نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

اندازه گیری فشار خون

روش درست اندازه گیری فشار خون


فشار خون میزان نیرویی است که از طرف خون به دیواره رگهای خونی وارد می شود. بهترین راه اطلاع از فشار خون اندازه گیری صحیح فشار خون است.
نمک

آیا کاهش مصرف نمک برای سلامتی مضر است؟


نمک یکی از مواد غذایی ضروری برای بدن است و به عملکرد صحیح بدن و مغز کمک می کند. اما مصرف زیاد نمک می تواند خطرات بیشماری را برای بدن داشته باشد. این خطرات در افرادی که فشار خون بالایی دارند، به مراتب بیشتر است.
یائسگی

عوارض چاقی پس از یائسگی


یائسگی فرآیند بیولوژیکی طبیعی و گذر از مرحله ای به مرحله دیگر است. این فرآیند با تغییرات هورمونی، فیزیکی و روانی اتفاق می افتد و کاملا طبیعی محسوب می شود. که در این زمان بهتر است خانمها به فرم بدن خود بیشتر دقت کنند.
اینترنت

آیا اینترنت ذهن ما را خلاق میکند؟


استفاده از اینترنت در خلاقیت ذهن ما تاثیری خوبی دارد به شرطی که از آن استفاده ی درستی شود. شما حتی در وقت آزاد خود می توانید برای خود چالش ایجاد کنید و راه حل خلاقانه ای برای غلبه بر آن بیابید. فقط باید بدانید که به دنبال چه هدفی هستید.
کارتون درمانی

از کارتون درمانی چه میدانید؟


تا به حال کارتون درمانی شنیده اید؟ برخی کارتون ها برای کودکان بسار آموزنده هستند مانند غلبه کردن به ترس و تقویت خودباوری. با این کارتون ها آشنا شوید.
زنان مذهبی

دلیل سلامت بهتر زنان مذهبی


زنانی که مذهبی هستند و در مراسمات مذهبی شرکت میکنند نسبت به کسانی که اصلا در اینگونه مراسمات شرکت نمیکنند کمتر در معرض مرگ قرار دارند.
پسر شدن جنین

برای پسر شدن جنین در این فصل باردار شوید


برای پسر شدن جنین راهکارهای متفاوتی در بخش تغذیه و مراقبت های قبل از بارداری توسط متخصصان توصیه می شود . مادرانی که علامت ها و نشانه های مطرح شده در این بخش را دارند پسردار می شوند.
داروهای پرمصرف

عوارض داروهای پرمصرفی که هر روز می خورید


داروهای پرمصرف را خوب می شناسید، داروهای فشارخون و دیابت ، قرص های خواب آور و آرتروز که آمار مصرف آنها بسیار بالاست در دراز مدت عوارض جبران ناپذیری را برجای خواهد گذاشت ، عوارضی تلخ تر از خود بیماری.
مواد مخدر شیشه

مواد مخدر شیشه ، اعتیادی از جنس دیگر


مواد مخدر شیشه از حدود 80 سال قبل از کشورهای آلمان و ژاپن به کشورهای دیگر دنیا راه کج کرد . بخوانید و بشناسید خطرات باورنکردنی مصرف و اعتیاد به شیشه ای که ارمغان نازی ها بود.
ترس از آمپول

میوه ای برای کسانی که ترس از آمپول دارند!


مشکل آمپول فوبیا رده سنی خاصی ندارد . گاهی ترس از آمپول به حدی می رسد که فرد تحمل بیماری را بر درمان ترجیح می دهد ، اگر شما هم از این دسته افراد هستید مصرف یک میوه خوشمزه را به شما توصیه می کنیم.
بهداشت فردی

رفتار با همسری که بهداشت فردی برایش مهم نیست


باخود فکر می کنید که اگر به همسرتان در رابطه با رعایت بهداشت فردی چیزی بگویید شاید او ناراحت شود، برای حل این مسئله می تواند راهش را بشناسید تا غیرمستقیم با او در این رابطه صحبت کنید.