نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت 14 اسرار از کنترل بدن را بهتر بشناسید
کنترل بدن ، شکستگی
در این بخش از تازه های سلامت دنیای نمناک میتوانید ترفندهایی ساده برای کنترل بدن و خلاصی از مشکلات بدن را بیاموزید.
بازدید : 1,144 نفر

ترفندهایی طلایی برای کنترل بدن

تاکنون برای خیلی از ما پیش آمده است که شکستگی یا دردهایی در بدنمان داشته ایم که توان و تاب تحمل آنرا نداشته ایم . گاها برخی کارهای بسیار کوچک مشکل گشای ما خواهد بود.

در این بخش از سایت نمناک چند تکنیک را برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید برخی از مشکلاتی که برای ما رخ می دهد را به ساده ترین روش ها حل کنیم.

 ساده ترین روشها برای کنترل بدن

خلاصی از سردرد

شکستگی

زمانی که سردرد به سراغ شما می آیند می توانید به راحتی یک دست خود را زیر آب سرد نگه داشته و با دست دیگر آن را فشار دهید این عمل به شما کمک می کند تا کم کم سر درد شما کاهش پیدا کند

رفع خواب آلودگی

 

برای رفع خواب آلودگی نفس خود را نگه داشته و بدن خود را بکشید این عمل باعث می شود که قلب شما شروع به تپیدن بیشتر کرده و بدن شما را از خواب کاملاً بیدار کند.

جلوگیری از عطسه

سردرد

اگر در جایی هستید که نمی توانید عطسه کنید و مجبور هستید که آن را نگه دارید می توانید براحتی نوک بینی خود را گرفته و به سمت پایین بکشید این عمل باعث می شود که جلوی عطسه گرفته شود.

رفع حالت تهوع

درد

زمانی که حالت تهوع به شما دست می دهد و می خواهید جلوی آن را بگیرید از طب فشاری استفاده کنید . به طوری که انگشت یک دست خود را روی بخش داخلی مچ دست دیگر قرار داده و به فاصله 3 سانتی متر فشار داده و بکشید.

جلوگیری از خندیدن بی موقع

مشکلات

گاهی اوقات برای ما پیش می آید که در جاهای نامناسب خنده مان می گیرد و ما هیچ گونه نمی توانیم کنترلی بر روی آن داشته باشیم . در این مواقع می توانید نوک زبان خود را گاز گرفته و یا بازوی خود را نیشگون بگیرید این عمل باعث می شود که خنده شما پند بیاید

توقف سکسکه

خواب آلودگی

موثرترین راه برای جلوگیری از سکسکه نگه داشتن نفس برای مدت زمانی که توانایی آنرا دارید ؛ می باشد.

خلاصی از سوزش سر دل

سوزش سر زن معمولاً زمان خواب و در حالتی که به سمت راست دراز کشیده ای اتفاق می افتد . سعی کنید در زمان خواب به سمت پهلوی چپ دراز بکشید تا از سوزش سردل شما کاسته شود

رفع چهره عبوس

اگر حس می کنید که چهره عبوس ای دارید و نیاز دارید که چهره شما خندان باشد این تمرین را انجام دهید . یک مداد را در میان دندان های خود بگذارید به طوری که دو طرف مداد از دهانتان بیرون زده باشد و مدتی در این حالت بمانید ؛ بعد از چند مدت شاهد این خواهید بود که چهره شما رفته رفته از حالت عبوس به خندان تبدیل میشود.

جلوگیری از خروپف

یکی از علل شایع خروپف خوابیدن به پشت می باشد شما می توانید براحتی برای جلوگیری از این عارضه در زمان خواب به پهلو دراز بکشید . این عمل تنفس شما رو بهبود می بخشد و کمک می کند تا دیگر خروپف نکنید.

خلاصی از آکنه

برای خلاصی از آکنه های روی پوست و صورت تا می توانید پوست خود را با آب سرد بشویید

تسکین خارش از گزش حشرات

عطسه

برای کاهش خارش ناشی از گزش پشه می توانید از روغن یا مام ضد عرق استفاده نمایید.

جلوگیری از گریه

خندیدن

برای جلوگیری از گریه بی موقع و نشان ندادن آن به دیگران چشم های خود را باز نگه داشته و به بالا خیره شوید چند لحظه به همین صورت بمانید تا کم کم گریه شما بند بیاید.

کاهش درد شکستگی یا دررفتگی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید زمانی که در رفتگی یا شکستگی رخ می دهد یکی از عواملی که می تواند به کاهش درد کمک کنند پرخاش یا فریاد باشد . مثل اینکه این عمل را سیستم بدن انسان بصورت خودکار انجام میدهد .

خلاصی از سرگیجه

حالت تهوع

برای خلاصی از سرگیجه می توانید انگشتان اشاره خود را درون گوش های تان قرار داده و به سمت بالا جلو و رو به پایین حرکت دهید ؛ این عمل تا حدود زیادی باعث تنظیم فشار داخل جمجمه میشود که عامل اصلی سرگیجه میباشد.

14 اسرار از کنترل بدن را بهتر بشناسید

14 اسرار از کنترل بدن را بهتر بشناسید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : گروه ترجمه نمناک - /ص
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف