دیگران چه می خوانند..؟
حرف زدن در خواب

چرا برخی افراد در خواب حرف می زنند؟


حرف زدن در خواب پدیده ای جالبی است که حتما در میان اطرافیان شما افرادی هستند که این اتفاق را در آنها مشاهده کرده باشید.اما در خصوص علت آن شاید اطلاع زیادی نداشته و نمی دانید دلیل علمی و منطقی این پدیده به واقع چیست؟!
افسردگی

تاثیر افسردگی مادر بر کودک


افسردگی مادر بر رابطه وی با فرزندانش اثرگذار است و مادران افسرده حالات منفی بیشتری دارند و تعاملات مثبت کمتری با فرزندشان برقرار می کنند .
رنگ های طبیعی

با رنگ های طبیعی به جنگ بیماری ها بروید


با وجودی که افراد مختلف به دلیل ترجیحات شخصی و تجربیات متفاوت ممکن است واکنش های متفاوتی به رنگ ها نشان دهند امّا مطالعات نشان داده اند که رنگ ها برای اکثریت افراد معانی خاصی را تداعی می کنند.
تفکرات مثبت و منفی

تست تفکرات مثبت و منفی هنگام حضور در جمع


موفق ترین انسانها کسانی هستند که توانسته اند در ذهن خودتفکرات مثبت داشته باشند: آنان که می پندارند «قادر نیستند» در واقع مثبت نگری را کنار گذاشته و در جنبه های منفی وقایع تمرکز کرده اند.
خوشبینی

خوشبینی تنها راه مبارزه با بدبینی هست؟


رویدادهای تلخ و بدی که در زندگی برای افراد بدبین پیش می آید، همان رویدادهایی است که برای افراد خوشبین اتفاق می افتد فقط نگرش این دو فرد نسبت به مسائل و طرز تلقی آنان با هم متفاوت است .
اضطراب

نقش سوانح در شکل گیری اضطراب


وضعیت روانی بیمارانی که در کودکی و یا به هر دلیل دیگر مورد سوء استفاده قرار گرفته اند نشان دهنده نقش سوانح در شکل گیری اضطراب هستند.
افراد مانع تراش

مناسب ترین رفتار با افراد مانع تراش چیست؟


شاید برخی افراد بی هدف و بی جهت مانع تراشی کنند، اما اغلب افراد منطقی انگیزه ای برای این کار خود دارند.این مقاله روشهایی را برای شناخت و برقراری ارتباط با افراد مانع تراش بیان می کند.
بیمار

چطوری به بیمار روحیه بدیم؟


حضور اطرافیان باید جوی شاد و آرام برای بیمار بسازد و به تخلیه هیجانی و ابراز هیجان ها بینجامد. باید با بیمار درباره تجربه های مثبت و نمونه های درمان شده صحبت کرد.
فکر کردن

مواظب حرف زدن و فکر کردنمان باشیم


کلمات می توانند فکر و ذهن را تغییر دهند. یاد بگیرید بهترین کلمات را استفاده کنید.اگر با یک فکر منفی احساسی منفی را در وجود خود زنده کنیم، مطمئن باشید ملکول های پیام بر این احساس را درون خود ثبت می کنند.
فیلم های ترسناک

فواید دیدن فیلم های ترسناک!


علت ایجاد حس امنیت و آرامش بعد از مشاهده فیلم های ترسناک و یا شنیدن موسیقی غمناک این است که فرد فاصله ی میان واقعیت و رویا را درک می کند.