نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها پوزیشنی که ریشه مشکلات ارتوپدی در کودک می شود
مشکلات ارتوپدی ، تمرین رفع گردن درد
فعالیت های غلط روزانه و پوزیشن های نشستن و برخاستن بخشی از علل مشکلات ارتوپدی محسوب می شوند ، با دقت بیشتر در حرکات کودک و خودتان مانع از بروز این مشکلات شوید.

پوزیشن هایی که باعث مشکلات ارتوپدی می شوند

گاهی اوقات برخی پوزیشن ها هستند که به راحتی می توانند در سلامتی ما موثر باشند و آنرا به راحتی تحت تاثیر خود نگه دارند به همین دلیل ما می خواهیم در این مقاله از نمناک پوزیشن هایی که می توانند باعث مشکلات ارتوپدی شوند را به شما معرفی کنیم و از آنها آگاهی داشته باشید و در نتیجه از آنها اجتناب کنید و زندگی سالم تر و بی دغدغه تر داشته باشید .
آگاه بودن از این پوزیشن ها بسیار مهم است و باید کاملا از این پوزیشن ها خود داری نماییم ولی در کل ما خودمان می دانیم که نشستن با برخی پوزیشن ها می توانند به راحتی به ما آسیب برسانند و باید از آنها اجتناب کنیم ولی باز به آنها ادامه می دهیم . در این مقاله ما می خواهیم این پوزیشن ها را معرفی کنیم که عبارتند از :

نشستن در موقعیت W شکل و آغاز مشکلات ارتوپدی در کودکان :

تمرین رفع گردن درد
این پوزیشن می تواند به راحتی باعث برخی مشکلات در مفاصل و گردن ما شوند که بعد از دچار به این مشکل باید دردهای دردناکی را پشت سر بگذارید .

مشکلات ارتوپدی کودک به دلیل حرکت ناگهانی در بازی

در هنگام بازی کردن اگر حرکات و جابجایی های ناگهانی داشته باشید ، می توانند باعث مشکلات ارتوپدی و مشکلات دردناک شوند .

ضربه دیدن گردن و مشکلات ارتوپدی

ضربه دیدن گردن در طی پوزیشن های نامناسب ، می تواند موجب صدمات زیادی شود که جبران آن بسیار سخت می باشد و بخاطر داشته باشید که اگر گردن آسیب ببیند یعنی سرتان ناپایدار خواد بود و اعضای سرتان دچار مشکل خواهد شد .

مشکلات ارتوپدی به واسطه کارهای فیزیکی سنگین

کارهای فیزیکی سنگین می توانند باعث آسیب رسیدن به ستون فقرات شوند و پس از دچار شدن به این مشکل ، باید درد بسیار سنگینی را تحمل کنید و یا حتی ممکن است که عمل شوید .

تمرینی برای بهبودی مشکلات ارتوپدی :

این تمرین بشدت توصیه می شود چرا که بسیار ساده است . زمانیکه شما پشت چراغ قرمز هستید ، دستتان را روی فرمان بگذارید و فشار دهید و این تمرین را باید هر روز بین 30 الی 40 بار تکرار کنید .

تمرینی برای رفع گردن درد و مشکلات ارتوپدی

تمرینی که در ادامه این مطلب به شما می خواهیم بگوییم می تواند دردهای مربوط به گردن درد را کاهش دهد و این تمرین این گونه است که باید دیوار را با گردنتان لمس کنید ، به گونه ایی که چانه تان در هنگام لمس کردن دیوار توسط سرتان به قفسه سینه برخورد کند .
تمرین دیگری وجود دارد و آن این است که کش را در گردن بیندازیم و با دست ، گردن را عقب جلو نماییم تا مشکل آن حل شود و با این کار عضلات گردن تقویت خواهند شد .

دلیل مشکلات ارتوپدی در کودکان و بزرگسالان + تمرین

پوزیشنی که ریشه مشکلات ارتوپدی در کودک می شود
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف