کد مخفی آیفون
گوشی های آیفون دارای کد و قابلیت های مخفی است که خیلی جالب و کار آمد هستند و از آنها به خوبی استقبال شده است.

آشنایی با رازهای پنهان در آیفون

در میان محبوب ترین گوشی های موجود در جهان، می توان به گوشی های اپل با سیستم عامل IOS اشاره نمود که دارای طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر جهان می باشد. با این وجود شرکت اپل برای دسترسی سریع تر کاربران خود در طی اقدامی، از برخی کدهای مخفی استفاده نموده است که ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما طرفداران علم و فناوری را با این کدها آشنا سازیم. همراه ما باشید.

کد مخفی آیفون

کدهای مخفی گوشی آیفون


کدهای مخفی گوشی آیفون عبارتند از ؛

1- نمایش Field Test Mode

کدهای مخفی آیفون

 

بخش " Field Test Mode " به بخشی گفته می شود که با مراجعه با آن می توانید از جزئیات تکنیکال و بخش های مهمی اعم از Sim onfo، PDP context info و... گوشی آیفون خود استفاده کنید. برای استفاده از این بخش باید کد " ستاره 3001، مربع، 12345، مربع، ستاره " را همانند تصویر استفاده کنید.

2- بررسی " SMS center "

کدهای مخفی آیفون

 

جالب است بدانید زمانیکه شما پیام ارسال می کنید، ابتدا به سرور ارائه دهنده خدمات سیم کارت شما فرستاده می شود و سپس به شحص مورد مظرتان فرستاده می شود که این فرایند ممکن است چند ثانیه و یا گاها چند صدم ثانیه طول بکشد. از این رو اگر گوشی خود در دست افراد سودجو بیافتد، آنها می توانند این شماره را تغییر دهند و شماره خود را جایگزین نمایند و از پیام های شما سوء استفاده نمایند.

از این رو برای چک کردن سرور یا " SMS center " گوشی ایفون می بایست کد " ستاره، مربع، 5005، ستاره، 7672، مربع " را شماره گیری نمایید.

3- بررسی دایورت شدن سیم کارت

کدهای مخفی آیفون

 

گاها بنابر دلایل مختلف ممکن است سیم کارت خود را به سایر سیم کارت ها و یا خطوط ثابت منتقل یا دایورت کنید. برای این فرایند باید کد " ستاره، 21، مربع، شماره مورد نظر، مربع " را شماره گیری کنید.

پس از انجام عملیات بالا، برای بررسی اینکه سیم کارت شما دایورت شده است یا خیر می توانید از کد " ستاره، مربع، 21، مربع " استفاده کنید.

دانستنی هایی درباره ترفند ها و کدهای مخفی آیفون

3.437
این مطلب مفید بود ؟2512
منبع : بخش تکنولوزی نمناک/ف.ن
برچسب :
نظرات
وبگردی