نمناک اخبارگوناگون 37 سال زندانی برای توهین به سگ پادشاه + عکس
سگ پادشاه ، سگ پادشاه
یک کارگر جوان به دلیل اظهار نظر توهین آمیز به سگ پادشاه در یکی از شبکه های اجتماعی محکوم به حبس شد. ماجرای این حکم عجیب زندان همه را متعجب کرد.
تاریخ انتشار : 25 آذر 1394
بازدید : 8,028 نفر

حکم زندان به دلیل توهین سگ پادشاه

یک مرد جوان به دلیل توهین به سگ پادشاه متهم به مجازات شد.

خبرگزاری فرانسه، 'تاناکورن سیریپایبون' که یک کارگر 27 ساله صنعت خودروسازی تایلند است ، در واقع به دلیل اظهارنظری که در شبکه اجتماعی فیسبوک کرده و از آن توهین به سگ مورد علاقه پادشاه برداشت شده است ، از روز سه شنبه گذشته تحت تعقیب قرار گرفت و در 'ساموت پرکان' در نزدیکی بانکوک بازداشت شد.

سگ پادشاه

مجازات یک انسان برای توهین به سگ پادشاه تایلند

'پاوینی چامسری' وکیل این کارگر، اتهامات او را توهین به مقام سلطنت از طریق تایید یک عکس دستکاری شده پادشاه، توهین به 'تونگدائنگ' سگ مورد علاقه او، نقض قانون اطلاع رسانی کشور و نیز نشر یک انفوگرافی مربوط به ماجرای یک پرونده اختلاس دولت نظامی درفیسبوک اعلام کرد و پیش بینی کرد که او با این اتهامات تا 37 سال زندانی شود.

براساس قوانین تایلند، هرکس به 'بهومیبول آدولیادج' پادشاه 88 ساله و بستری دربیمارستان که نقش نیمه خدایی دارد، ملکه، ولیعهد یا نایب السلطنه کشور توهین کند، 15 سال زندانی می شود.

براساس این گزارش، توهین به تونگدائنگ، سگ شاه نیز به سبب قدرت نمادین اش جرم محسوب می شود، زیرا این پادشاه پیشتر از این سگ برای رساندن توصیه هایش به ملت استفاده می کرد و حتی خود پادشاه کتابی نیز در سال 2002 برای سگ سلطنتی نوشت و حتی فیلمی نیز از او وارد بازار سینمای کشور شد.

37 سال زندانی برای توهین به سگ پادشاه + عکس

37 سال زندانی برای توهین به سگ پادشاه + عکس
:
امتیاز : 2.8 تعداد رای : 9
برگرفته از ایرنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف