یارانه نقدی

یارانه نقدی پردرآمدها طبق قانون قطع می شود

تاریخ انتشار : 18 تیر 1393کد مطلب : 7598زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران گفت: ما وظیفه قانونی داریم که به متقاضیان نیازمند یارانه بدهیم اما وقتی 70 میلیون نفر ثبت نام کرده و خود را متقاضی نیازمند میدانند برای راستی آزمایی و حفظ کرامت مردم معتقدیم باید شفافیت بیشتری داشته باشیم.

 نوبخت در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه شما پیش از این خبر از آغاز فرآیند شناسایی دهک های پردرآمد را داده بودید و وزیر اقتصاد نیز به نمایندگان مجلس خبر از آغاز حذف یارانه های دهک های پردرآمد داده است، ساز و کار این حذف چگونه است، گفت:من بارها گفته ام و باز این را تکرار می کنم که این وظیفه قانونی را داریم که یارانه را به افراد متقاضی بدهیم ولی وقتی بیش از 70 میلیون نفر در یک برهه زمانی کوتاه ثبت نام و خود را متقاضی اعلام می کنند برای راستی آزمایی این مطلب با حفظ کرامت مردم معتقدیم که باید شفاف سازی بیشتری صورت بگیرد.

محمدباقر نوبخت
 
سخنگوی دولت ادامه داد:ما از همان ابتدا کار خود را برای استفاده از اطلاعات بیش از 40 پایگاه اطلاعاتی کشور آغاز کردیم که الان تعدادی هم شناسایی شدند و برخی از آنها می توانند در پرداخت ماههای آتی یارانه ها مورد توجه قرار گیرند.
وی افزود:من تاکید دارم این موضوع را در فرآیند اجرای مرحله دوم همچنان انجام دهیم چون ما خودمان برای کار بزرگی که در عرصه درمان آغاز کردیم و مسئله طرح تحول سلامت را داریم انجام می دهیم و این مخارجی برای دولت دارد و ما نیازمند منابع یارانه ای هستیم یعنی از منابع حاصل از اجرای مرحله دوم هدفمند کردن یارانه ها احتیاج داریم که بتوانیم در تولید کمک کنیم و ما هرگز از این درآمدها برای کسری بودجه جاری خودمان استفاده نخواهیم کرد.
 
هدفمندی یارانه ها
 
نوبخت ادامه داد:دولت 11 هزار و 300 میلیارد تومان از بودجه عمومی خودش برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها استفاده می کند بنابراین دنبال این نیستیم که یارانه ها را حتی از افرادی که پردرآمد هستند حذف کنیم. ما این کار را طبق قانون انجام خواهیم داد اما اطلاع رسانی مستمر همواره موجب نوعی استرس در اقشار کم درآمد خواهد شد.
سخنگوی دولت خاطر نشان کرد:ما به آن منابع برای کار تولید و درمان نیازمند هستیم و این کار را در راستای عدالت اجتماعی انجام خواهیم داد منتهی اگر بخواهیم در هر مصاحبه ای یک استرس به جامعه وارد کنیم،درست نیست، اجازه دهید جامعه در آرامش باشد.
نوبخت همچنین با اشاره به کسانی که از یارانه خود انصراف داده اند، گفت:دستورالعملی در حال تهیه است که مجددا از این افراد قدردانی به عمل آید.

یارانه نقدی پردرآمدها طبق قانون قطع می شود

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از مهر - /م
وبگردی