برو به :
امامزاده

آیا در عربستان امامزاده وجود ندارد؟


در عربستان، سیاست حاکمه تفکرات و اعتقادات وهابی دارد. و بنابر تفکرات وهابیت؛ زیارت مساوی است با کفر و از هر اقدامی برای جلوگیری از زیارت کوتاه نخواهند آمد.از این رو نباید توقع وجود زیارتگاه امامزادهگان، در این کشور را داشت.
ابلیس

آیا ابلیس نژاد و فرزند دارد یا خیر؟


ابلیس هم از نوع جنیان است. موجوداتی که شاید برای انسان ها غیر طبیعی باشند،جنیان مانند انسان دارای قدرت شعور و درک هستند و جنسشان از آتش است. محل زندگیشان در زمین است .
امام علی ع

اشعار میلاد امام علی ع


به مناسبت میلاد با سعادت مولود کعبه، امام علی ع امام اول شیعیان اشعاری زیبا سروده شده است.
امام زمان

محل زندگی امام زمان در دوران غیبت


موضوع محل اقامت و سکوت امام مهدی (ع) در زمان غیبت از جمله موضوع هایی است که ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول داشته است, محل زندگی امام زمان در دوران غیبت کجاست؟
جواب سلام

چگونه جواب سلام دیگران را پاسخ دهیم؟


آیت الله العظمی مکارم شیرازی در باره نحوه جواب سلام پاسخ دادند که جواب او واجب است امّا جواب باید مانند سلام باشد مثلًا اگر گفت: «السّلام علیک» در جواب بگوید «السّلام علیک» و اگر بگوید «سلام علیکم» در جواب بگوید «سلام ٌ علیکم» حتّی اگر بگوید «سلام» در جواب باید بگوید «سلام».
نماز

عاقبت کسانی که نماز نمی خوانند


کسی که آگاهانه و از روی انکار وجوب نماز، را ترک کند چون منکر ضروری دین شده است کافر و مرتد خواهد بود. اما کسانی که از روی جهل و تنبلی و یا بی مبالاتی نماز را ترک می کنند کافر نیستند و باید با امید به رحمت الاهی واجبات ترک شده خود را قضا نمایند.
هفت‌سین قرآنی

فلسفه چیدن سفره هفت سین قرآنی


برخی خانواده ها اعتقاد خاصی به چیدن سفره هفت سین قرآنی دارند و این سفره را با هفت آیه ای از قرآن که با سلام شروع شده است می چینند.