ژله

ژله مفید یا مضر؟


ژله از موادی به نام ژلاتین ساخته میشود.ژلاتین ترکیبی است از کلاژن موجود در پوست یا استخوان حیوانات استخراج میگردد. در حقیقت ژلاتین یک پروتئین است که از کلاژن موجود در استخوان به دست می آید.
جوانی

مواد غذایی ضد پیری


با گذر زمان شما به این فکر میکنید که ای کاش میتوانستید زمان را متوقف کنید و به سمت پیری حرکت نکنید.توقف زمان امکان پذیر نیست اما جوان ماندن به مدت طولانی تر امکان پذیر است.
تغذیه خانم های باردار

چگونگی تغذیه خانم های باردار و شیرده


خانم ها بعد از سپری کردن زایمانشان، لازم است به نیازهای بدنشان پاسخ دهند. یعنی در دوران شیردهی هر خانمی هم باید طوری نیازهای روزانه تغذیه ای خود را تامین کند.
آناناس

شما می توانید آناناس بخورید یا نه؟


آناناس یکی از میوه هایی است که نمیتوان آن را فقط یک میوه خواند بلکه اگر با ما همراه شوید در ادامه خواهید خواند که آناناس میتواند شما را از شر مصرف دارو در بسیاری از زمینه ها نجات دهد.
خواص سبزی پلو با ماهی

خواص سبزی پلو با ماهی شب عید


خواص سبزی پلو با ماهی شب عید را به عنوان یک غذای سنتی و اصیل ایرانی از زبان یک متخصص تغذیه می خوانید. به گفته ی متخصصان تغذیه سبزی پلو ماهی شب عید 3 واحد از هرم غذایی را پر می کند.
خواص بی نظیر گیاه گلپر

خواص بی نظیر گیاه گلپر


گلپر گیاهی ایرانی که در مناطق مرطوب کوهستانی رشد می کند. دانه های گلپر بسیار نازک بوده و دارای طعم تند و معطر است. در غذا و صنعت داروسازی کاربرد دارد. در ادامه خواص گلپر را بخوانید.
سالم ترین پنیر صبحانه

سالم ترین پنیر صبحانه


معمولا برای صرف صبحانه از پنیر استفاده می کنیم. پنیرهایی که در صبحانه بیشترین استفاده را دارند مانند پنیر تبریزی، پنیر فتا و خامه ای. حال کدام بهتر است؟
خوردن ماست

خوردن ماست برای این افراد ممنوع است


خوردن ماست از نگاه طب سنتی برای دسته ای از افراد ممنوع است. افرادی که حافظه شان ضعیف شده و یا هنگام خواب آب دهانشان روی بالش می ریزد در این گروه قرار دارند.
رژیم غذایی زنان باردار

رژیم غذایی مناسب زنان باردار


بارداری یکی از مراحل مهم در زندگی هر زنی محسوب می شود. یک زن باردار باید در دوران بارداری اش از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کند تا بتواند تمامی نیاز های خود و جنینش را برآورده سازد.
چاق کننده ترین

چاق کننده ترین آجیل شب عید


چاق کننده ترین آجیل را می شناسید؟ می دانید در ظرف آجیل کدام یک تناسب اندام شما را تهدید می کنند؟ آجیل پرکالری و چاق کننده را طبق گفته های متخصص تغذیه بشناسید.
خواص قلم

بشنوید از خواص قلم گاو و آب قلم


خواص قلم بیشمار و بی نظیر است . طبق گفته ی محققان انگلیسی آب قلم از پیری پوست جلوگیری می کند. درد مفاصل را تسکین می بخشد و عملکرد مغز و دستگاه گوارش را بهبود می بخشد.
چربی ترانس

غذاهایی که چربی ترانس دارند و برای قلب مضرند


چربی ترانس نوعی چربی ناسالم است که ضرر های زیادی برای بدن دارد، چربی های ترانس علاوه بر تاثیر منفی بر روی حافظه می توانند باعث افزایش وزن، پرخاشگری و افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی شوند.
خوردن پنیر

خوردن پنیر چه زمانی مفید است؟


خوردن پنیر به توصیه ی حکیمان قدیمی و فرمایشات پیامبران در زمان های مختلف شبانه روز و به همراه برخی مواد غذایی می تواند درمان دردها باشد. برای بیشتر شدن کیفیت پنیر آن را تنها نخورید.
گیاه دارویی زوفا

گیاه دارویی زوفا و خواص آن + عکس


خواصی چون ضد التهاب، ضد قارچ، ضد عفونت، خلط آور، ضد باکتری، کاهش تب، برخی از خواصی است که گیاهان دارویی دارند. زوفا یکی از این گیاهان دارویی است که برطرف کننده بیماری های تنفسی می باشد.