نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آمبولی ریه

آمبولی ریه” ، بیماری که سریع می کشد


متاسفانه بارها شنیده ایم که فردی با مرگ سریع الوقوع از دنیا رفته است و همین ما را نگران و حساس می کند تا آگاهی خود را در رابطه با این دسته از بیماری ها همچون “آمبولی ریه” افزایش دهیم.
بیماری

بیماری که سراغ خوشگل ها میره!


شاید قبلا هم با این بیماری جدی و خطرناک آشنا شده باشید اما مطمئنا نمی دانستید که یکی دیگر از نام های این بیماری ، بیماری زیبارویان است. طبق آمار ابتلا به آن در میان افراد زیباچهره بیشتر است.
علت کمردرد

علت کمردرد و درمان آن با داروهای گیاهی


کمردرد، مشکل شایعی است که بسیاری از افراد در طول زندگی با آن روبه رو می شوند. آمار نشان می دهد که 80درصد از افراد در دوران زندگی خود حداقل یک مرتبه به علت کمردرد به پزشک مراجعه کرده اند. اگرچه علت کمردرد در بسیاری از بیماران ازطریق شکایت بیمار، آزمون های بالینی و آزمایشگاهی و همچنین تصویربرداری پزشکی قابل شناسایی است .
موبایل

چگونه از امواج مضر موبایل در امان بمانیم؟


از آنجا که نمی شود استفاده از موبایل را کنار گذاشت، حتما دلتان هم نمی خواهد طی صحبت های طولانی با موبایل تحت تاثیر امواج خطرناک این وسیله قرار بگیرید.پس بهترین راه , نحوه برخورد صحیح با این موضوع است.
زالو درمانی

دانستنی های مهم زالو درمانی


از زالو درمانی برای بیماری هایی مانند دیسک و سردرد ناشی از مشکلات گردنی و ... استفاده میکنند که برای افراد بالای 60 سال ممنوع است.
آلرژی و علائم آن

آلرژی و علائم ابتلا به آن


آلرژی، واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل مختلف است. برای دور نگه داشتن از علائم این بیماری همراه ما باشید.
بیماری فاویسم

فاویسم بیماری باقلا، ارثی یا تغذیه ای ؟


“بیماری فاویسم” یا حساسیت به باقلا ، بیماری است که به دلیل کمبود آنزیمی به نام گلوکز6 فسفات دی هیدروژناز (G6pd) بروز می کند. در این بخش توضیحات کاملی درباره علل و راههای درمان کودکان فاویسمی خواهید خواند.