نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها وقتی موهای زائد و خارش مقعد نشانه انگل هستند
نشانه انگل ، علائم وجود انگل در بدن
خارش و ضعف شدید ، شکم دردها و مشکلات پوستی تنها بخشی از علائم و نشانه انگل در بدن انسان است ، زمانی که مدام عصبی می شوید و موهای زائد بدنتان رو به افزایش است پس باید نگران شوید.

علائم و نشانه آنکه انگل در بدن زندگی می کند

افراد زیادی هستند که در بدنشان انگل دارند و همه ی آنها از وجود انگل آگاه نیستند. انگل جاندار ریزی است که روی عضوی زندگی می کند. بسیاری از مردم در خطر ابتلا به عفونت هستند که باعث بیماری می شود و برخی دیگر باعث تولید سم می شود. انگل در بدن تخم ریزی میکند و انواع مختلفی دارد. کرمک , کرم روده ، تریشینلا، انگل هایی که در بدن زندگی می کنند از داخل بدن تغذیه می کنند و برخی دیگر از داخل سلول خونی تغذیه می کنند. اگر شما دوست دارید بدانید که انگل دارید یا نه این مطلب به شما کمک می کند. انگل از طریق دهان و پوست وارد بدن می شود و معمولاً آب و غذا و رعایت نکردن اصول بهداشتی باعث انتقال عفونت میشود.

 نشانه انگل

علائم جدی و  نشانه های رایج انگل در بدن

10  نشانه اصلی وجود انگل در بدن

1. مشکلات مزمن گوارشی: اگر انگل فراوانی در بدن داشته باشید، مواد زائد باعث تولید گاز می شود که نفخ، حالت تهوع و یبوست را به همراه دارد.

2. شکم درد : اگر انگل در بخش کوچکی از رود ساکن باشد ممکن است باعث تورم و سوزش شود و ممکن است راه خروج مواد زائد را بلوکه کند که باعث درد شکم می شود.

3. خارش مقعد : افرادی که کرمک دارند، از خارش مقعد و ناراحتی آن در شب گله من هستند.

4. ضعف و خستگی : ضعف و خستگی هنگامی رخ می دهد که کرم روده بدن را از مواد مغذی حیاتی خالی می کند، این باعث خستگی و ضعف میشود.

5. تغییرات رژیم و کاهش وزن : تغییرات رژیم غذایی و کاهش وزن در مورد کرم حلقوی و کرم کدو اتفاق می افتد چون از غذایی که می خورید تغذیه می کنند و باعث می شود گرسنه باقی بمانید.

6. آشفتگی ذهنی : وقتی از عفونت انگلی در بدن رنج ببرید معمولاً عصبانیت و افسردگی منظم رخ میدهد.

7. ساییدن دندان ها : وقتی مواد زائد و سموم در بدن به خاطر انگل بالا رود، در نتیجه عصبانیت ها و خستگی ها در طول خواب دندان قروچه اتفاق می افتد.

8. کم خونی : کرم و انگل روده باعث کم خونی می شوند چون انگل آهن را می بلعد.

9. ناراحتی های پوستی : انگل باعث بسیاری از بیماری های پوستی مثل جوش، کهیر، اگزما و شکل های دیگر آلرژی می شود.

10. درد مفصلی و ماهیچه ای : انگل ها می توانند به بافت های ماهیچه ای و مفصلی حمله کنند و به مثانه یا تخمدان نزدیک شوند که باعث ناراحتی و درد در آن ناحیه می شود.

وقتی موهای زائد و خارش مقعد نشانه انگل هستند

وقتی موهای زائد و خارش مقعد نشانه انگل هستند
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 17
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 16 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف