دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

چاقی کودکان

روش جلوگیری از چاقی مفرط کودکان


یکی از مهم ترین علائلم سلامتی در کودکان ، وزن متعادل آنهاست. چاقی کودکان و جلوگیری نکردن از بالا رفتن بیش از اندازه وزن در انها خطرات زیادی به سلامتی آنها وارد ی کند. با چند راهکار ساده می توان از بروز این عارضه جلوگیری کرد.
پیوند کلیه

تمام آنچه باید درباره پیوند کلیه بدانید


پیوند کلیه چیست و چگونه انجام می شود؟ آیا پیوند کلیه خطرناک است و عوارض دارد؟ اهدا کننده و دریافت کننده پیوند کلیه چه نکاتی را باید قبل و بعد از عمل پیوند رعایت کنند؟ تغذیه مناسب بعد از جراحی پیوند چگونه باید باشد؟
نمونه برداری از تومور

نحوه نمونه برداری از تومور سینه


با مشاهده نتایج معاینات و تصویربرداری های پستان ،اگر وضعیت غیر طبیعی باشد روشهای مختلفی برای تشخیص و نمونه برداری از تومورهای سینه وجود دارد.
سردرد میگرنی

سردردهای میگرنی در دوران قاعدگی


دوران قاعدگی به خودی خود دوه ای پر از درد و بی حوصلگی برای بعضی خانمها هست. اما تحمل سردردهای میگرنی در این دوران واقعا خارج از توان بوده و برای رهایی از آن روشهای مختلفی را استفاده می کنند.
علت سرگیجه

علت سرگیجه بعد از ایستادن چیست؟


شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از ایستادن یکدفعه دچار سرگیجه شوید و بعد از چند ثانیه این حالت برطرف شود .علت سرگیجه و سیاهی رفتن چشم در این شرایط چه می تواند باشد؟
آلزایمر

روشهای ساده تشخیص آلزایمر


آلزایمر شایعترین نوع بیماری زوال عقل است که همه انسانها را تهدید می کند.اما متاسفانه مردم اطلاعات کامل و دقیقی از نوع، علایم و سرانجام آن ندارند و اینکه سن شروع به ابتلا در این بیماری چه سنی می باشد.
کمر درد

پیراهنی برای جلوگیری از کمر درد


نداشتن اگاهی کافی از طرز نشستن صحیح شاید یکی از عوامل اصلی ایجاد کمر درد در افراد مختلف باشد.موسسه Adela Health با طراحی پیراهنی ابتکاری برای جلوگیری و کاهش کمردرد را به کار بسته است.
آسیب به چشم

عادت های رایجی که به چشم آسیب می زند


چشمان شما یکی از زیباترین و مهمترین نعمت های خدادادی است که بر اثر بی توجهی و انجام عادت های ناخواسته ممکن است به آن آسیب وارد کنید.این عادات رایج را پشس از مطالعه این بخش کنار بگذارید.
کرونا

علائم بیماری کرونا و راههای درمان کرونا


بیماری کرونا که در مراحل اولیه ،بیشتر شبیه سرماخوردگی است خیلی سریع در جهان در حال رشد است و سیستم تنفسی را به طور کل از بین می برد.راههای تشخیص و انتقال و همچنین نحوه درمان این بیماری را در ادامه مشاهده کنید.
جویدن آدامس

بهترین زمان برای جویدن آدامس


جویدن آدامس نه تنها یکی از تفریحات نیست بلکه برای سلامتی دهان و دستگاه گوارش نیز مفید است.اما خوردن این تنقلات خوشمزه زمان خاصی را طلبیده و در هر زمان دلخواهی نمی توان آدامس جوید.
آب خوردن ناشتا

معجزه خوردن آب به صورت ناشتا


آب خوردن به صورت ناشتا یکی از مهمترین رازهای زیبایی و سلامت بدن است که ژاپنی ها به آن اعتقاد زیادی دارند.نوشیدن آب پیش از صرف صبحانه فواید بسیاری برای سلامت و پیشگیری از بیماری ها دارد.
کمبود ویتامین d

شما نشانه های کمبود ویتامین d را دارید؟


کمبود ویتامین d در بدن به اشکال مختلف خود را بروز می دهد. اگر مدام بی حال هستید و یا رنگ پوستتان تغییر کرده است باید بدانید که عوارض و نشانه های کمبود ویتامین دی به سراغتان آمده است.
چشمان سالم

داشتن چشمان سالم و زیبا با 5 شماره


برای داشتن چشمان زیبا و شفاف باید چشمان سالمی داشته باشیم. مهم ترین نکاتی که باید برای حفظ سلامت چشمان و قدرت بینایی رعایت کنید، نکاتی هستند که از تغذیه تا مراقبت از چشم خلاصه می شوند.