معجون عسل و سیاه دانه

خواص معجون دوسین یا همان عسل و سیاه دانه


یکی از داروهای بسیار موثر غیر شیمیایی برای درمان بیماری ها معجون سیاه دانه و عسل است که تاثیر فوق العاده در برخی بیماری هایی همچون آسم ، سردمزاجی ، زخم معده ، رفع پیسی ،سنگ کلیه و ... دارد.
غذا خوردن درست

غذا خوردن درست” و نرمال یعنی این


“غذا خوردن درست” و اینکه چگونه نرمال غذا بخوریم را از زبان شخصی بشنوید که برای رسیدن به تناسب اندام و سلامت کامل بدن حدود 10 سال تلاش کرده است .
حلیم

هشدار جدی در مورد خرید حلیم


حلیم پایه ی ثابت سفره های زیبای افطار است. از انجا که در این ماه بایستی بیشتر از ماههای دیگر مراقبت بهداشت و سلامت غذاهای مصرفی باشیم این هشدار جدی در مورد مصرف حلیم را جدی بگیرید.
نکات تغذیه ای روزه داری

نکات تغذیه ای روزه داری فصل تابستان


دانستن نکات تغذیه ای مهم روزه داری به خصوص در فصل گرم تابستان به شما کمک می کند تا با کمترین آسیب جسمی روزه بگیرید و از منافع جسمی و روحی این ماه مبارک بهره مند شوید.
سرخ کردن مواد غذایی

هشدارهای سرخ کردن مواد غذایی


سرخ کردن مواد غذایی با شرایط نادرست می تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و افزایش چربی بد خون گردد. به گفته ی متخصصان تغذیه استفاده نادرست از روغن های سرخ کردنی میزان LDL را افزایش می دهد.
مضرات رژیم لاغری

مضرات مصرف زیاد کاهو در رژیم لاغری


مضرات رژیم لاغری و حذف مواد غذایی و جایگزینی کاهو برای لاغر شدن یک فاجعه است. اگر از ان دسته افرادی هستید که برای لاغری سریع دست به هر کاری می زنید پسر بهتر است از فواید چربی ها در بدن بیشتر بدانید.
افزودن دارچین به مخلوط عسل و لیمو

معجزه افزودن دارچین به مخلوط عسل و لیمو


از روزگاران قدیم عسل درمان بسیاری از بیماریها بوده و مخلوط آن با لیمو و دارچین می تواند در بسیاری از موارد جایگزین بیشتر داروهای شیمایی برای تقویت بدن و درمان بیماری ها باشد.
تغذیه عروس

تغذیه عروس و داماد روز عروسی


تغذیه عروس و داماد در روز عروسی برخلاف بی توجهی آنها بسیار مهم است . عروس خانمی که به خاطر کارهای زیاد فراموش می کند وعده های غذایی مناسب بخورد باید بداند که زیبایی و شادابی پوستش از بین خواهد رفت.
تغذیه مناسب در روز کنکور

تغذیه مناسب برای کنکوری ها در روز کنکور


سر جلسه کنکور چه بخوریم؟ اصولا اکثر ما سر جلسه کنکور همان کیک و یا دوناتی که در حوزه امتحانی داده می شود را می خوریم و به تست زدن ادامه می دهیم اما روز امتحان کنکور بهتر است از قندهای مصنوعی مصرف نکنیم.
مواد غذایی

مواد غذایی که هر روز باید بخورید


مواد غذایی ضروری جهت مصرف روزانه شامل میوه ها ، سبزیجات و پروتئین هایی هستند که برای داشتن بدنی سالم ، مغز و حافظه ای دقیق و قوی باید هر روز مصرف شوند. 15 ماده غذایی که شما را سالم نگاه می دارند.
پاکسازی معده با عسل

پاکسازی معده با آب و عسل قبل از ماه رمضان


حفظ سلامتی جسمی و روحی یکی از برکات ماه مبارک رمضان است.پس قبل از شروع این ماه مبارک بهتر است به فکر بوده و نسبت به پاکسازی آن اقدام کنیم.می توان ابتدا از پاکسازی معده که یکی از اعضای مهم و درگیر در این ماه است شروع کرد.
سبزی فریز شده

سبزی خشک شده بهتر است یا فریز شده؟


اگر شما هم جزو کسانی هستید که مجبورید غذایتان را با سبزیجات خشک یا فریز شده آماده کنید، این نکته ها را بخوانید تا لااقل سبزیجات با کیفیت تری داشته باشید.
تاثیر سرخ کردن غذا با روغن زیتون

تاثیرسرخ کردن غذا با “روغن زیتون” بر سلامتی


همیشه این سوال در ذهن ما وجود دارد که بهترین و سالم ترین روغن برای سرخ کردن مواد غذایی کدام است؟ آیا بهترین روش سرخ کردن غذا با “روغن زیتون” است؟ در این بخش پاسخ این سوال را محققان اسپانیایی بدست آورده اند.