نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سرطان

خطر مرگ نوجوانان به علت سرطان


سرطان به رشد غیرطبیعی سلول های بدن گفته می شود به عبارت دیگر، هر عامل داخلی و خارجی که مکانیسم طبیعی اعضای بدن را بهم بزند سبب می گردد تا رشد آن عضو نامنظم شده و سبب بروز سرطان گردد.
سنگ کلیه

از علائم وجود سنگ کلیه چه میدانید؟


سنگ کلیه جسم سختی است که از کانیهای موجود در ادرار تشکیل می شود. سنگهای کلیه معمولاً از راه مجرای ادرار دفع می شوند و اگر کوچک باشند هیچ نشانگانی ندارند.
ویروس زیکا

روش جالب تشخیص ویروس ابولا و زیکا با یک سیم!


محققین آمریکایی روشی را برای تشخیص ویروس در بدن ابداع کرده اند که با هزینه کم و دسترسی بالا می توان از آن برای تشخیص ویروس زیکا و ابولا نیز انجام دادکه در این شیوه سیم باریکی را در ادرار موش قرار دادند وسپس به آن ترکیبی ازآنزیم آنتی بادی اضافه کردند تا ویروس ها را شناسایی کنند
قلیان

مواد افزودنی سرطان زا در قلیان


رئیس مرکز سلامت کار و محیط وزارت بهداشت نسبت به افزودنی های معطر به تنباکوی قلیان که سرطان زاست، هشدار داد و گفت:یکی از مواد، بنزن است که ظرف سه سال ایجاد سرطان خون می کند؛ تنباکوهای معطر نیز عموماً کپک زده و خراب هستند که با مواد افزودنی آن را قابل استفاده می کنند.
بیماری عجیب

بیماری عجیب دختر چشم قورباغه ای + تصاویر


دختری 7 ساله که با هر بار دیدن چهره اش در آینه ناراحتی اش بیشتر می شود به دلیل اختلال ژنتیکی در رشد دوران قبل از تولد دچار نوعی بیماری عجیب شده است که مسیر رشد استخوان جمجمه را تغییر می دهد.
آمبولی ریه

آمبولی ریه” ، بیماری که سریع می کشد


متاسفانه بارها شنیده ایم که فردی با مرگ سریع الوقوع از دنیا رفته است و همین ما را نگران و حساس می کند تا آگاهی خود را در رابطه با این دسته از بیماری ها همچون “آمبولی ریه” افزایش دهیم.