نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

عوارض رانتیدین

عوارض خطرناک مصرف رانیتیدین برای معده


اغلب کسانی که از نارحتی های معده و التهاب آن رنج می برند قرص رانتیدین و یا داروهای هم خانواده آن را در سبد دارویی خود دارند.در حالی که عوارض این دارو خود بسیار خطرناک است.
زرد شدن پوست

زرد شدن پوست صورت از چه خبر میدهد؟


زرد شدن پوست نشانه چیست؟ زرد بودن پوست صورت چه خبری از وضعیت داخلی بدن می دهد؟ آیا زرد بودن پوست و چشم ها نشانه بیماری خطرناکی است؟ چرا پوست زرد می شود؟ بعد از زرد شدن پوست چه کنیم؟
علایم سکته مغزی

تفاوت های علایم سکته مغزی ، حمله قلبی و آنژین


بیشتر افرادی که به علت سکته مغزی و یا قلبی روزانه در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند به علت بسته شدن و یا پارگی رگهای خونی دچار سکته شده و علایم مختلفی در بدن و ظاهر آنها نمایان می شود.
 درمان کم خونی

راست و دروغ درمان کم خونی با میخ و آهن!


شما هم شنیده اید که برخی از قدیمی ها برای درمان کم خونی داخل غذای درحال پخت میخ و یا نعل اسب می انداختند؟ برای ماهم جالب بود که بدانیم آیا واقعا یک ملاقه ی آهنی و چندعدد میخ می تواند کم خونی را درمان کند؟
سیاهی رفتن چشم

سیاهی رفتن چشمانم از چیست؟


سیاهی رفتن چشم و سرگیجه به خصوص هنگام بلند شدن برای بسیاری از افراد مدام اتفاق می افتد . علت سیاهی رفتن چشم را از زبان متخصصان بشنوید.
سرطان کبد

علائم و راههای درمان سرطان کبد


سرطان کبد تومور بدخیمی بوده که سالانه تعداد بسیاری از مردم را به کام مرگ می کشاند.سرطان کبد در مردان شایعتر بوده و سیروز کبدی یکی از مهمترین عوامل بروز این بیماری می باشد.
گرفتگی رگ قلب

6 معجون گیاهی برای درمان گرفتگی رگ قلب


با اشتباهات در عادات رفتاری و تغذیه موجب گرفتگی رگ قلب و رگهای دیگر بدنمان می شویم . آنژیوگرافی و جراحی قلب یک طرف درمان و روش های طب سنتی برای ساخت معجون های گیاهی طرف دیگر درمان گرفتگی عروق است.
نشانه های سرطان

روی زبان نشانه های سرطان دارید اگر؟


چینی ها می گویند زبان سلامت بدن را نشان می دهد . اگر بوی بد دهان و لکه های مشکوک زبانتان شما را نگران کرده است باید نشانه های سرطان روی زبان را بشناسید تا خیالتان راحت شود.
گرفتگی بینی

شما هم از گرفتگی بینی رنج می برید؟


بسیاری از افراد زمانی که دچار گرفتگی بینی می شوند فکر می کنند که از علایم سرما خوردگی می باشد در حالیکه تنها سرماخوردگی باعث کیپ شدن نمی شود و ممکن است که یکی از علائم مهم بیماری های دیگر باشد.
سلامت بدن

عددهای مهم در سلامتی بدن!


حفظ سلامت بدن از هر چیزی در دنیا باارزش تر است. با وجود اینکه در ظاهر بیماری نداشته و سالم هستیم برخی از بیماری های نهفته می توانند زنگ خطری برای بدن بوده و مشکلات جدی برای ما به وجود بیاورند.
سلامت استخوان

برای سلامت استخوان ها شیر نخورید!!


تا کنون مصرف شیر و لبنیات به شدت برای رده های سنی به خصوص کودکان توصیه می شد اما امروز می نشویم که برای حفظ سلامت استخوان های بدن بهتر است شیر نخوریم ، چرا؟
شکم بزرگ

بیماری هایی که علت شکم بزرگ شماست


چاقی و شکم بزرگ یکطرف ماجراست . ماجرایی که آن طرفش یعنی بیماری هایی که شما از آنها بی خبرید ولی باید خبردار شوید تا به سرعت درمان کنید.
پیری مغز

کاهش پیری مغز با ویتامین B و اسیدهای چرب امگا3


پیری مغز یکی از مشکلاتی است که در سنین بالا دچار آن می شویم، اما مصرف برخی مواد غذایی می تواند تاثیرات معجزه آسایی در جلوگیری از زوال عقل و بیماری آلزایمر داشته باشد و سرعت پیری مغز را کاهش دهد.