برو به :
زنده كردن مردگان

قدرت خداوند بر زنده کردن مردگان


با مشاهده و دقت در تغییر و تحول زمین در فصول زمستان و بهار و تبدیل زمین مرده به زمینی سرسبز میتوان چگونگی زنده کردن مردگان در بازپسین را درک کرد.
سوره واقعه

متن و ترجمه سوره واقعه


سوره ی واقعه چهل و چهارمین سوره ه‏ایی است که بر پیغمبر اکرم صلّی اللّه علیه و آله نازل شده قبل از سوره واقعه سوره «طه» و بعد از آن «شعرا» بوده است.
دعای دفع بلا

دعاهای کوتاه و بسیار اثربخش در دفع بلا


دعای دفع بلا برای جلوگیری از بلاها و گرفتاری های گوناگون خوانده می شود. دعای دفع بلا را برای در امان ماندن منزل از شر دزد،شر جن،شر شیطان و جمیع ناخوشی ها می توان خواند.
رابطه عاطفی

داشتن رابطه عاطفی با معبود و خالق خود


داشتن رابطه عاطفی و صمیمانه با خداوند مهربان یکی از مهمترین نیازهای خلقت بوده که نباید مورد غفلت قرار بگیرد.چرا که اگر این رابطه عاطفی برقرار نشود آن وقت است که رد پایی از حیای منفی در زندگی انسان باز می شود.
مرگ

چگونه مشتاق مرگ باشیم؟


مرگ جز برداشتن قید و بند مادیت از دست و پا چیز دیگری نیست. انسان آن قیود مادیت را بر می دارد و به جای آن لباس لطیف برزخی می پوشد.
قرآن کریم

قرآن از خاک کربلا و گل های مدینه + عکس


نسخه ای منحصر به فرد و کاملا دست ساز از قرآن کریم در شهر ترکیه ای یالووا در حال تولید است که به گفته مبتکران در ساخت آن از مواد متبرکه اقصی نقاط جهان همچون خاک کربلا، نخل مکه و آب رود نیل استفاده شده است.
دیدن خواب اموات

راهی برای دیدن خواب اموات


روش دیدن خواب اموات و ملاقات با شخصی که از دنیا رفته یکی از بخش هایی است که در کتب دینی به آن اشاره شده است . برای دیدن مرده در خواب باید ذکر و سوره ای را تلاوت کنید.
عطسه و صبر

رابطه عطسه زدن و صبر کردن درست است؟


دیدین بعضی ها معتقدن که اگه کسی عطسه کرد، یعنی صبر اومده؟ یعنی هر کاری که می خوای بکنی ،مثلا اگر می خوای از در بری بیرون رو باید یکم تاخیر بندازی.
آیت الله مکارم شیرازی

آیت الله مکارم خرج زندگی خود را چگونه تأمین می کند؟


آیت الله مکارم شیرازی گفت: قسمت عمده زندگی من از طریق رفتن به تبلیغ در ایام محرم و صفر و رمضان تامین می شد و قسمتی هم از شهریه حوزه ولی بعدا که کار تالیفات من بالا گرفت و حق التالیف کتاب های من جواب گوی زندگی من بود دیگر از شهریه مراجع هم استفاده نکردم.
بوسیدن

ثواب بوسیدن پیشانی مادر


مردی به حضور پیامبر اکرم (ص) رسید و پرسید: «ای رسول خدا! من سوگند خورده ام که آستانه ی در بهشت را ببوسم، اکنون چه کنم؟» پیامبر(ص) فرمودند: پیشانی مادر را ببوس، (یعنی اگر چنین کنی، به آرزوی خود در مورد بوسیدن آستانه ی در بهشت می رسی.)
فروش کلیه

خرید و فروش کلیه چه حکمی دارد؟ حرام یا جایز؟


این روزها دیده می شود که برخی مبادرت به فروش کلیه در قبال دریافت وجهی می کنند. این موضوع گاها در قالب آگهی دیده شده است؛ اما آیا این اقدام جایز است؟ آیا شرع مقدس چنین جوازی را صادر کرده یا مخالفت دارد؟