چشم چرانی

علت چشم چرانی در مردان و زنان چیست؟


در این مطلب جالب و خواندنی به بررسی یک اختلال و نا هنجاری به نام چشم چرانی پرداخته ایم باید بدانید چشم چرانی نه تنها در آقایان وجود دارد بلکه زنان هم درگیر این عادت اشتباه و غیر اخلاقی هستند.
ایام فاطمیه امسال

تاریخ شروع و پایان ایام فاطمیه امسال


ایام فاطمیه امسال از چه تاریخی شروع و چه تاریخی تمام می شود؟ تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه (س) را با توجه به روایات مختلف بیان می کنند اما تاریخ دقیق آن با تاریخ رحلت پیامبر (ص) مشخص می شود.
رنگ لباس نوزاد

لباس زرد تن نوزادان نکنید


هنگام تولد امام حسن مجتبی (ع)، آن حضرت را در لباس زردی پوشانده بودند و نزد پیامبر اکرم (ص) آوردند و حضرتشان نوزاد را در آغوش گرفت و بر اساس برخی گزارش ها او را با لباس سفید پوشاند.
رباخواری

احادیث و آیات قرآن درباره رباخواری


رباخواری که در قرآن کریم در آن به «اعلان جنگ با خدا و رسولش» یاد شده، از گناهان کبیره است که البته در قوانین مجازات اسلامی هم برای آن مجازات تعیین شده است.
نماز خواندن کودکان

کودکان را چگونه نمازخوان کنیم


اهمیت دادن والدین به نماز اول وقت، باعث می شود که روح معنوی نماز در بین فرزندان به رشد و شکوفایی برسد. پدر و مادر نمازخوان الگوی مناسب و به جایی برای فرزندان در خواندن نماز هستند.
قارون

چرا قارون به قعر زمین فرو رفت؟


قارون از بستگان نزدیک حضرت موسی (ع) بود، و از مدرس ومفسر”تورات” بود،نخست در صف مومنان بود، ولی شهوت ثروت او را به آغوش کفر کشید او را به مبارزه با پیامبر خدا وادار نمود و مرگ عبرت انگیزش”خسف”درسی برای همگان شد.
راه های محرم شدن

چگونه فرزندخوانده محرم میشود


برای محرم شدن کودک با والدین در فقه شیعه، راه هایی پیش بینی شده است. در این یادداشت در ابتدا به بحث محرمیت اشاره کرده، سپس وارد بحث اصلی یعنی طرق محرمیت والدین با فرزندخوانده می شویم.