دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سندرم گیلن باره

سندرم گیلن باره” چیست و چه نشانه هایی دارد؟


سندرم گیلن باره! شاید نامش را کمتر شنیده باشید ولی مبتلایانش با این بیماری آشنا هستند. بیماری که فردی را دچار می کند با گزگز و مورمور ساق پا خود را نشان می دهد ولی آیا هر بی حسی علائم “سندرم گیلن باره” است؟
سلامت شغلی

تأثیر مخرب برخی شغل ها بر سلامت


بعضی از شغل ها سلامت انسان را به خطر می اندازند، مثلا شغلهایی که نیاز به ایستادن طولانی مدت دارد مانند آرایشگری، پرستاری، معلمی و جراحی فرد را در معرض ابتلا به واریس قرار می دهد.
عفونت کلیه

نشانه های “عفونت کلیه” و درمان گیاهی کلیه درد


“عفونت کلیه” چیست و چه نشانه هایی دارد؟ آیا هر دردی در پهلو و کمر نشانه ی مشکل کلیه است؟ برای درمان عفونت و دردهای کلیه از چه نسخه های گیاهی در طب سنتی استفاده کنیم؟پاسخ را در ادامه بخوانید.
دندان و قلب

دندان درد وسکته قلبی چه ربطی به هم دارند؟


دندان و قلب دوعضوی هستند که خبر از یکدیگرمی دهند. گاهی درد دندان نشانه ای از سکته قلبی است که با شناخت نشانه ها دیگر نمی توان این درد دندان را به عفونت و یا مشکلات مینای دندان نسبت داد.
بزرگی لوزه سوم

علائم “بزرگی لوزه سوم” در کودکان و درمان آن


تنفس دهانی ، خواب آلودگی شدید در طول روز، خُرخُر شبانه، انسداد بینی از علائم بزرگی لوزه سوم است ، در ادامه علائم “بزرگی لوزه سوم” در کودکان و عوارض و درمان آن را در ادامه بخوانید.
دردهای خطرناک

این دردهای خطرناک یعنی؟


دردهای خطرناک کدام دردها هستند؟ حتما برایتان پیش آمده که یکدفعه دردی شدید در یکی از بخش های بدنتان ناگهان شروع شده و تا چند ثانیه بعد اثری از آن درد شدید باقی نمانده باشد. این دردها می تواند نشانه از یک بیماری باشد.
شکل پا

تشخیص بیماری از شکل پا و ناخن ها


شکل پایت بیماری های پنهان در بدن را نشان می دهد. راه تشخیص بیماری و سلامتی از روی فرم پا و خطوط روی ناخن مدتهاست که مورد استفاده قرار می گیرد.نگاهی به پاهایتان بیاندازید تا ازنشانه های سلامت خود مطلع شوید.
چرا چاق می شوم

چرا با آب خوردن هم چاق می شوم؟


چرا چاق می شوم؟ چرا هر چی می خورم اضافه وزن میارم؟ شاید تیروئید کم کار و یا پرکار دارم؟ چاقی زیاد شکم و پهلو می تونه ناشی از دهها دلیل باشه.
ریزش مو شیمی درمانی

علت اصلی ریزش مو بعد از شیمی درمانی


شیمی درمانی عوارض متعددی دارد که از مشهودترین آنها میتوان به ریزش موی بعد از شیمی درمانی اشاره کرد. شاید برایتان سوال باشد که چرا داروی شیمی درمانی مستقیم بر روی مو تاثیر می گذارد.
آبسه ریه

آبسه ریه و علایم شایع آن


مراقب سرفه و تنگی نفس باشید. از جمله نشانه های ابتلا به بیماری های ریه و به ویژه بیماری التهابی انسدادی ریه، سرفه و تنگی نفس است که معمولا نادیده گرفته می شود. در ادامه از علل تا درمان آبسه ریه را بیان خواهیم کرد.
پشه گزیدگی

درمان پشه گزیدگی با 14 روش خانگی


اغلب افرادی که با خارش بعد از پشه گزیدگی رو به رو می شوند همیشه به دنبال راهی برای خلاصی از این درد و تورم پوست می باشند.در این بخش می توانید از مواد غذایی که در منزل دارید برای درمان پشه گزیدگی استفاده کنید.
زوال عقل

روش های پیشگیری از “زوال عقل” و یا دمانس


“زوال عقل” و یا دمانس بیماری شایع در افراد مسن است که عوامل مختلفی در پیدایش آن وجود دارد. از این بیماری که با از دست دادن حافظه همراه است را می توان با چند روش جلوگیری کرده و احتمال بروز آن را کاهش داد.
سرطان سینه

تاثیر “سرطان سینه” بر روابط زناشویی


“سرطان سینه” به یکی از رایج ترین بیماری های زنان تبدیل شده است.اما ترس از مرگ و تحمل دوران سخت این بیماری تنها بخشی از عوارض این بیماری می باشد.تغییر اندام بدن با جراحی ، ریزش مو ،اختلال در روابط زناشویی و بسیاری از موارد دیگر می تواند از مشکلات این بیماری باشد.