یوهان کرایف
“یوهان کرایف” از اسطوره های تکرار نشدنی فوتبال هلند و جهان بعد از یک دوره طولانی جنگ با بیماری سرطان در نهایت درگذشت.

درگذشت یوهان کرایف

به نقل از سایت اختصاصی کرایوف، یوهان کرایوف که مدتی با بیماری سرطان ریه دست و پنجه نرم می کرد امروز به دلیل این بیماری درگذشت. کرایف اسطوره فوتبال هلند و جهان بود که سالها در تیم بارسلونا بازی کرد و به عنوان سرمربی این تیم روی نیمکت حضور داشت.

او در سن 68 سالگی دارفانی را وداع گفت.

بیوگرافی یوهان کرایف

هنریک یوهان کرایف  متولد 25 آوریل 1947 میباشد که بیشتر با نام یوهان کرایف شناخته می شود، فوتبالیست و مربی سابق فوتبال هلند است. او سه مرتبه به عنوان بازیکن سال اروپا انتخاب شده است (1971، 1973 و 1974)  و از این حیث در کنار میشل پلاتینی و مارکو فان باستن رکورددار محسوب می شود. کرایف مشهورترین پیرو فلسفهٔ فوتبال موسوم به توتال فوتبال است که توسط رینوس میشل پایه گذاری شده است.

یوهان کرایف

بعد از اینکه کرایف در سال 1984 فوتبال را به عنوان بازیکن کنار گذاشت، در حرفهٔ مربی گری توانست موفقیت های چشمگیری با دو تیم آژاکس آمستردام و مدتی بعد بارسلونا به دست آورد، و بعد از آن نیز به عنوان یک مشاور بانفوذ در هر دو باشگاه کار خود را ادامه داد. پسر او، جوردی نیز بازیکن فوتبالی حرفه ای است.

در سال 1999، کرایف در یک رای گیری که توسط فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال انجام شد بعد از پله، به عنوان دومین بازیکن قرن انتخاب شد.  وی همچنین در رای گیری دیگری که توسط نشریهٔ فرانس فوتبال انجام شد به عنوان سومین بازیکن برتر تاریخ برگزیده شد. 

یوهان کرایف ، مرگ یوهان کرایف بازیکن اسبق تیم ملی هلند

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
برگرفته از فارس ، ویکی پدیا - /م
وبگردی