دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سرطان سینه

تاثیر “سرطان سینه” بر روابط زناشویی


“سرطان سینه” به یکی از رایج ترین بیماری های زنان تبدیل شده است.اما ترس از مرگ و تحمل دوران سخت این بیماری تنها بخشی از عوارض این بیماری می باشد.تغییر اندام بدن با جراحی ، ریزش مو ،اختلال در روابط زناشویی و بسیاری از موارد دیگر می تواند از مشکلات این بیماری باشد.
پیشگیری آنفولانزا

پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه


پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا به مراتب بهتر از درمان آن است. کارمندان بیشتر باید مراقب سلامت خود باشند تا مجبور به گرفتن مرخصی نشوند. نکات بهداشتی مهمی که برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا باید بدانید.
مصرف دارو کودکان

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان


مصرف دارو کودکان جزو مسائل بسیار حساسی است که وزارت بهداشت طی اطلاعیه ای درباره مصرف داروهای سرماخوردگی و سرفه در کودکان با سن کمتر از دو سال توصیه هایی را ارائه داد.
بیماری آلزایمر

علائم بیماری آلزایمر و راه های پیشگیری


بیماری آلزایمر علائم و نشانه هایی دارد که با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن آدرس ها و اسم ها آغاز می شود و کم کم تا آنجا پیش می رود که فرد حتی راه بازگشت به خانه را فراموش می کند.
زخم معده

زخم معده و راههای پیشگیری


زخم معده یکی از بیماری های دردناک دستگاه گوارشی است که اغلب تصور می شود که افراد سیگاری و لاغر اندام و پراسترس به آن دچار می شوند. اما وجود ویروسی به نام هلیکوباکتر زمینه ساز اصلی این بیماری می باشد.
سرطان پستان

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید


یکی از شایع ترین بیماری هایی که اغلب ، زنان به آن دچار می شوند بیماری سرطان پستان است که در مراحل اولیه شاید دچار علائمی نباشد و تشخیص آن توسط فرد بیمار سخت است.
سردرد

مواد غذایی که باعث سردرد می شوند


گروهی از محققان دریافتند که برخی مواد غذایی در بروز سردرد تاثیر بسیاری داشته و باعث افزایش فشار خون می شوند.با پرهیز از این غذاها می توان تا حدودی از این بیماری را کنترل کنید.
علت بوی بد دهان

این بیماری علت بوی بد دهان شماست!


علت بوی بد دهانتان را می دانید؟ حتما می گویید معده ی خالی و یا دندان پوسیده، ولی این حدس شما همیشه درست نیست چرا که بوی بد دهان می تواند یک هشدار جدی از ابتلا به بیماری سخت و کشنده باشد.
بهبود کیفیت اسپرم

بهبود کیفیت اسپرم با این ویتامین


با افزایش شیوع اختلالات بارداری و ناباروری در میان مردان تلاش برای پیدا کردن بهترین راه حل درمانی بیش از پیش ادامه دارد. مردانی که قصد پدر شدن دارند باید بدانند که برخی از ویتامینها در قوی شدن و بهبود کیفیت اسپرم نقش مهمی را ایفا می کنند.
گربه باعث نازایی خانمها

گربه باعث نازایی خانمها می شود؟


بسیاری از مردم بر این باورند که داشتن ارتباط با گربه یا موی گربه باعث عقیمی یا نازایی خانمها یا دختران می شود. اما تا چه حد این گفته واقعیت دارد و یکی از دلایل نازایی و یا سقط جنین مر بوط به نگهداری از حیوانات خانگی می شود؟
عوارض وحشتناک قرص ضدبارداری

عوارض وحشتناک قرص ضدبارداری LD بر بدن


میزان مصرف قرص های ضدبارداری به منظور جلوگیری از حاملگی ها ناخواسته در سرتاسر دنیا بسیار زیاد است. اما اگر مردم به عوارض این داروهای شیمیایی کاملا واقف باشند در مصرف خودسرانه آن کمی تامل می کنند.
سرگیجه

دلایل سرگیجه داشتن


سرگیجه دارید و دنیا دورسرتان می چرخد. دلایل بسیاری برای خود پیدا می کنید که شاید دارویی خورده ام و یا اینکه گوشم عفونت کرده است و سپس به سراغ راههای مختلف درمان می روید اما کدام یک علت و درمان سرگیجه شماست؟