نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

عینک آفتابی

رنگ شیشه یک عینک آفتابی خوب


استفاده از عینک آفتابی و طبی در تمامی فصول سال به خصوص فصل تابستان برای حفظ سلامتی چشم توصیه می شود. در میان گزینه های تیک خورده برای انتخاب یک عینک دودی مناسب رنگ را هم قرار دهید.
لرزش دست ها

لرزش دست ها خبراز چه می دهد؟


لرزش دست ها در شرایط مختلف به صورت ناخواسته ایجاد می شود ، ربطی به سن و سال هم ندارد و گاهی شدن لرزش دستان در جوانی بیشتر از سنین بالاست.
سرطان

15 نشانه سرطان که مردها نادیده می گیرند


زنان شانس بهتری برای درمان سرطان و شفا یافتن دارند. بعضی از نشانه های سرطان مخصوص مردان است که این علایم براحتی نشان دهنده مشکل در بعضی از قسمت های بدن بوده و قابل تشخیص است اما معمولا به آن بی توجه هستیم.
معجزه درمانی

معجزه درمانی” گذاشتن پیاز داخل جوراب !!


قبل از خواب شبانه تکه از پیاز را داخل جوراب و کف پایتان قرار دهید و بخوابید “معجزه درمانی” این روش جالب گیاهی را خواهید دید. می توانید حدس بزنید که چه بیماری ها و سمومی از بدنتان دفع خواهد شد.
افسردگی

افسردگی فصلی در بهار چیست؟


بهار که می آید، خیلی ها خواب آلود و کسل می شود. شاید برای تان جالب باشد که بدانید گاهی همین حس به ظاهر ساده، زمینه ساز بروز نوعی افسردگی به نام افسردگی فصلی می شود و سلامت روانی ما را به خطر می اندازد.
فتق شکم

آنچه باید از فتق شکم بدانید


فتق شکمی در بزرگسالان و نوزادان به طور کلی به برجستگی و جابه جایی ارگان های داخلی بدن گفته می شود که با نشانه های گوناگون در بدن فرد ایجاد مشکل و درد می کند.
مسکن درد قلب

ادویه مسکن درد قلب یا آب روی آتیش


پیر و جوان ندارد و زمانی که قرار بر بروز سکته قلبی باشد تنها سلامت و مقاومت جسم فرد است که ایفای نقش می کند . با خوردن یک ماده غذای گیاهی به عنوان مسکن درد قلب از بروز سکته نیز جلوگیری کنید.
طرز نشستن

این طرز نشستن شما را فلج می کند!


می توانید باور کنید که طرز نشستن اشتباه شما را دچار واریش ، افزایش فشار خون ، فلج عصب پارانوئال و چندین عارضه دیگر کند؟ دقت در نحوه نشستن رابطه ای نزدیک با حفظ سلامتی دارد.
ریفلاکس معده

درمان ریفلاکس معده با داروهای گیاهی


بیماری رفلاکس معده به مری (GERD) که اغلب با ترش کردن معده اشتباه گرفته می شود یکی از اختلالات شایع گوارشی است.در این مطلب گیاهانی را معرفی خواهیم کرد که برای رفلاکس معده بسیار مفید هستند.
سندرم پاتلا

تمام آنچه که باید در مورد سندرم پاتلا بدانید


در بیماری نرمی کشکک(سندرم پاتلا) ابتدا غضروف استخوان که در پشت آن قرار دارد نرم می شود سپس حالت خشن و رشته ای پیدا می کند. در این مطلب قصد داریم علائم تا درمان این بیماری را توضیح دهیم.
ورم چشم

آنچه باید از ورم بهاره چشم بدانید


همانطور که از عنوان این بیماری مشخص است ورم بهاره چشم یک بیماری فصلی است که با توجه به قرار گرفتن در شرایط خاص و تبدیل شدن به کاندیدای مستعد بیماری بروز میکند. با علل و راههای درمان آن آشنا خواهید شد.
درمان زخم

درمان زخم با آب دهان ممکن است؟


قدیمی ها باور دارند که آب دهان می تواند درمان زخم را تسریع بخشد ولی آیا این مسئله که درباره فایده بزاق با همان آب دهان مطرح می شود پایه و اساس علمی دارد یا نه.
خواب آلودگی بهاری

خواب آلودگی بهاری را با تغذیه درمان کنید


مدام خمیازه می کشم و فقط دوست دارم بخوابم، چرا؟ خواب آلودگی بهاری به دلایلی وابسته به مزاج افراد بروز می کند و با تغییرات در برنامه غذایی روزانه قابل کنترل و کاهش است.