برو به :
هفت‌سین قرآنی

فلسفه چیدن سفره هفت سین قرآنی


برخی خانواده ها اعتقاد خاصی به چیدن سفره هفت سین قرآنی دارند و این سفره را با هفت آیه ای از قرآن که با سلام شروع شده است می چینند.
کوثر

کوثر به چه معناست و مقصود از حوض کوثر چیست؟


کلمه «کوثر» از «کثرت» است به معنای خیرکثیر. کوثر، حوضی است در بهشت یا صحرای محشر که خداوند به پیامبر اسلام (ص) عطا کرده است ومؤمنان هنگام ورود به بهشت از آب آن سیراب می ‏شوند.
گناه

گناهانی که شیطان از آن دوری میکند


اگرچه خداوند با توبه و برخی حسنات برخی گناهان را می بخشاید اما گناهانی هستند که خداوند آنها را هرگز نمی بخشد و حتی شیطان هم از انجام دهنده آن بیزاری می جوید
درب های بهشت و جهنم

درب های بهشت و جهنم چندتا هست؟ + اسامی


در کتب تفسیر واحادیث روایات زیادی از پیامبر (ص) وائمه معصومین(ع) آمده که در آنها اشاره به درب های بهشت و جهنم شده است که نشان می دهد بهشت هشت تا در دارد و جهنم طبق آیه قرآن هفت در دارد.
جهیزیه

جهیزیه حضرت زهرا (س) چه بود؟


در این مقاله صورت جهیزیه ازدواج برترین زن جهان با برگزیده ترین مرد تاریخ بعد از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آ له) را مورد توجه قرار دادیم تا بتوانیم از آنها الهام بگیریم.
حضرت زهرا سلام الله علیها

عظمت حضرت زهرا سلام الله علیها


حضرت زهرا سلام الله علیها در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است. این طایفه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می باشند.
مهریه فاطمه زهرا

محاسبه مهریه حضرت مهریه فاطمه زهرا به قیمت امروز


مقدار مهریه فاطمه زهرا (س) بیش از پانصد در هم نقره نبوده است. این مقدار مهریه از طرف پیامبر اکرم(ص) برای دخترش، مهریه ای متوسط نه بسیار کم و نه زیاد در آن زمان بوده است که به عنوان سنت، الگویی برای سایر مسلمانان قرار گرفت.
حضرت داود

حضرت داود (ع) خوش صداترین پیامبر الهی


حضرت داود یکی از پیامبران الهی است که صوت خوش او و مزامیری که از آن حضرت باقی مانده است، بسیار مشهور است.حضرت داود، جدای از صدای دل انگیز و روح بخش، مزامیر معروفی نیز داشته است.
ایام فاطمیه امسال

تاریخ شروع و پایان ایام فاطمیه امسال


ایام فاطمیه امسال از چه تاریخی شروع و چه تاریخی تمام می شود؟ تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه (س) را با توجه به روایات مختلف بیان می کنند اما تاریخ دقیق آن با تاریخ رحلت پیامبر (ص) مشخص می شود.