نمناک اخبارسیاست نحوه پرداخت یارانه نقدی در سال 97
یارانه نقدی ، محمدباقر نوبخت
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نحوه پرداخت یارانه های نقدی در سال آینده را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : 16 آبان 1396

تکلیف یارانه نقدی در سال آینده

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران از ارسال پیش نویس لایحه بودجه 97 مشتمل بر 22 تبصره به هیئت دولت خبر داد و گفت:از هفته آینده کار بررسی بودجه سال آتی در دولت آغاز می شود.
وی درباره تحویل بودجه 97 به مجلس شورای اسلامی، افزود:تا تاریخ 15 آذر یعنی مهلت قانونی یک ماه فرصت داریم، البته 15 آذر تعطیلی رسمی است و روز قبل از آن هم مجلس جلسه ندارد و فکر می کنم در اولین جلسه بعد از 15 آذر، مجلس هر روزی که جلسه داشته باشد دولت برای ارائه رسمی بودجه سال آینده آماده است.
سخنگوی دولت درباره نحوه پرداخت یارانه ها در سال 97، اظهار داشت:در این رابطه کمیته امداد اعلام آمادگی کرده که فقط به افراد تحت پوشش کمیته و بهزیستی یارانه بدهد، چنین نظراتی را هم نمایندگان مجلس بیان کردند که یارانه ها را به افراد نیازمند تحت پوشش بدهند و یا افراد اعلام کنند که نیازمند هستیم و نهادهای مربوطه تأیید کنند که نیازمند هستند و این به طور غیر رسمی از سوی آنان اعلام شده است.
نوبخت تصریح کرد:این موضوع منوط به این است که این درخواست ها را نمایندگان در تبصره 14 لایحه بودجه 97 اعمال کنند که اگر تکلیف قانونی باشد که دولت فقط به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت کند، دولت مجری قانون است و باید انجام دهد.
وی درباره آخرین وضعیت مال باختگان موسسه های مالی، اظهار داشت:تصمیم های مهمی در جلسه سران قوا در این رابطه گرفته شده که رافع مشکل هم است، ضمن اینکه کارگروهی از سوی سه رئیس قوه برای پیگیری این امور تشکیل و کار را دنبال می کنند.
سخنگوی دولت در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره تیتر یکی از رسانه ها با موضوع شلیک موشک به ریاض و دبی تصریح کرد:این موضوع یک تخلف آشکار رسانه ای است و تا جایی که خبر دارم برخوردهای قانونی برای این مسئله در حال انجام است. هیچ چیزی برای ما مهم تر از منافع ملی نیست و دستگاه های قانونی برخورد خواهند کرد و شاهد این برخورد نیز خواهید بود.
نوبخت درباره اقدامات دولت درجهت حذف دلار از مبادلات تجاری ایران گفت:در سال های قبل برای حذف دلار از تجارت بین المللی گام هایی برداشته شده است و عمده فعالیت ما بر اساس یورو بوده، همچنین دولت هماهنگی های خوبی برای این اقدام با دولت روسیه و آذربایجان شروع کرده است.
وی درباره استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان نیز گفت:دست سعودی ها در این مسیر فعال بوده و موضوع کاملا روشن است و البته ما هوشیار هستیم که این موضوع چه پیامدهایی می تواند داشته باشد.
سخنگوی دولت درباره احتمال مذاکره مجدد ایران با آمریکا اضافه کرد:اینکه با آمریکایی ها مجدد مذاکره کنیم کاملا نفی شده است و تحت هیچ شرایط انجام این مذاکرات را در چارچوب منافع ملی نمی دانیم.
نوبخت در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران درباره چرای کمک دولت به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از بودجه عمومی و بی توجهی به مشکلات مناطق محروم گفت:بودجه ای که برای سال 97 تبیین می شود مشتمل بر منابعی است که از محل درآمدها، فروش نفت و اوراق مالی است.
وی با تاکید براینکه در بخش مصارف هم در مباحث اجتماعی ، عمرانی، فرهنگی و ورزشی 100ها ردیف داریم، افزود:هرکدام از این ردیف ها اهدفی را دنبال می کند.
سخنگوی دولت ادامه داد:سال گذشته 4 هزار میلیارد تومان برای طرح تحول سلامت پول داده ایم، به هرحال برای موضوعی که قانون اجازه کمک به بخش ورزش را داده باشد نیز صورت می گیرد.
نوبخت اضافه کرد:کمکی که د ولت به مناطق محروم کرده قابل قیاس با کمکی که دولت به باشگاه های مورد اشاره کرده و شاید هم به 8 میلیارد هم نرسد نیست. کمک های دولت تماماً در چارچوب قانون بوده و نماینده دولت هم در این زمینه وزیر ورزش و جوانان است.

نحوه پرداخت یارانه نقدی در سال 97

نحوه پرداخت یارانه نقدی در سال 97
:
امتیاز : 2.9 تعداد رای : 12
برگرفته از تسنیم - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 7 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف