نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت چه زمانی آبریزش بینی نگران کننده است؟ + درمان آبریزش بینی
آبریزش بینی ، علل آب ریزش بینی
آبریزش بینی ،ناشی از خشکی بیش از حد تولید شده توسط بافت های بینی و دیواره های مجاور و رگهای خونی در بینی است این خشکی، ممکن است حدی بین مایع روشن و یا تکه ای ضخیم از مایع مخاطی بینی باشد.

علل آبریزش بینی و راههای درمان آن در تمام سنین

آبریزش بینی ،ناشی از خشکی بیش از حد تولید شده توسط بافت های بینی و دیواره های مجاور و رگهای خونی در بینی است این خشکی، ممکن است حدی بین مایع روشن و یا تکه ای ضخیم از مایع مخاطی بینی باشد. آبریزش بینی ممکن است از بینی، پایین و پشت گلو و یا هر دو باشد. اصطلاح "rinorrhea" و "rinitis"(ورم غشایی و مخاطی بینی ) اغلب برای اشاره به آبریزش بینی استفاده می شود. هرچند که درمورد شدت این عارضه صحبت می کند، rinorrhea اشاره به تخلیه سبک و نسبتا روشن بینی دارد . Rhinitis به التهاب بافت های بینی کمک می کند که به علل مختلفی ایجاد می شود که معمولا به خاطر آبریزش بینی است احتقان بینی ممکن است همراه با آبریزش بینی باشد و یا نباشد ؛ این مقدمه ای بود تا در ادامه این بخش از سلامت نمناک به بررسی کامل علل آب ریزش بینی و راههای درمان آن بپردازیم. 

آبریزش بینی

از علت تا درمان آبریزش بینی

علل آبریزش بینی 

 • سینوزیت حاد (عفونت سینوس)
 • آلرژی
 • سندرم Churg-Strauss
 • سرماخوردگی
 • استفاده بیش از حد از اسپری بینی
 • سپتوم معکوس
 • اعتیاد به مواد مخدر
 • هوای خشک
 • گرانولوماتوز با پلیانژیت
 • تغییرات هورمونی
 • آنفلوآنزا
 • شیء خارجی درون بینی
 • داروها
 • پولیپ بینی
 • رینیت غیر آلرژی (گرفتگی مزمن یا عطسه به آلرژی مربوط نیست)
 • آسم پیشرفته
 • بارداری
 • ویروس سنسیتیال تنفسی (RSV)
 • نشت مایع نخاعی
 • سیگار کشیدن ، دود

آبریزش بینی

 علت آبریزش بینی چیست

10 روش درمان سریع و ساده آب ریزش بینی کودکان و بزرگسالان با نسخه های طب سنتی و بدون دارو

ترجیح دادیم روش های درمانی که ارائه می دهیم روش هایی باشد که برای تمام سنین یعنی کودکان و بزرگسالان مناسب باشد بنابراین به جز افرادی که شرایط خاصی دارند همه می توانند از این روش ها استفاده کنند و به راحتی آب ریزش بینی خود را متوقف سازند.
آبریزش بینی

درمان خانگی آبریزش بینی با آب نمک

1. شستشو با آب نمک ، بهترین درمان آبریزش بینی چرکی
برای بزرگسالان یا کودکان ، شستشو با آب نمک یکی از بهترین داروهای خانگی برای جلوگیری آبریزش بینی است. شستشو باآب نمک کمک می کند مخاط های به وجود آمده از بین رفته و عمل تخلیه ی آن راحت تر انجام شود این کار حتی حفره های بینی را کاملا باز میکند و به تنفس کودک شما کمک شایانی خواهد کرد.
روش :محلول آب نمک را با مخلوط کردن ¼ قاشق چای خوری نمک خوراکی در یک فنجان آب جوشیده که در دمای اتاق سرد شده است، تهیه کنید ؛ در حالی که سر کودک خود را به عقب خم میکنید چند قطره از آن را به یکی از سوراخهای بینی بچکانید.
در حالی که یکی از انگشتان دست خود را روی یک سوراخ دیگر قرار می دهید، بلافاصله مایع اضافی را با استفاده از یک سرنگ بیرون بیاورید، این روش را با دیگر سوراخ های بینی تکرار کنید.از این درمان تا 3 بار در روز استفاده کنید، نه بیشتر ،اگر احساس می کنید انجام این کار به تنهایی دشوار است، حتما از دیگران کمک بگیرید.
 
 آبریزش بینی

بهترین روش درمان آبریزش بینی در کودکان

2. بخار روشی مطمئن برای درمان آبریزش بینی کودکان
استنشاق بخار کمک می کند تا ناراحتی ناشی از آبریزش بینی کاهش پیدا کند این مخاط بیش از حد باعث عطسه ی بیش از حد می شود. این همچنین به کودک شما کمک خواهد کرد که خواب بهتری داشته و در دوره ی درمانش نیز تسریع حاصل شود . 
برای کودکان بسیار کوچک، حمام را به یک اتاق بخار تبدیل کنید و با بستن درب و بازکردن دوش به صورت کامل آنجا را گرم کنید. کودک خود را به حمام ببرید و برای 10 تا 15 دقیقه با فرزندتان بنشینید. این کار را 2 تا 3 بار در روز انجام دهید. 
برای بچه های بزرگتر، می توانید از بخار بصورت مستقیم بر صورت استفاده کنید به این صورت که کودک خود را در بغل خود نشانده و یک کاسه ی آب گرم جلوی خود قرار دهید ، صورت کودک را به سمت کاسه خم کنید ، با یک حوله بزرگ که برروی خودتان کشیده اید تمام بخار را جمع کنید و از کودک خود بخواهید 5 تا 10 دقیقه دراین شرایط نفس بکشد، سپس از او بخواهید تا بینی خود را تخلیه کند این کار را چند بار در روز انجام دهید.
 
 آبریزش بینی

درمان سریع آبریزش بینی در نوزادان

روغن اوکالیپتوس نسخه ای عالی برای درمان آبریزش بینی

3. روغن اوکالیپتوس درمان خانگی آبریزش بینی نوزاد ، کودک و بزرگسال
اکالیپتوس همچنین می تواند به کاهش آبریزش و نشانه های مرتبط با آن در کودکان کمک کند ؛ اوکالیپتوس، به عنوان یک ضد انعقاد کار می کند، که باعث می شود مخاط موجود در بینی کودک شما راحت تر تخلیه شود. 
4 یا 5 قطره روغن اوکالیپتوس را در آب حمام گرم برای کودک خود قرار دهید و اجازه دهید کودک شما 10 دقیقه از حمام لذت ببرد ، این کار را دوبار در روز انجام دهید .
نسخه ای عالی برای کودکان خردسال
هم چنین ، 10 قطره روغن اسانس اکالیپتوس را در ½ فنجان روغن زیتون خالص مخلوط کنید سینه ی کودک خود را بااین روغن معجزه گر ماساژ دهید این کار را قبل از خواب انجام دهید .
 
 درمان آبریزش بینی

درمان آبریزش بینی با طب سنتی  

4. ریحان درمان طب سنتی آبریزش بینی
یکی دیگر از داروهای گیاهی مناسب برای آبریزش بینی کودک، ریحان است این دارویی ضد باکتری، ضد قارچ و ضد ویروس است که به مبارزه با علت های آبریزش بینی کمک می کند همچنین ایمنی کودک شما را افزایش میدهد . برای بچه های کوچکتر ، خوردن چند برگ ریحان در روز بسیار مفید خواهد بود ، برای بچه های بزرگتر،برگ های ریحان تازه را ، هر روز صبح قبل از صبحانه و شب قبل از رفتن به رختخواب ، به آن ها بدهید. 
به همین ترتیب، 1 قاشق غذاخوری آب برگ تازه ریحان تهیه کنید. آب ریحان را با مقدار مساوی از آب زنجبیل، آب لیمو و عسل مخلوط کنید. 2 یا 3 بار در روز از این مخلوط به کودک خود بدهید .

 معجونی بی نظیر برای درمان سریع آبریزش بینی

5. عسل درمان قوی و عالی برای آبریزش بینی ناشی از سرماخوردگی
عسل، یکی دیگر از داروهای موثر برای درمان آبریزش در کودک 2 ساله و یا بزرگتر است ؛ به یاد داشته باشید که برای بچه های کوچک، عسل را نباید استفاده کرد،زیرا ممکن است باعث ایجاد باکتری هایی شود که سبب بوتولیسم می شوند. خواص آرام بخش، ضد باکتری و ضد ویروسی عسل ،باعث کاهش علائم مختلف آبریزش بینی می شود و حتی به درمان سرفه و گلو درد کمک می کند. 
مخلوط 1 تا 2 قاشق چای خوری عسل در یک لیوان آب گرم و نوشیدن آن، به دفعات 1 یا 2 بار درروز میتواند، سودمند باشد ،هم چنین ، 1 قاشق غذاخوری عسل و ½ قاشق چای خوری آب لیمو تازه را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید ، برای کودک خود بصورت گرم و 2 بار در روز استفاده کنید .
 
درمان آبریزش بینی

داروهای گیاهی و درمانی عالی برای آبریزش بینی

6. بابونه برای درمان آبریزش بینی حساسیت و آلرژی
برای نوزادانی که حداقل یک ساله هستند، گیاه بابونه ، می تواند نشانه ها و ناراحتی های آبریزش بینی را از بین ببرد این گیاه ،تقویت کننده سیستم ایمنی در بدن است همچنین، با توجه به خواص آنتی هیستامین عالی آن، عطسه را نیز کاهش می دهد . 
1 قاشق چایخوری گل بابونه را در 2 فنجان آب جوش قرار دهید. درب آن را بگذارید و برای 5 دقیقه رها کنید تا دم بکشد ، عسل را برای ایجاد طعم اضافه کنید. دو بار در روز این چای را به فرزند بیمار خود بدهید.

سوپ مرغ غذایی عالی برای رفع آبریزش بینی

7. سوپ مرغ گرم 
برای کودکان بالای 1 سال سوپ مرغ به کاهش درد ناشی از آبریزش کمک می کند سوپ مرغ باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و حتی مانع از عفونت دستگاه تنفسی فوقانی می شود به علاوه، سوپ مرغ برای کودک بیمار سبک و مغذی است. 
 
آبریزش بینی

سرماخوردگی یکی از علل آبریزش بینی

8. حمام اسفنجی
اگر کودک شما دارای دمای پایین بدن با آبریزش بینی است، او را حمام آب اسفنجی بدهید تا بتوانید دمای بدن را تنظیم کنید یک حمام اسفنجی، نیز برای آرام شدن کودک شما و تسریع در روند بهبود کودکتان کمک بسزایی خواهد کرد ،برای بچه های کوچکتر از 1 سال، حمام را 2 تا 3 بار در روز انجام دهید. 
یک لیف حمام را در دمای اتاق خیس کنید، آب اضافی آن را بگیرید و سپس زیر بغل، پا، دست و کشاله ران را با آن لیف بکشید . برای بچه های بزرگتر یک حمام خنک به دفعات یک یا دو بار در روز می تواند مفید باشد . 
نکته:از استفاده آب بسیار سرد اجتناب کنید، زیرا ممکن است باعث افزایش دمای داخل بدن شود.

بهترین روش های خانگی برای درمان قطعی آبریزش بینی

9. مایعات بیشتری مصرف کنید
برای جلوگیری از کمبود آب، به کودک خود مقدار زیادی مایعات بدهید. بسیار مهم است که کودک خود را به طور کامل هیدراته نگه دارید، تا از خشک شدن ترشحات بینی و مسدود شدن حفره بینی جلوگیری شود ، این کار باعث میشود که کودکان سرفه های راحت تری داشته باشند .اگر نوزاد شما هنوز شیرخواره است، تغذیه با شیر مادر یک گزینه مناسب است شما همچنین می توانید مکمل های غذایی و همینطور شیر خود را به او بدهید. برای بچه های بزرگتر، آب ساده، آب میوه رقیق شده و یا آب طعم دار ژلاتینی را تهیه کنید.
 
 درمان آبریزش بینی

راه حل هایی برای درمان قطعی آبریزش بینی در کودکان

10. استفاده از بخار سرد درمانی مطمئن برای رفع آبریزش بینی نوزاد
از کودک خود بخواهید در فواصل منظم در بینی خود بدمد ، تا از شر بسیاری مخاط های موجود در بینی رهایی یابد همیشه بینی کودک خود را با استفاده از یک بافت نرم برای جلوگیری از تحریک پوست، تمیز کنید. مقداری ژله یا روغن زیتون را زیر بینی نوزاد خود قراردهید تا از قرمزی پوست جلوگیری شود.
کودک خود را در معرض محرک ها و آلرژی زا ها قرار ندهید، مانند حشرات ، حیوان خانگی،گرد و غبار، گازهای شیمیایی و سیگار.
به هنگام خواب ، کمی سر کودکتان را بالاتر از بدنش قرار دهید. برای این کار ، از بالش استفاده نکنید. برای مثال می توانید از یک لباس تا خورده استفاده کنید.
غذاهای چرب یا سنگین را به کودک خود ندهید.
اتاق کودک خود را گرم نگه دارید و به او را بپوشانید.
همچنین سعی کنید فرزندتان را برروی صندلی های راک سوار کنید تا او احساس خوبی داشته باشد.

درمان خانگی و طبیعی آبریزش بینی در دوران بارداری

آب نمک به عنوان یک محلول گرمسیری 
1/4 قاشق چای خوری نمک را در 250 میلی لیتر آب گرم بریزید. 
در طول روز، هرزمان که نیاز پیدا کردید غرغره کنید . 
احتیاط: 
مراقب درجه حرارت آب باشید آب گرم بیش از حد ممکن است گلویتان را بسوزاند. 
درمان خانگی آبریزش بینی

درمان آبریزش بینی در دوران بارداری با روش های گیاهی

یک نوشیدنی آرام کننده
آب لیمو ،کمک می کند تا از بدن شما سموم خارج شود، در حالی که عسل به عنوان یک ضد عفونی کننده عمل می کند و به آرامش گلو درد کمک می کند.
روش تهیه : 
یک قاشق غذاخوری عسل و آب، نیمی از لیمو را در لیوان آب گرم بریزید،در صورت لزوم 3 بار در روز بنوشید ،مراقب باشید ،بدنتان آب زیاد از دست ندهد. مصرف مایع برای خانمهای باردار، بسیار مهم است زیرا به حفظ حجم خون بالا در بدن کمک می کند. 
چگونگی انجام : 
نوشیدن مداوم آب ،حتی زمانی که احساس تشنگی نمیکنید. 
آبریزش بینی، ممکن است آزار دهنده و ناراحت کننده باشد، اما معمولا باعث پاک شدن بینی میشود . آب ریزش بینی گاهی اوقات، می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی تر باشد، و ممکن است در نوزادان خطرناک جلوه کند .

چه زمانی آب ریزش بینی خطرناک است

با پزشک خود تماس بگیرید اگر :
1.علائم شما بیش از 10 روز طول کشید.
2.تب دارید ، تخلیه بینی شما زرد و سبز است و با درد سینوسی یا تب همراه است این ممکن است علامتی از عفونت باکتریایی باشد.
3. خونریزی در تخلیه بینی شما وجود دارد و یا پس از یک آسیب سر ،به طور منظم ترشح می شود.
 
 آبریزش بینی

عوامل خطرناک آبریزش بینی

چه زمانی آب ریزش بینی نوزاد و کودک خردسال تان نگران کننده است

با پزشک فرزند خود تماس بگیرید: 
1.اگر فرزند شما کمتر از 2 ماهش بوده و تب دارد. 
2.آبریزش بینی و یا احتقان نوزاد شما، باعث ایجاد ناراحتی در نگهداری او می شود و تنفسش دچار مشکل می شود.
 
 
 تا زمانی که پزشک خود را ملاقات نکرده اید، این مراحل ساده را برای تسکین علائم انجام دهید :
 •  به آرامی در بینی ،خوب بدمید و آن را تخلیه کنید . 
 • از عوامل شناخته شده آلرژیکی اجتناب کنید. 
 • اگر آلودگی یک تخلیه مداوم و آبدار است، به خصوص اگر همراه با عطسه و خارش چشم همراه باشد، علائم شما ممکن است مربوط به آلرژی باشد و آنتی هیستامین غیر ضدعفونی کننده ممکن است به شما کمک کند. 
 • اطمینان حاصل کنید ،که دستورالعمل های دارو را دقیقا دنبال کنید. 
 • برای نوزادان و کودکان کوچک، از یک سرنگ مخصوص تمیز کردن بینی استفاده کنید . 
  آبریزش بینی

چه زمانی آبریزش بینی در نوزادان خطرناک است

اقدامات زیر را پس از زایمان انجام دهید ، به خصوص هنگامی که مایع مخاطی بیش از حد در پشت گلویتان تجمع می یابد:
 • اجتناب از تحریکات رایج ،مانند؛ دود سیگار و تغییرات ناگهانی رطوبت.
 • نوشیدن مقدار زیادی آب 
 • شستشوی بینی وگلو با غرغره ی، آب نمک ملایم 

بند آوردن آبریزش بینی با نکات ساده و درمان آبریزش بینی

چه زمانی آبریزش بینی نگران کننده است؟ + درمان آبریزش بینی
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 3668
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ف
این مطلب مفید بود ؟ 3112 556
نظر کاربران
ipek

ipek

به نظر من بی نظیر بود سه هفته است سرما خوردم و ابریزش بینی دارم.اما با استفاده وز این راه حل ها دیگه سرحال و قبراغ هستم

پاسخ دادن 53 32
هاشم

هاشم

سلام بهترین کار آینه بری دکتر

پاسخ دادن 21 30
KOSAR

KOSAR

آیا به نظرشما نمک بینی رانمی سوزاند؟

پاسخ دادن 53 14
مرجان

مرجان

زیادش آره . باید کم استفاده کنی

پاسخ دادن 18 9
رویا

رویا

من در تابستان هم آب ریزش بینی دارم هم چشمام خارش دهره وهم عطسه پی در پی دارم راه حلش چیس لطفا رهنمایی نمایید

پاسخ دادن 123 43
فردین

فردین

سلام.هم دردیم عزیز منم مثه خودت همینکه هوا گرم میشه یخ سرو کلم باز میشه از بینیم میزنه بیرون!!!!!چیزای گرمی نخور.از خوردن فل فل سیاه جدا خودداری کن از اسپری بینی و قطره بینی استفاده کن همین......

پاسخ دادن 23 16
الی

الی

عزیزم اون حساسیته منم همینطورم تو تابستون دکتر گفت حساسیته فصلیه و اسپری و قرص بهم داد خوب بود

پاسخ دادن 6 5
ابراهیمی

ابراهیمی

لیمو شیرین زیاد بخور

پاسخ دادن 7 4
مهدی

مهدی

از قرض سیتروزین استفاده کن این حساسیت فصلی هستش از این قرص بخور جواب میده

پاسخ دادن 5 2
احسان

احسان

ابريزش بيني واقعا عذاب دهنده هستش من از آنتي هيستامين هم استفاده كردم ولي جوابي نگرفتم اگه راه ديگه اي هست بگيد من هم استفاده كنم

پاسخ دادن 19 10
علی

علی

روغن بنفشه داخل بینی خوبه

پاسخ دادن 14 7
حامد

حامد

داش احسان سیتیریزین از انتی هیستامین قوی تره و زودتر جواب میده یه دونه قرصش کافیه

پاسخ دادن 7 4
مهمان

مهمان

لعنت به این الرژی مثل شیر سماور از بینیم اب میاد پایین روزی 200 تا عطسه میکنم ای خدا خسته شدم ..قبلا توسط دکتر امپول دگزا زدم ولی واسه یه هفته جواب داد دوباره رفتم دکتر گفت امپول دگزا پوکی استخوان میاره بعدی رو باید هشت ماه دیگه بزنی که نزد.کمکم کنید تو رو خدا خسته شدم از الرژی هر ساله...دکتر متخصص که به اصول طبابت گیاهی وارد باشه بهم معرفی کنید ممنونم

پاسخ دادن 33 5
ماهک

ماهک

به نظر من قرص تلفست بهترین درمان برای حساسیت هستش من که خودم جواب گرفتم

پاسخ دادن 3 6
مراد

مراد

سلام عزیزان منم همین مشکلو دارم برای آلرژی فصلی قرص لوراتادین روزی 1 عدد بهترین دارو است ولی باید حداقل یک سال استفاده بکنی

پاسخ دادن 7 2
فرشید

فرشید

قرص تلفست خشکی چشم میاره اصلا استفاده نکنید من که اینجوری بودم سوزش چشم همراه با اشک که نمی تونستم چشامو باز کنم، بازم خوددانید

پاسخ دادن 0 0
هوشنگ

هوشنگ

دیگه خسته شدم نمیدونم چکار کنم تمام راه ها را رفتم ولی خوب نمیشم .در غم همتون شریکم

پاسخ دادن 11 4
میلاد

میلاد

عنبرنسارا بگیر دود کن درمانش یه روزه

پاسخ دادن 19 4
علی

علی

عنبر نسارا در عرض یکی دو ساعت جواب میده

پاسخ دادن 17 3
ثریا

ثریا

من واسه خودم ی روش پیدا کردم الان یکم راحت ترم دستمال کاغذی تو بینیم گذاشتم از راه دهان نفس میکشم

پاسخ دادن 40 10
فاطیما

فاطیما

اره منم بعضی موقع هاهمین کارو میکنم ولی بری همه سرماخوردگیا جواب نمیده

پاسخ دادن 5 2
ناشناس

ناشناس

منم دستمال کاغذی گذاشتم رف بالا

پاسخ دادن 1 1
رضا

رضا

کلداکس بسیار عالیه ولی بصورت موقت

پاسخ دادن 4 1
nima

nima

با سلام

مرسي مطالبتون به من خيلي کمک کرد

براي درمان من قرص اولتاپ را به شما پيشنهاد ميکنم

با تشکر

پاسخ دادن 4 1
سادات

سادات

من تابستون اذيت ميشم ازاين حساسيت

پاسخ دادن 6 5
علی

علی

اگر ابلیمو یا هر گونه ترشی بخورم شدیدا دچار آبریزش بینی می شوم و همچنین گرد وغبار باعث آبریزش بینی می شود شما هم در خوردن غذا باید دقت کنید که به چه غذایی حساسیت دارید

پاسخ دادن 7 2
توکهور

توکهور

قرص لتیزن رو یه بار و قرص کلداکس رو سه بار در روز استفاده کنید خوب میشید . با بینی تون ور نرید ، بخور هم کمکتون میکنه. درضمن محلول آب نمک هم راه خوبیه.

پاسخ دادن 3 6
سعيده

سعيده

سلام دوستان! من سي سالمه و از وقتي يادم مياد اين الرژي باهام بوده ! الرژي ما ارثيه و تو خانواده چند نفر همين مشكل رو داريم! من تقريبا ١٥ ساله كه انواع قرصها رو مصرف كردم و همينطور انواع اسپري! از يكسال پيش تلفست ١٨٠ مصرف ميكردم كه ديگه اونم اثري نداشت! واقعا اذيت ميشدم از ابريزش بيني و عطسه و خارش كام سوزش چشم و حتي سردرد! تا اينكه يه دكتر طب سنتي پيدا كدرم كه عنبيه شناسه! الان پنج روزه داروهاش رو مصرف ميكنم! تا چشمم رو ديد گفت از مصرف زياد قرصاي كوتون پوكي استخوان پيدا كردي ! واقعا ازتون خواهش ميكنم كه قرصارو بزاريد كنار ! طب سنتي هزار بار بهتر از داروهاي شيميايي هستش! باور كنيد داروش دست سازه و هيچ تركيبي روش ننوشته وگرنه اسمش رو همينجا اعلام ميكردم فقط يادمه رو نوشته عرق الرژي و حساسيت سلامت

پاسخ دادن 6 2
زینب

زینب

به نظر منم قرص سیترزین عالیه

پاسخ دادن 5 3
حسین

حسین

سلام، آمپول تریام هگزال ساخت آلمان حداقل برای یکسال جواب میده، نوع ایرانیش هم هست ولی آلمانی کارایی بهتری داره

پاسخ دادن 4 5
طالب

طالب

سلام اولاً تا می توانید از داروهای شیمیایی آنتی هیستامین استفاده نکنید 2-بنا به عقیده ی حکمای طب سنتی هر علتی که در ظاهر رخ دهد عاملی داخلی آن را به وجود آورده است و عارضه ی آبریزش بینی نیز یکی از این علت ها است که به دلایل متنوع میتواند رخ دهد که یکی از مهمترین عاملهای آن عدم تنظیم و کارکرد صحیح کلیه و کبد می باشد حال دو راه حل سریع و بسیار راحت برای این مشکل به این صورت است 1-به مدت چند روز از سوپ گشنیز و جو که تمام خانم های ایرانی طرز تهیه آن را می دانند استفاده کنید 2- ادرار خود را احتباس نکنید و بدون درنگ اقدام به دفع ادرار کنید (چون یکی از عواملی که باعث فشار بر کلیه ها می شود احتباس ادرار است).راه حل دوم را همیشه در نظر داشته باشد . البته برای تقویت کلی کلیه هانیز می توانید به یکی از اطبای سنتی وارد مراجعه کنید. یا حق

پاسخ دادن 8 1
غزل

غزل

به نظر من اگر برای حساسیت هست قرص سیتروزن بهتر است ولی سرما خوردگی همان قرص سرما خوردگی خوب است کنار ن هم باید ویتامین استفاده شود

پاسخ دادن 2 1
...

...

حجامت آلرژی برید حتما جواب میده

پاسخ دادن 1 0
عادل

عادل

بسمه تعالی _ عرض سلام و ادب دارم خدمت عزیزان محترم. بنده 35 سالمه و از سن 30 سالگی در فصل بهار و تابستان دچار مشکل عطسه مکرر و سپس خس خس سینه در بعضی مواقع سرفه حال در حد سیاهی چشم و سردرد میشم. کافیه کوچکترین بو و گرد خاکی وارد بینیم بشه. قبلا اینطور نبودم در شغلم هم با خاک اره و رنگ و رزین و پرز پارچه همه چیز سر و کار داشتم.تا اینکه به پزشک متخصص ریه مراجعه کردم گفت چون در حال ترک سیاره هستی آلودگیها داره از ریت میزنه بیرون. و.تست ریه هم دادم گفت سالمه.سال بعد به یک متخصص دیگه مراجعه کردم ایشون هم گفتند کارتو عوض کن این علائم آسم خفیف هست و چند تا داروی بیتاثیر برام نوشت. خلاصه تو فصل بهار و تابستان بعضی وقتها از شدت بیماری سر به کوه بیابون میزاشتم.روزی یک جانبازی در کوه مقداری آویشن تازه به من داد و کل ماشین یک بوی تندی گرفت. چند بار دم کردم و خوردم تاثیر بسزایی داشت شاید تا 70 در بعضی مواقع 100 درصد بیماریم را شما میداد. دقت کنید آویشن جوشونده را نمیگم دم کرده باید باشه به رنگ طلایی که در لیوان قرار میگیره نه تیره. عصاره اکیناسه یا سرخارگل هم خیلی عالی و یک آنتی ویروس قوی است منتها اگر پیدا بشه در داروخانه گیاهى _بسیار تلخ و شما بخش هست. باز هم یکسری مسایل مثل گرم و سرد شدن به یکباره و بخصوص دراز کشیدن بعد غذا. پر خوری بیش از حد همه اینها تاثیر داره. ضمن آرزوی سلامت و سعادت برای کلیه هموطنان عزیزم.امیدوارم همواره شاد و پر انرژی باشید.

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف