برو به :
فاطمه معصومه

زندگینامه حضرت “فاطمه معصومه”(س)


اول ذی قعده 173ق نخستین دختر امام کاظم سلام الله علیه از حضرت نجمه سلام الله علیها و دومین فرزند ایشان در مدینه به دنیا آمد. در ادامه زندگینامه حضرت “فاطمه معصومه” (س) را میخوانید.
قوت غالب

قوت غالب فطریه چیست


قوت غالب اصطلاحی است درزکوات فطره ،و به مقدارخوراکی می گویندکه انسان درسال بیشترازاو تناول می نماید مانندگندم و برنج درکشورما.
امامزاده

آیا در عربستان امامزاده وجود ندارد؟


در عربستان، سیاست حاکمه تفکرات و اعتقادات وهابی دارد. و بنابر تفکرات وهابیت؛ زیارت مساوی است با کفر و از هر اقدامی برای جلوگیری از زیارت کوتاه نخواهند آمد.از این رو نباید توقع وجود زیارتگاه امامزادهگان، در این کشور را داشت.
ابلیس

آیا ابلیس نژاد و فرزند دارد یا خیر؟


ابلیس هم از نوع جنیان است. موجوداتی که شاید برای انسان ها غیر طبیعی باشند،جنیان مانند انسان دارای قدرت شعور و درک هستند و جنسشان از آتش است. محل زندگیشان در زمین است .
امام علی ع

اشعار میلاد امام علی ع


به مناسبت میلاد با سعادت مولود کعبه، امام علی ع امام اول شیعیان اشعاری زیبا سروده شده است.
امام زمان

محل زندگی امام زمان در دوران غیبت


موضوع محل اقامت و سکوت امام مهدی (ع) در زمان غیبت از جمله موضوع هایی است که ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول داشته است, محل زندگی امام زمان در دوران غیبت کجاست؟
جواب سلام

چگونه جواب سلام دیگران را پاسخ دهیم؟


آیت الله العظمی مکارم شیرازی در باره نحوه جواب سلام پاسخ دادند که جواب او واجب است امّا جواب باید مانند سلام باشد مثلًا اگر گفت: «السّلام علیک» در جواب بگوید «السّلام علیک» و اگر بگوید «سلام علیکم» در جواب بگوید «سلام ٌ علیکم» حتّی اگر بگوید «سلام» در جواب باید بگوید «سلام».