نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

کمبود ویتامین

کمبود این ویتامین ها موجب سردرد میشود


اگر جزو افرادی هستید که به سردرد های مزمن مبتلا هستید , بهتر است بدانید کمبود برخی ویتامین ها باعث سردرد میشود و میتوانید با مصرف ویتامین سردردتان را کاهش دهید.
کاهش ابتلا به سرطان

نقش میوه و سبزیجات در کاهش ابتلا به سرطان


میوه ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی ضد سرطان هستند و هر چه دارای رنگدانه های بیشتری باشند،در کاهش ابتلا به سرطان مؤثرتر هستند،هم چنین می توانند از راه حفظ وزن مناسب بدن از بروز سرطان جلوگیری کنند.
سرطان چشم

سرطان چشم در کمین کاربران تلگرام


کارکردن با موبایل در تاریکی شب یا حتی با نور زیاد می تواند بینایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد به گونه ای که حتی نابینایی و سرطان چشم را به ارمغان آورد .
تشنج

دلایل بروز تشنج در افراد چیست؟


دلایل بروز تشنج در افراد چیست؟ فقط بیماری صرع باعث بروز تشنج نمی شود،بلکه عوامل دیگری نیز در این امر دخیل هستند، مثل تب بالا در کودکان، ضربه مغزی یا وجود عفونت در بدن.
آنفولانزای طیور

پیشگیری و راه های مقابله با آنفلو آنزای طیور


بیماری آنفولانزای طیور یکی از بیماریهای واگیردار تنفسی ویروسی طیور است که دارای قدرت انتشار سریع می باشد،عامل آن ویروسی متعلق به خانواده اورتومیکسوویروسها (Orthomyxoviridae) می باشد و همه انواع آن در طیور،متعلق به تیپ A ویروس آنفلوانزا است.
سیستم ایمنی بدن

راه هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن


عوامل متعددی وجود دارد که باعث می شود عملکرد سیستم ایمنی بدن دچار اختلال شود، استرس،فشارهای روحی و غیره عواملی هستند که سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنند.
قی چشم

علت قی کردن چشم ها چیست؟


افزایش ترشحات زردرنگ در گوشه داخلی چشم (قی چشم) به خودی خود آسیب رسان نیست، بلکه علامتی است که در مورد بیماری های چشمی هشدار می دهد.
ورم شکم

چه چیزهایی باعث ورم شکم میشود


گاهی اوقات ممکن است اندازه دور کمر در برخی افراد بدون اضافه وزن افزایش پیدا کند و شکم متورم شود که این حالت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.
کمبود ویتامین A

راه حل جلوگیری از کمبود ویتامین A


کمبود ویتامین A در بدن ابتدا به دو صورت نمود پیدا می کند. اختلال در سیستم بینایی و خشکی پوست و باعث کاهش حساسیت شبکیه می شود و استفاده از برنامه غذایی متنوع، متعادل و متناسب با سن و جنس راه حل این مسأله است.