نمناک سبک زندگیروابط عاطفی 4 رفتار غلط که همه را از شما دور می کند
رفتار غلط ، رفتارهای اشتباه اجتماعی
همه ی انسان ها در زندگی خواه و یا ناخواه با رفتارهایی موجب ناراحتی دیگران می شوند . رفتار غلطی که شاید ندانسته موجب سردی روابط و تنها شدن فرد می شود.
بازدید : 3,673 نفر

رفتارهای غلط که همه را از شما سرد می کند

همه ی ما در زندگی حداقل یک بار-اگر بیش از این روی نداده باشد- رفتارهایی از خود نشان داده ایم که دیگران را از ما دور کرده است. این ماهیت بشر است و هیچ کس نباید بابت این موضوع دچار شرمندگی شود. همین که بدانید یکی دو مورد از این خصایص را دارید، قدم خوبی به سوی حذف این ها از زندگی تان و ورود مثبت نگری است. بیش تر اوقات، آدم ها ممکن است حتی متوجه نشوند که با رفتارشان دیگران را از خود دور می کنند. دلایل زیادی برای پیامد وجود دارد، و مقاله ی حاضر روی این رفتارها و چگونگی تغییر دادن آنها تمرکز دارد.

4 رفتار غلط که آدم ها را از شما دور می کنند (و چگونگی تغییر دادن آن ها)

1.  تکبر

نمایش رفتاری متکبرانه از خودتان قطعا آدم ها را در همه ی موقعیت های اجتماعی از شما دور می کند. هیچ کس دوست ندارد از یک "خودِ باد کرده" دائما داستان هایی درباره ی خودساختگی اش بشنود. صحبت کردن درباره ی خودتان عالی است، زمانی که سطحی و صادقانه باشد. تشخیص حقیقت و دروغ حرف های شما کار آسانی است.علی رغم آن چه رسانه های جریان اصلی ممکن است به تصویر بکشند، هیچ شخصی در جهان وجود ندارد که محور دنیای تمام آدم ها باشد.ایده ی خوبی است این که همیشه آدم های دیگر را در معرض توجه قرار بدهیم و متوجهِ پیامدهایی که تصمیمات و عملکرد ما برای آنها دارند، باشیم؛ به این ترتیب می توانیم روابط سالم تری ایجاد کنیم. هر حبابی را که به خودی خود در اطراف تان بزرگ شده و ممکن است در آن زندگی کنید، بترکانید و بکوشید با اطرافیان تان ارتباط برقرار کنید و نیازها و شادی های آنها را درک کنید.

تکبر و خودخواهی

رفتار غلط تکبر و خودخواهی را چگونه ترک کنیم

2.خودخواهی

تردیدی وجود ندارد که جهان می تواند آدم های باملاحظه تر و متفکرتری داشته باشد. ذره ای از خودگذشتگی تاثیر بسزایی دارد در حفظ آدم هایی که بیش ترین اهمیت را در زندگی شما دارند. بشر بر اساس ماهیتی که دارد، مخلوقی اهل شهود است، و اگر کاری را با نیتی خودخواهانه انجام بدهید، حس می کند. این که ممکن است آدم ها همیشه بر اساس این شهود عمل نکنند، سود بردن از دیگران و فریفتن آنها را توجیه نمی کند.

برای داشتن یک زندگی شاد، باید یاد بگیرید چه طور با دیگران زندگی کنید و برای آنها احترام قائل باشید، و این مستلزم بخشیدن بخشی از خودتان است بدون این که در ازای آن چیزی بخواهید. از قضا، وقتی بخشی از خود را بدون این که انتظاری از کسی داشته باشید، ببخشید، آن را به میزان حتی بیش تر، باز پس خواهیدگرفت. بنابراین اگر نیازمند حمایت یا مغفرت هستید، کانون توجه تان را تغییر دهید و صرفا یک موهبت باشید.

3. مذهبی نما بودن

گاهی اوقات آدم ها، زیادی به خودشان و باورهای شان اعتقاد دارند...در واقع، خیلی زیاد! این باعث می شود که دیگران و تصمیمات شان را تحقیر کنند، بدون این که از آنها آگاه باشند. در موارد خاص، بعضی آدم ها پا را فراتر می گذارند، و عمدا دوست دارند دیگران احساس حقارت کنند. اما، این راه درستی برای زندگی و کسب احترام نیست.

برای تغییر این رفتار، باید درک کنیم که هر آدمی معیارهای متفاوتی برای زندگی خودش تعیین می کند- و این هیچ مشکلی ندارد. همه ی ما ارزش های منحصر به فردی داریم و هیچ کس بهتر از دیگری نیست. به این واقعیت احترام بگذارید و همان احترامی را که برای خودتان قائل هستید برای دیگران نیز قائل باشید.

4. همیشه ناله کردن

آدم های شاد و موفق زیاد شکوه و شکایت نمی کنند. در مقابل، به نظر می رسد که آدم های دائما شاکی همیشه چیزی منفی برای گفتن دارند....حتی زمانی که اطرافیان شان شاد هستند! اصل مطلب این که:همه ی ما موقعیت های متفاوتی داریم که در طول زندگی به ما داده می شود، اما در نهایت این موقعیت ها متعلق به خودمان هستند- منصفانه یا غیرمنصفانه، خواسته یا ناخواسته! به جای ناله کردن که راه به جایی نمی برد، دنبال راه حل برای مشکلات تان باشید.

4 رفتار غلط که همه را از شما دور می کند

4 رفتار غلط که همه را از شما دور می کند
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
برگرفته از power of positivity /ن
این مطلب مفید بود ؟ 12 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف