نمناک سبک زندگیکودک کودکان از چه سنی یوگا آغاز کنند بهتر است؟
یوگا کودکان ، benefits of yoga for kids
قبل از پرداختن به فواید ورزش یوگا در کودکان بهتر است والدین بدانند که فرزند آنها از چه سنی و در چه شرایطی آمادگی انجام این حرکات تمرکزی را دارد.

آنچه باید والدین در مورد یوگا و کودکان بدانند

ورزش تمرکزی یوگا برای اکثر رده های سنی پیشنهاد شده است چرا که این نوع ورزش برای آرامش روانی و ایجاد قدرت درونی در فرد انجام می شود ؛ نمی خواهیم به فواید کلی یوگا بپردازیم چرا که در مطالب قبلی بارها در این مورد صحبت کرده ایم . این بار با احترام به درخواست شما کاربران نمناکی فواید یوگا برای کودکان و نکاتی در مورد انجام یوگا در رده های سنی زیر نوجوانان خواهیم پرداخت.

یوگا کودکان

یوگا کودکان از چه سنی باید آغاز شود؟

چه زمانی کودکان باید یوگا را شروع کنند؟

با توجه به ویژگی های کودکان ، بهترین کار این است کودکان بعد از سن 4 سالگی شروع به یوگا کنند ، در این زمان ساختار بدن آن ها ثابت است و به بدن خودشان آگاهی و کنترل دارند از سوی دیگر ، برخی مردم متعجب هستند آیا این نظمی مناسب برای تمام انواع کودکان است ؟که پاسخ مثبت است .
کودکان درون گرا و پویا هردو از یوگا سود می برند حتی آنهایی که عملکرد متنوعی رانشان می دهند این عملکرد را مفید می دانند .مهم این است گروهی را پیدا کنیم که ازلحاظ شخصیتی مناسب تر باشد روش های مختلفی در یوگا با هدف تقویت و اصلاح عدم تعادل در بدن وجود دارد.با این حال ، همه آن ها فوایدی دارد که در مورد آن صحبت می کنیم .
 

فواید یوگا برای کوکان :

آن ها یاد می گیرند بدون رقابت خود را ارتقا دهند
کودکان با انجام یوگا بیشتر و بهتر فکر می کنند ، یوگا یکی از معدود ورزش ها است که شما برنده و بازنده نیستید و نمی توانید تلویزیون را روشن کنید و رقابت هایی از آن را ببینید .اگر بخواهیم یوگا را با سایر ورزش ها مقایسه کنیم تک است ، اهمیت این یادگیری برای کودکان بنیادی است . این کار به پیشرفت کودکان بدون هدف قرار دادن بهتر از دیگران بودن یا برنده شدن جایزه کمک می کند . دانستن اینکه رضایتی درونی وجود دارد که به رسمیت شناختن آن به دیگران بستگی ندارد ضروری است .
یوگا کودکان

فواید و اثرات مثبت ورزش یوگا در کودکان

 
یوگا دانش کودکان را تقویت می کند
وقتی به دانش خود می پردازیم معمولا در رابطه با دنیا داخل فکر می کنیم در حالیکه حقیقت دارد موضوعی بنیادی است داشتن رابطه آگاهانه با بدن بسیار به ما کمک می کند. آگاهی از محدودیت ها و احساس توانایی غلبه بر آن ها ، قدرت به شما می دهد که به عزت نفس تبدیل می شود هم چنین یوگا باعث می شود که همه ماهیچه ها، استخوان ها، هوا را تنفس کنند .
باعث می شود بیشتراز خودمان مراقبت کنیم و به عملکردهای بدن احترام بگذاریم . با توجه به اینکه ما یاد می گیریم به دیگران با همان جدیت احترام بگذاریم وآنها را دشمن خود نپنداریم
 
کودک با یوگا یادمی گیرید استرس را شناسایی و آن را کنترل کنید
احتمالا مهم ترین بخش " شناسایی است ، چون بدون این ما نمی توانیم آن را کنترل کنیم . درست مانند فلسفه ای که با آن می آید ، خود فعالیت نیازمند آرامش است .به همین دلیل اگر حالت عاطفی شما آرام نباشد ، به محض اینکه آماده تمرین شوید متوجه تفاوت خواهید شد .با توجه به این تضاد ، درک می کنید احساسی درونی دارید که شما را ضعیف می کند . در عین حال می توانید راهی برای مقابله با آن پیدا کنید .همانطور که بزرگسالان دوراز این نظم زندگی می کنند ، ما می دانیم یاد گیری این کار زمانی که رشد می کنید چقدر مشکل است .داشتن این مهارت از زمان کودکی ، تفاوت بزرگی ایجاد می کند . این ابزار اساسی به شما کمک می کند آرام باشید و بتوانید آنچه را که برای شما بهترین است انتخاب کنید . اینها فواید اصلی یوگا برای کودکان هستند . همانطور که می بینید ، به آن ها کمک می کند تا بهتر رفتار کنند، احترام بگذارند همانطور که در محیط رشد می کنند.

همه چیز درباره فواید و روش انجام یوگا برای کودکان

کودکان از چه سنی یوگا آغاز کنند بهتر است؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف