دو روز قبل از پرداخت اعلام می کرد هیچ اطلاع رسانی در این مورد نداشته و حتی پیگیری موضوع از از این سازمان هم گویای زمان مشخصی نیست و عنوان می شود که به محض تعیین تکلیف شدن، این کار انجام خواهد شد.

اما به هر حال با توجه به آغاز حذف یارانه بگیران پردرآمد از اواخر سال گذشته و به تبع آن تغییراتی که در لیست یارانه بگیران ایجاد خواهد شد، در آماده سازی لیست و در نهایت تاخیر برای واریز یارانه بی تاثیر نیست. از آن سو باید به این نکته نیز توجه داشت که باید در هر ماه رقمی حدود 3500 میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی به حدود 76 میلیون نفر پرداخت شود که به اذعان مدیران اقتصادی تامین این مبلغ برای واریز یارانه نقدی در زمان معمول در هر ماه بسیار دشوار است.

با این وجود و با توجه به اینکه بخش زیادی از یارانه بگیران برای یارانه دریافتی هر ماه خود حتی اگر رقم قابل توجهی نباشد، برنامه ریزی کرده و به عبارتی برای بخشی از هزینه های ماهانه خود روی آن حساب باز می کنند، بهتر است سازمان هدفمندی یارانه ها به طور شفاف علت تاخیر در واریز و همچنین زمان پرداخت را به اطلاع مردم برساند.

خبری از یارانه نقدی خرداد 94 نیست!

4.759
این مطلب مفید بود ؟563
برگرفته از ایسنا - /م
برچسب :
وبگردی