نمناک اخباراقتصاد مبلغ و شرایط پرداخت یارانه نقدی در سال 97 تغییر میکند؟
یارانه نقدی ، حذف یارانه نقدی
سخنگوی دولت در خصوص حذف یارانه نقدی و شرایط پرداخت آن در سال 1397 توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1396

وضعیت پرداخت یارانه نقدی در سال 1397 از زبان سخنگوی دولت

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت برای حذف یارانه نقدی نمی تواند جیب 80 میلیون نفر را بگردد، گفت:پرداخت یارانه نقدی در سال آینده تغییری نخواهد کرد.

 محمدباقر نوبخت گفت:اینکه فقط گفته شود که افراد پُردرآمد بدون ساز و کار حذف شوند عملیاتی نیست، به همین دلیل سال آینده پرداخت یارانه ها متفاوت از استمرار سال جاری نیست.به وی با اشاره به اعمال تغییرات در تبصره 14 لایحه بودجه، گفت:براساس تبصره 14 منابعی که برای پرداخت یارانه های نقدی در نظر گرفته شده بود، حدود 23 هزار میلیارد تومان بود که کمیسیون تلفیق 7 هزار میلیارد تومان به این رقم افزود، تا اگر در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و حذف یارانه خانوارهای پر درآمد دولت دچار مشکل شد منابع لازم را در اختیار داشته باشد تا بتواند به این وضعیت پرداختی ادامه دهد.

محمدباقر نوبخت

توضیحات سخنگوی دولت درباره سرنوشت یارانه نقدی در سال 97

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود:این اقدام نیز متناسب و در مسیر خواست دولت بود به همین دلیل ما با این موضوع موافقت کردیم.

سال آینده پرداخت یارانه ها متفاوت از استمرار سال جاری نیست

وی با بیان اینکه به این دلیل که مشخص نیست که به چه طریق باید دهک های پردرآمد حذف شوند نحوه حذف دهک های پردرآمد همانند سال 96 می شود، ادامه داد:در سال 96 نیز دولت اجازه داشت که یارانه 24 میلیون نفر را قطع کند، اما واقعیت موضوع این است که اگر فرمول نداشته باشیم و بخواهیم بدون روش جیب 80 میلیون نفر را بگردیم و مشاهده کنیم که چه شخصی پول دارد و چه شخصی پول ندارد با سیاست دولت مغایر است.

رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد:اگر مشخصا بدانیم که به چه کسانی باید یارانه پرداخت کنیم این یارانه پرداخت می شود اما اینکه فقط گفته شود که افراد پردرآمد بدون ساز و کار حذف شوند عملیاتی نیست، به همین دلیل سال آینده پرداخت یارانه ها متفاوت از استمرار سال جاری نیست و تا کنون مجلس ساز و کار مورد نظر برای حذف دهک های پردرآمد را ارائه نکرده است.

مبلغ و شرایط پرداخت یارانه نقدی در سال 97 تغییر میکند؟

مبلغ و شرایط پرداخت یارانه نقدی در سال 97 تغییر میکند؟
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از خانه ملت - /م
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف